Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Zkušenosti po 3 letech - rozloučení
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Zkušenosti po 3 letech - rozloučení Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:29 pm    Předmět: Zkušenosti po 3 letech - rozloučení Citovat

Tak a je to tady. puma je prodaná. Za ty 3 roky a bezmála 25 000 tkm můžu asi říct, že puma už trochu znám.
Moje zkušenosti s ním mám asi takové:
Když sem jí koupil, jako své první auto, tak sem z ní byl naprosto nadšený. po pár set km začala prokluzovat spojka a vytekl tlumič na předku, to a výměna kotoučů byly za 3 roky jediné servisní zásahy co byly potřeba. Nepočítam do toho výmenu oleje a fitrů. Pumička má naprosto uzasny jizdní vlastnosti a nikdy me neprestane bavit srazek hrebinek vsem tem ridicum co si mysli ze je to nejaky slaby prditko a chteji zavodit. Nikdy nezapomenu výraz kluka s BMW 318i (E36 myslim) co si myslel ze kdyz na to slapne, tak mi ujede Very Happy kdyz sem jel za nim a videl ty tunnig nalepky, tak sem se na nej prilepil a nenechal se dlouho provokovat, okamzite vyhodil blink a vjel do leveho pruhu, já samozrejme za nim a kdyz ve 140 zjistil ze jsem porad metr za jeho zadkem tak uhnul. Kdyz sem ho mijel tak mel vyraz jako veverka z doby ledovy Very Happy chudak nechapal.
Ale aby to nebylo jen sladky povidani, Puma ma chyby a neni jich malo. Motor krasne tahne, ale clovek proste musi pocitat s tim ze kazdej clovek v aute je znat. Jednou sem jel v plnem obsazeni a od ty doby sem rekl e ne. To je moc a auto se svoji dynamikou priblizi sneku. Dalsi vec co cloveka obtezuje je pevne nastavenej cyklovac steracu. Mel sem asi smulu, ale za 3 roky se nehodil ani do jednoho deste! Confused Co se tyce ventilace, tak je super, jak rychle zacne puma topit, ovsem s chlazenim je to horsi a ubytek vykonu je taky dosti znatelny (s tim se ale musi pocitat u kazde klimy). Problem ktery jsem mel se svoji pumou byla vlhkost v aute. kdyz v lete prselo, tak se zamzlzily vsechny okna a muselo se jet s klimou jinak to neslo. To se vyresilo dukladnou desinfekci cely ventilace nejakym sprejem, vymenou filtru a pak jeste takovou tou desinfekci co se necha strikat v interieru a zapne se vnitni okruh. Jinak se v prubehu vyskytly jen same drobnosti, ktere bud odeznely samy, nebo zabraly par minut.
Celkove si myslim ze je puma naprosto idealni prvni auto pro kohokoli, nauci cloveka ridit, nauciho ho respektu k autu a je malinka a vsude se vejde. Ale jak je asi videt, nikdy se ze me nestane ten co si chce pumu nechat celej zivot, auto je to dobry, ale jsou i lepsi a hlavne modernejsi, veci jako dodelavat palubni pocitac, rozsirovat ji, davat lepsi napravy, snazit se z motoru udelat raketu, to neni pro me, to ty prachy radsi investuju do novyho auta.
Pumu jsem prodal pritelkyni mistniho clena R.o.u. takze ted budou mit oba stribrnou pumcu, tak snad bude slouzit dobre a dlouho.
Co si koupim ja jeste nevim, rekl sem si ze se nebudu zbytecne zadluzovat a svuj limit sem z 200 stahl na 100. Zatim to vypada ze by to mohla byt alfa 147 1,6TS 120PS, nebo Opel Astra kupe Bertone 2,2 148PS. Co zvitezi sam netusim, chybelo malo a stal sem se majitelem A8 4,2i quattro takze asi tak k logice meho rozhodovani - neni zadna.
Takze se tu hezky opatrujte a novy temata ode me asi uz neuvidite.
Bylo to tu s vami super ve spouste vecech ste mi moc pomohli a specialni diky Eltonovi, diky kteremu ma puma dobry kotouce a krasnou spojku.
Sbohem a spoustu stastnych kilomeru Wink

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 9:46 pm    Předmět: Citovat

Palec hore, ve všech bodech co jsi napsal naprosto souhlasím, od začátku až do konce! drž se a užívej nového vozítka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
R.o.u.
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 11:34 pm    Předmět: Citovat

A jestli neumřeli, mají Pumy dodnes Smile Dobrou noc strýčku Fido a sundej si z balkónu ty prořvaný kapesníky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Suhlasim so vsetkym az na tie stierace. Cyklovac sa da nastavit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 10:43 am    Předmět: Citovat

To mi ani nerikej ze to ma ten interval kterej si muzes nastavit sam Question dyt sem to zkousel a nefungovalo Very Happy
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 11:13 am    Předmět: Citovat

Mozno je to anomalia len mojej pumy Smile Treba zapnut stierace a hned vypnut a pockat tak dlho ako chces aby cakali stierace(nie zas velmi dlho lebo to pochopia zle a cyklovac sa neprestavi) a znova zapnut. Je to tusim ten mod ked das packu dolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 11:29 am    Předmět: Citovat

jj, presne tak..., sterace se daji nastavit na lib. interval..., zapnout - vypnout - pockat interval - zapnout
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 12:47 pm    Předmět: Citovat

R.O.U. se ti o pumiska postara dobre....ale i tak...snad koupis aspon z poloviny tak hrave auticko jako je pumicka

jinak co se tyce cyklovace - i me jdou sterace nastavit, ale pumAvatarovi ne...takze asi nejaka zmena pri vyrobe Wink

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 1:06 pm    Předmět: Citovat

Taky mám Pumu jako první auto a nemohl jsem vybrat líp...

Takže přeju šťastnou ruku, při výběru příštího auta. Alfy mě osobně taky hodně lákaj, ale když už, tak nějaká pecka se šestiválcem, motor ze série zadři si svůj twin spark nedoporučuju Wink .

PS: Jo a ten cyklovač u stěračů jdu hned vyzkoušet Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 4:01 pm    Předmět: Citovat

Když clovek tu alfu TS pohlida, tak by to melo byt OK, ale jak to tak vypada, tak nejpravdepodobnejsi varianta je Astra kupe G 2,2 148PS. Neni sice na hrani, ale svuj ucel asi splni a neni moc drahy. Navic by melo bejt skoro bezudrzbovy. Rozvod retezem, ventili sou samovymezovaci a s potreba prijatelna (8-12). Je pekny, relativne svizny, je jich mozna jeste min nez pumicek a 4 lidi se tam vlezou i na delsi trasy...co vic si prat Smile
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 4:47 pm    Předmět: Citovat

pokud uvazujes o Alfa Romeo, tak motory jedine V6 - 2.0V6, 2.5V6 a 3,0V6 u 2.0 je turbo a ma 151kw. Pak dale 2.4JTD je este dobra je to V5...
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Tak to mi rekni do jakejch aut se to davalo...to budou hodne stary auta ne? po roce 2000 se vyrabel jen 2,0 TS 150PS a 2,0 JTS 166 PS nebo je to jinak? ja vychazim jen z toho co sem videl na netu..alfy 147, 156, a ty novejsi sou v GT a 159
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 5:18 pm    Předmět: Citovat

AR 2.0V6 Turbo se davalo do GTV (konec vyroby 2004) a 166 (konec vyroby 2008)
AR 2.5V6 se davalo do 156 a 166
AR 3.0V6 se davalo do 164 (konec vyroby 1998) a 166

AR 2.4JTD se davalo do 156 a 166

hodne se dozvis na tomto foru:
Kód:
www.alfisti.cz


hodne jsem se tam docetl a byl jsem na tom foru, protoze jsem mel predtim dve Alfy a to 146 1.6TS (2001) a 164 2.0V6 Turbo (1997) i nadale se tam dost objevuji Cool

_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 5:42 pm    Předmět: Citovat

Tam sem koukal, ale jen na tu 147.
Vsechny auta co tu vyjmenoval jsou relativne dost stary, v uvahu by pripadala pro me jen ta 156 a ta uz ma taky svoje leta Sad me by se libil ten motor 2,0 JTS 166PS ale ten se daval a do tech novejsich aut a to uz je na me az moc drahy...takze bud to budu muset risknout s tou 1,6 TS, 2,0 TS nebo se poohlednout nekde jinde... Surprised

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 6:24 pm    Předmět: Citovat

cubec: Tak od Opelu mě v životě neoslovilo snad žádný auto, možná Speedster, ale to je vlastně převlečenej Lotus...

Alfa je sice na údržbu o něco náročnější, ale i ta 147 bude mít charakteru víc jak všechny Opely dohromady...

Jinak se nenech odradit, kamarád má GTV s 2.0 TS, starou jak Metuzalém a s tím motorem, ani s autem žádný problém nebyl, navíc už jen v tom sedět je zážitek, opravdu nádhera...

faust: Nemohl bys napsat pár zkušeností s tím V6 od Alfy? Třeba mi to poslat do SZ, aby z toho tady nevzniklo jedno velké OT Very Happy. Byl bych neskutečně vděčnej, hrozně mě ta V6 od Alfy láká, ale jen v atmosféře, konkrétně GTV, 147 GTA, 156, cokoliv s tím famózním motorem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund