Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Montáž športových bezpečnostných pásov - návod
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Montáž športových bezpečnostných pásov - návod Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 6:58 pm    Předmět: Citovat

A do prdele práce. Tak jsem si myslel, že jsem na to kápnul a budu mít možnost to jednoduše pořešit, ale jestli bych seděl stejně vysoko nebo dokonce ještě výše, tak to by mě asi jeblo. To už si můžu nechat ty původní sicny a ještě ušetřím. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 7:01 pm    Předmět: Citovat

Si kup jen pro sebe pevnou pridelej ji k podlaze a mas to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 7:03 pm    Předmět: Citovat

No to je taky na hovno, protože chci aby se to prostě dalo nastavit a navíc sklápět. Takže zachovat původní funkčnost a přidat nižší posez... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 8:07 pm    Předmět: Citovat

Mám pre teba ešte jednu možnosť. Pokial si netrúfaš na individuálnu výrobu kup si hotové konzoly, robi ich napr. Sparco presne na konkrétne auto.

Kód:
http://www.sparco.it/catalogo/


Vyber tuningový katalog a prelistuj na stranu 20-21.

Je to presne ten medzikus ktorý sme si mi "zdatnejší" vyrobili na mieru.
Na tu konzolu namontuješ už iba priložené pojazdy a sedák.

A posed bude rozhodne lepší ako u origo konzolách. Ja si to neviem ani predstaviť sedieť na sport. sedačke vysoko.

Very Happy

_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 2:10 pm    Předmět: Citovat

Kluci, řeším totéž (výměna sedačky) a pořád se v tom nějak neorientuju, moc přesně nechápu tu konstrukci.

Základní úvahy:
- dávat sedačku napevno na zem nechci, chci ji šoupací
- pochopil jsem, že s uni pojezdy je třeba si notně pohrát, aby to sedělo (a já nejsem žádný technik)
- sedačky na Pumí pojezdy sehnat prakticky nejde

Chápu tu konstrukci správně (?), že:
1. na zemi je konzole (určitá výška, správný centr)
2. na ní jsou přidělané lyžiny
3. na lyžiny padnou ty pojezdy, ke kterým je přichycená sedačka

A mé otázky:
a) K čemu je přidělaná ta pyrotechnika?
b) Když bych k sedačce koupil ty "pojezdy sportovních sedadel" na Pumu, které postoval s4nch3z, tak se problém s výrobou/úpravou vyřeší/zjednoduší?

Mějte se mnou někdo, prosím, trpělivost a vysvětlete mi to... fakt to nějak nepobírám, nikdy jsem to takhle nezkoumal.

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 6:23 pm    Předmět: Citovat

budeš prodavat recara?
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 7:00 pm    Předmět: Citovat

Čekal jsem, kdy ta otázka přijde Very Happy

Řidičovo je špatný, tam by pomohlo jen kompletní přečalounění. Konzultoval jsem to s odborníkem, říkal tak 3 tisíce a látka by byla stejně jiná, než u toho spolujezdcova (přečalounění obou by byla pořádná finanční pecka), takže mi z toho vyšlo vyhodit řidičovo Recaro a plácnout tam místo ní něco jiného. Bolí to, ale jinou cestu nevidím.

To řidičovo by ale mohlo posloužit jako dárce orgánů. Pokud bys měl zájem, piš PM.

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

tak to být tebou tak dám obě sedačky stejné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 9:11 pm    Předmět: Citovat

Pojďme zpátky k tématu, prosím.
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

Charon napsal:
...
Chápu tu konstrukci správně (?), že:
1. na zemi je konzole (určitá výška, správný centr)
2. na ní jsou přidělané lyžiny
3. na lyžiny padnou ty pojezdy, ke kterým je přichycená sedačka

A mé otázky:
a) K čemu je přidělaná ta pyrotechnika?
b) Když bych k sedačce koupil ty "pojezdy sportovních sedadel" na Pumu, které postoval s4nch3z, tak se problém s výrobou/úpravou vyřeší/zjednoduší?

Mějte se mnou někdo, prosím, trpělivost a vysvětlete mi to... fakt to nějak nepobírám, nikdy jsem to takhle nezkoumal.

Nepobírám to podobně jako ty, takže určitě taky uvítám dovysvětlení. Smile
Ještě bych k tomu dodal jednu věc. Všimnul jsem si, že ty pojezdy jsou značky JOM, takže nevím, jestli teda pasujou na i na sedačky jiné značky, v mém případě na ty FK Automotive, u kterých je opravdu super cena, nebo jestli musím pořídit i sedačky JOM.
Kód:
http://www.spoilercentrum.cz/eshop/produkty/pojezdy-sportovnich-sedadel/

Kód:
http://www.spoilercentrum.cz/eshop/tuning/sportovni-sedacky/sportovni-sedadla-sklopna/sportovni-sedacky-jom/

Kód:
http://www.spoilercentrum.cz/eshop/produkty/sportovni-sedacky-fk-automotive-seattle/

Ještě připomínám, že bych rád zachoval původní pásy i s patronama a pokud to jde, tak na tohle namontoval co nejjednodušeji posuvné a sklopné sedačky, ve kterých v konečném výsledku budu sedět níže než teď.

2 Beastie: Díky za ten link na Sparco, ale ty jejich sedačky už jsou o kus dražší (posuvné, sklopné) a ty konzole taky (hlavně v porovnání s FK sedačkama a pojezdama JOM). Navíc pořád přesně nevím, jestli to je fakt všechno, co k montáži do Pumy potřebuju, nebo s tím bude nějaký další ojeb. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 10:55 am    Předmět: Citovat

Opravdu nikdo nepomůže s vysvětlením???
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 11:49 am    Předmět: Citovat

Charon napsal:
Kluci, řeším totéž (výměna sedačky) a pořád se v tom nějak neorientuju, moc přesně nechápu tu konstrukci.

Základní úvahy:
- dávat sedačku napevno na zem nechci, chci ji šoupací
- pochopil jsem, že s uni pojezdy je třeba si notně pohrát, aby to sedělo (a já nejsem žádný technik)
- sedačky na Pumí pojezdy sehnat prakticky nejde


Martine zkusím to nějak vysvětlit a odpovědět na otázky.

U sportovních sedaček máš v podstatě 2 možnosti uchycení:

a) Z boku, to se provádí, když ji chceš mít vše na pevno. Dává to téměř neomezenou možnost nastavení sedačky ve vertikálním i horizontálním směru, ale pouze pomocí patřičných klíčů a šroubů. Mají to veškerá závodní auta. Sedačka pochopitelně musí být uzpůsobena tomuto uchycení.

b) Nebo máš možnost sedaček a konzoly se spodním uchycením. Tu využiješ ty. Je možné, že ti zůstane na zemi volná díra po bývalé konzoly. Origo Puma je na pěti šroubech, UNI bývá uchycena na čtyřech.

Já mám výšku stavitelnou šroubama, horizontálně mám pojezd. Pro někoho to ideální není, ale mě tohle řešení dostačuje. Je to to řešení b).

Charon napsal:

Chápu tu konstrukci správně (?), že:
1. na zemi je konzole (určitá výška, správný centr)
2. na ní jsou přidělané lyžiny
3. na lyžiny padnou ty pojezdy, ke kterým je přichycená sedačka


ANO, chápeš to naprosto přesně.

Charon napsal:

A mé otázky:
a) K čemu je přidělaná ta pyrotechnika?
b) Když bych k sedačce koupil ty "pojezdy sportovních sedadel" na Pumu, které postoval s4nch3z, tak se problém s výrobou/úpravou vyřeší/zjednoduší?

Mějte se mnou někdo, prosím, trpělivost a vysvětlete mi to... fakt to nějak nepobírám, nikdy jsem to takhle nezkoumal.


a) Pyropatrona je uchycena na konzoly. Musí být na nějakém pevném bodě. Ideálně by asi měla být na pevně spojená s kastlí, je to dáno tím, že kdyby se při bouračce utrhla sedačka, tak aby pás zůstal na svém místě a funkční, ale origo v Pumě je taky pouze na konzoly.

b) Nemohu posoudit.

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 12:35 pm    Předmět: Citovat

Díky, Johniku, za vysvětlení, ale ještě potřebuji nasměrovat.

Předpokládejme, že koupím sedačku s UNI pojezdy. Předpokládám, že v balení UNI pojezdů jsou i lyžiny... jako ke šroubku dostaneš matku. Předpokládám, že ty pojezdy připevněné k sedačce budou mít jinou vzdálenost (a možná i jiné rozměry), takže nepůjdou přímo na origo Pumí konzoli, proto se tam musí něco předělávat. S tím by asi ta konzole pro danou sportovní sedačku a daný model mohla pomoci - bude mít nahoře nějaké uchycení na UNI rozměr pojezdů a dole uchycení ke kastli dle daného auta... dává to smysl? Zkusím v téhle věci napsat i tomu prodejci...

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

To bude asi nejlepší. Napiš prodejci, jaké jsou rozměry na uchycení jak sedačky, tak i do podlahy vozidla. Bohužel jak znám internetové prodejce, tak ti řeknou, že neznají ten rozměr a také ti řeknou, že pojezdy nemají skladem a tudíž ti to ani nezměří. Jen tě straším Very Happy .

Pokud tady s tím daným typem nemá nikdo zkušenosti, tak stejně jinou možnost nemáš než se zeptat u prodejce.

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 7:21 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to koumal a musím se poopravit - lyžiny jsou přidělané PŘÍMO K PODLAZE. Chápu, že do nich tedy padnou ty pojezdy a k nim se přidělá sedačka. Pak ale ještě méně chápu tu velkou součástku "pojezdy sportovních sedadel" (co postoval S4nch3z)... a ten mrňavý obrázek fakt nepomáhá. Anyone?
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund