Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Rozvody - problém
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Rozvody - problém
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 4:32 pm    Předmět: Rozvody - problém Citovat

Tak jsem dnes konečně absolvoval výměnu rozvodu ve ZNAČKOVÉM SERVISU FORD. Technik po pěti hodinách vylezl ze slovy "Tak se to nakonec povedlo". Jsem to šel hned projet a zjistil jsem, že auto při ustálené rychlosti kolem 2000 otáček lehce kucká...

Hned jsem to šel reklamovat a z technika vylezlo, že Pumu viděl poprvé, nemá na to školení a šéf technik tam dnes není... Tak to připojil na diagnostiku a ta nic neukázala.

Zajímalo by mě, jestli se tímto způsobem může projevovat posunutí řemenu "o zoubek" Nemá s tím někdo zkušenosti ?

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 9:10 pm    Předmět: Citovat

Já jsem podobné cukání ve svojí Pumě nikdy nezažil a navíc po cestě tam (30km) všechno OK, po cestě zpět cukání...

Jinak diagnostiku připojil a žádná chyba nevyskočila, takže to s nima bude asi problém. Ale budu bojovat Surprised

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
jmario
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 135
Bydliště: SR Nitra-Nove Zamky-Surany

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 3:39 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
Já jsem podobné cukání ve svojí Pumě nikdy nezažil a navíc po cestě tam (30km) všechno OK, po cestě zpět cukání...

Jinak diagnostiku připojil a žádná chyba nevyskočila, takže to s nima bude asi problém. Ale budu bojovat Surprised



Shocked Tak to je SILA mne mechanik teraz meni tesnenie pod hlavou + rozvodz v stredu by to malo byt hotove, ale ked si predstavim ze po vymene rozvodov by to malo skatat tam my je spatne Sad

_________________
SKYPE me! jmario666
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 8:09 am    Předmět: Citovat

Doporučuju hlavu srovnat.. Těsnění jen tak nevylítne.. Musíš zjistit proč.. Jestli si Pumu přehřál, je více než možné, že se hlava zkroutila - to znamená, že ti nové těsnění nepomůže. Taky bude dobré, když bude dole hlava a rozvody zkontrolovat vodní čerpadlo. Puma v čerpadle má plastovou vrtulku a ta se občes rozpadne.. Confused Pak následuje přehřátí, zkrucení hlavy, zničení čidla na teplotu vody - ukazuje stále přehřátí, vyhřátí a ztvrdnutí simerinků na ventilech, pravděpodobně ti poteče olej z prostoru mezi hlavou a blokem.. Sad A někdy se prý zkroutí i blok, je taky z hliníku, ale to by si ji musel uhnat skutečně na tvrdo.. Smile Jo, a já měl taky špatný chladič, netekl, nebyl ucpaný, jen byl plný vodního kamene a špatně odváděl teplo..
Až na ten blok mám vše za sebou.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jmario
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 135
Bydliště: SR Nitra-Nove Zamky-Surany

PříspěvekZaslal: čt srpen 31, 2006 8:05 am    Předmět: Citovat

Elton napsal:
Doporučuju hlavu srovnat.. Těsnění jen tak nevylítne.. Musíš zjistit proč.. Jestli si Pumu přehřál, je více než možné, že se hlava zkroutila - to znamená, že ti nové těsnění nepomůže. Taky bude dobré, když bude dole hlava a rozvody zkontrolovat vodní čerpadlo. Puma v čerpadle má plastovou vrtulku a ta se občes rozpadne.. Confused Pak následuje přehřátí, zkrucení hlavy, zničení čidla na teplotu vody - ukazuje stále přehřátí, vyhřátí a ztvrdnutí simerinků na ventilech, pravděpodobně ti poteče olej z prostoru mezi hlavou a blokem.. Sad A někdy se prý zkroutí i blok, je taky z hliníku, ale to by si ji musel uhnat skutečně na tvrdo.. Smile Jo, a já měl taky špatný chladič, netekl, nebyl ucpaný, jen byl plný vodního kamene a špatně odváděl teplo..
Až na ten blok mám vše za sebou.. Wink


Diky .... si jediny co reagoval na moju otazku - problem
dufam ze to nebude az tak zle... moc som ju neprehrieval (aspon podla ukayovatela teploty) ked som zapol kurenie tak sa teplota zacala po chvili tlacit hore ale hned som postal a vratil som sa domou cca 8km - teplota skor kolisala ako by mala natvrdo vzbehnut do cerveneho pri vzpnutom kureni sa rucika nehybala a vsetko bolo v normale... Momentalne to roby tecnhik.... pumpu pozeral a hovoril ze je ok tak mi teray meni tesnenie pod hlavou uz ho ma vonku a vravel ze vzyera dobre - pri tej prilezitosti my menil aj rozvody takze uvidim a dam vediet.... Este raz diky


PS: Je zaujimave kolko komentarov vyvolaju koberceky, LED osvetlenie a podobne pi....ny ale ked sa jedna o takuto vec tak ani TUK.... Sad

_________________
SKYPE me! jmario666
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 3:55 pm    Předmět: Re: cena rozvodu Citovat

tomas-x napsal:
uvažuji o koupi Pumy s motorem 1,4. Kolik tam stojí výměna rozvodů?


+- 6000,-Kč, to bude stejné jako u 1.7. Jestli to chceš vědět přesně, tak zavolej nebo napiš do značkového Ford servisu.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 6:05 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
Já jsem podobné cukání ve svojí Pumě nikdy nezažil a navíc po cestě tam (30km) všechno OK, po cestě zpět cukání...

Jinak diagnostiku připojil a žádná chyba nevyskočila, takže to s nima bude asi problém. Ale budu bojovat Surprised


Tak jak to nakonec dopadlo? Asi uz to necuka ne, kdyz mas V-max 180km/h? Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 14, 2006 8:53 am    Předmět: Citovat

Už to dali dohromady, ale byl jsem 2x reklamovat Confused Po první reklamaci to komplet rozebírali znova a když to dávali dohromady, tak zapomněli utáhnout šrouby na náhonu vodní pumpy a tak se zasekl klínový řemen... volal jsem tam, počkal na odtahovku, auto si odtáhli a druhý den přivezli. Alespoň, že nikdy nedělali problémy s reklamací a dali to nakonec dohromady.
_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: čt září 14, 2006 7:14 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
Už to dali dohromady, ale byl jsem 2x reklamovat Confused Po první reklamaci to komplet rozebírali znova a když to dávali dohromady, tak zapomněli utáhnout šrouby na náhonu vodní pumpy a tak se zasekl klínový řemen... volal jsem tam, počkal na odtahovku, auto si odtáhli a druhý den přivezli. Alespoň, že nikdy nedělali problémy s reklamací a dali to nakonec dohromady.


No to si delas srandu, to by me asi smejklo Sad Tyjo ale me to taky asi uz brzy ceka, mam najeto 120tis km takze by to mozna uz ted nekdy chtelo... Surprised Sice prede mnou s tim nalitala 80tis zenska ale clovek nikdy nevi, aby me to pak nekde neprekvaplo Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tom
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 12.2. 2008
Příspěvky: 14
Bydliště: Kousek za Brnem

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Made min. týden jsem taky absolvoval výměnu rozvodů a motor mi dělá totéž co tobě dělal,kolem 2000 ot. motor lehce pocukává a vůbec chová se nějak divně,moc se mu nechce táhnout od spodu,potom se nějak chytne ale žádná sláva...taky se ten tvůj motor takhle choval???

edit:Zapoměl jsem se lognout


mod. edit: prihlasene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund