Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Montáž športových bezpečnostných pásov - návod
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Montáž športových bezpečnostných pásov - návod Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

Já si taky už několikrát myslel, že jsem na to kápnul a pak vždycky zjistím, že v tom mám pořád hokej. Rolling Eyes
Napsal jsem do toho e-shopu svoje požadavky a pár otázek na konkrétní typy sedaček (pevné skořepiny i sklopné), tak uvidím, co z nich vypadne.
Nejhorší varianta, která mě děsí, by byla, že bych to koupil a pak zjistil, že třeba budu sedět ještě výše než teď. Laughing
Nebo že to nebudu schopen namontovat tak, aby to dělalo a splňovalo všechno co chci. Brousil jsem trochu i po projectpuma.com a žádný návod pro blbečky jsem bohužel taky nenašel.

edit: taky je mi záhadou, co všechno ten jejich JOM pojezd umí...



15685_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  12.34 kB
 Zobrazeno:  9555 krát

15685_1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 9:21 pm    Předmět: Citovat

Já se spíš naseru a kopnu ji tam napevno Very Happy Můžu si to dovolit, řeším jen tu řidičovu Wink Nechápu, proč tohle není nějakým způsobem jednoduché...
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Bigworm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 9:28 pm    Předmět: Citovat

Jen pridam jeden poznatek...daval sem tam jiny sedacky Recaro z Alfy nekde je tam mam v topicu...mam je pekne nizko asi o 15 cm niz nez normalni...ale problem je kdyz je slunicko tak mi nestaci slunecni clona protoze sem tak nizko, a policajtum sem nevysvetlil, kdyz sem tam mel pruh na okne, ze to mam kvuli slunci, a ze mam niz sedacky

tady to je jak sem je tam dal:

Kód:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1258&highlight=alfy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2011 9:32 am    Předmět: Citovat

Tak mám reakci od Spoiler centra:
"ano, pojezdy pasuji pouze pro sedacky JOM. (JOM ma v nabidce pomerne malo sport. sedadel)
doporucil bych nejaka sedadla z nabidky od FK automotive (vcetne universalnich pojezdu) a montaz sverit odborne dilne. (resi se tak 99% instalaci sport. sedacek)"

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2011 10:44 pm    Předmět: Citovat

Taky mám reakci ze spoilercetrum.cz Smile

Otázka: Dají se nakombinovat např. sedačky FK Automotive Seattle s pojezdy JOM?
Odpověď: jedna se o rozdilne vyrobce, kompatibilita je mozna (napr. pripadne prevrtani der). Absolutni vetsina montaze sedadel se resi individualne na voze, pomoci uni pojezdu (soucasti sedadel FK automotive).

Otázka: Lze kombinovat pojezdy JOM i se sedačkami FK (případně i jiné značky), které nemají sklopné/polohovatelné opěradlo (celé pevné skořepiny)? Nebo je třeba zakoupit k JOM pojezdům vždy jen JOM sedačky?
Odpověď: sklopne operadlo neni rozhodujici, dulezite jsou roztece sroubu ze spodni strany sedadel, kompatibilitu pojezdu bohuzel nemohu zarucit. 100%ně pasuji pojezdy JOM pro sedacky JOM.

Otázka: Co vše zajišťují ty JOM pojezdy? Sklápění i posuv?
Odpověď: absolutne bezproblemovou montaz, pojezdy jsou bud pevne nebo sklopne = sklapeni. Pojezd vsak take v mnoha pripadech znamena zvyseni posedu o cca 5cm.

Otázka: Je to úplně všechno, co potřebuji k montáži, aby sedadla pasovala do auta i s původními pásy, fungovalo sklápění a posun a zároveň aby se posaz ještě nezvýšil oproti nynějším originálním sedačkám?
Odpověď: viz. vyse, montaz doporucujeme odbornemu servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2011 9:31 am    Předmět: Citovat

Překlad - ta konzole je úplně na houby.
Výsledek - koupit si jakoukoliv sedačku s uni pojezdy a sehnat si dílnu, kde to upraví... super... Sad

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2011 5:56 pm    Předmět: Citovat

No je na houby, pokud kupuješ jiné sedačky než JOM.
Takže pokud člověk chce třeba ty FK, tak tam už uni pojezdy jsou přibalené v ceně a úpravě se nevyhneš, pokud teda nechceš sedět ještě výše než s origo sedačkama jako Strada, což nechci ani náhodou.
Buď je člověk šikovný a pořeší si to sám, nebo je lama jako já a nezbyde než to dát někomu, kdo není lama.
V překladu - asi na to seru. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2011 10:52 pm    Předmět: Citovat

I kdybys šel do JOMů, tak se obávám, že je vysoká šance, že bys seděl stejně vysoko, možná i výš...
V Revilu (HK) mi napsali, že úpravu bez problémů udělají... za cca dva tácy za sedačku... To mi přijde jako docela dost. Kde je šikovný tuner, když nějakého potřebuješ?!

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 12:05 am    Předmět: Citovat

No toho se taky obávám, že by to sice asi pasovalo, ale posez by byl třeba ještě výše, což by byly absolutně vyhozené peníze.
No a dvojku za montáž 1 sedačky se mi taky nechce dávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:54 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se právě dozvěděl velmi zásadní skutečnost - má vyhlídnutá skořepina (DTS Circuit) nemá homologaci pro silniční použití. Prý ji nemá žádná z těchhle levnějších sedaček. Takže to smrdí problémy při STK, u fízlů a eventuelně směrem k pojišťovně, pokud jde o mé havarijko. Máte s tím někdo zkušenost? Je to reálný problém nebo jen bublina, kterou nikdo ve skutečnosti neřeší?
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 12:02 pm    Předmět: Citovat

Moje FK taky nemaj zadnou homologaci, na STK nic, a policajti mi to jeste chvali ze mam pekny sedacky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund