Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Benzín/nafta?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Benzín/nafta? Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Jinak není pravda to o vysoké pojistce, jak píše Bakan, za 2,5 litr platíme 4500 Kč ročně u Kooperativy a ta není levná a půjde to dolu.

Nehledě na to, že ty šestiválce jsou teď za směšný peníze, pochopitelně, když se člověk podívá na cenu benzínu...

...ale ušetříš na pořizovací ceně auta i na provozních nákladech oproti dieslu a hlavně si ježdění užiješ!

Podle mě v naftě musí trpět ten, kdo si to buď neumí spočítat, nemá rád auta nebo nalítá vyloženě hodně km, dejme tomu 30 000 ročně, tam už úspora nafty znát bude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:34 pm    Předmět: Citovat

Tak to bych šel raději do tohodle auta(jen příklad).Tam u toho ST je cena bez DPH.
Kód:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/skoda/octavia/8541144
ať si říká kdo chce co chce.Rozdíl 3roky
Vajt:Ale to ST je 3litr což je ta nejvyšší povinný a když ma malej bonus atd tak ho třeba povinný výjde na 6500kč a víš.Ale jinak každej dle svých možnotí.Když se mu bude líbit třeba 4litr tak ať si ho koupí když na něj má a bude mít i na benzín.Ja to beru tak.Dnes na to mám ale co bude zítra??????a nebo vždycky čekat do výplaty abych se svezl no tak to nemusím mít auto.


Naposledy upravil bakan dne pá prosinec 10, 2010 1:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:41 pm    Předmět: Citovat

ted to nemuzu najit ale nekdo psal ze nevim co chci. Ono je to slozity, protoze ja mam auta rozdeleny jinak, me jde o to aby bylo auto pekny, dobre vybaveny a rychly. Protoze hledam fiestu a focuse ve 3dverku a u mondea mi nevadi ani kombik protoze proste vypada dobre. A co se tyce rychlosti tak mi je jedno jestli bude rychly v zatackách nebo na rovince, jde o ten adrenalin a ten se dostavi u obojiho. Ja nekoukam na to jak je auto veliky z prakticnosti ale kuli hmostnosti treba, proto jsou pro me fiesta ST a mondeo ST vyrovnany auto..jedno je rychly v zatackach a druhy na rovince, co se tyce rychlosti tak v realu nejsou zas tak rozdilny, mondeo ma o 75 koni vic sice, ale za to je o dost tezsi, takze v dynamice to bude podobny (relativne).
Kdyz to reknu strucne, tak ja auto nepotrbuju, ja ho proste chci a kdyz ho nepotrebuju tak pro me neni uplne nejdulezitejsi, jak je to veliky nebo kolik to zere, hledam nejvyhodnejsi auto co tak nejak nasyti moji touhu ridit a abych se v tom aute cejtil prijemne.

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

skier napsal:
A co takhle to Mondeo ST + dodělat LPG/CNG/? ?? Já bych do Fordovského Dieslu asi nešel... měl jsme jich doma 5 z toho na 4 se vždycky posralo něco závratného...


To si děláš srandu viď?

O tom motoru se říká, že když Ford vlastnil Aston, rozpůlil jeho V12 a tak vznikl motor do ST220 Smile .

Jinak šestiválec v estéčku je považován za jeden z nejlepších šestiválců vůbec, navíc takovej motor se už kvůli ekonormám nevyrobí Confused .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:46 pm    Předmět: Citovat

mluvi o tom ze diesel stoji za prd...ten z astonu nebude Smile
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:51 pm    Předmět: Citovat

cubec: Titulek zní: "benzín/ nafta", na to jsem taky reagoval...

Tak teď mi taky přijde, že nevíš co chceš.

Zábavná je svým způsobem jak Fiesta ST, tak Mondeo ST, ale proč proboha uvažuješ o dieslu, když chceš zábavný auto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

Protoze kdyz clovem veme to mondeo 2,2 TDCI tak se po chipu na cca 185 koni dynamikou hodne blizi STcku.
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 2:32 pm    Předmět: Citovat

Určitě ST220.. Je to bombice... Navíc pojistka je podle mě zbytečná v dnešní době řešit podle objemu.. Já mám na pumu 1700 za rok a otec na 3litra toyotu 2500.. Což v nákladech za rok je směšný. A hlavně to mondeo je super. Jede, má krásnou výbavu a je krásný celý.. Kdežto fiesta ST je v chování podobná pumě jen je v pro mě v mín atraktivním balení za moc peněz..

Taky bych chtěl další auto ST220 ale spíš to vidím že bude ST200 v sedanu a modré barvě aaaaaaaaa Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

Vajt: mi je upřímně jedno, i kdyby ho vlastnilo Ferrari, a takové povídačky, že to je rozpůlený V12? :DDDD Je sakra rozdíl jezdit za 13 litrů benzínu nebo plynu! navíc dnešní technologie ti neuberou nic z výkonu, tak nevím co řešíš... V rodině mám 4.2 270kW co jezdí za 13-14 litrů, tak jaké Ekonormy?

Bakan: nejvýšší sazba je od 3.8, pokud se nepletu?

Cubec: s tvojim najezdem se ti diesel neoplati, navic pokud chces auto ciste na zabavu tak na diesel zapomen Smile Hele, ale nevím co je za adrenalin jezdit 250 po rovince... Rovně umí jezdit každý Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

bakan napsal:
Tak to bych šel raději do tohodle auta(jen příklad).Tam u toho ST je cena bez DPH.
Kód:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/skoda/octavia/8541144
ať si říká kdo chce co chce.Rozdíl 3roky
Vajt:Ale to ST je 3litr což je ta nejvyšší povinný a když ma malej bonus atd tak ho třeba povinný výjde na 6500kč a víš.Ale jinak každej dle svých možnotí.Když se mu bude líbit třeba 4litr tak ať si ho koupí když na něj má a bude mít i na benzín.Ja to beru tak.Dnes na to mám ale co bude zítra??????a nebo vždycky čekat do výplaty abych se svezl no tak to nemusím mít auto.

Ta cena je nejaka podezrelá ne? na octavky s timhle motorem jsem taky koukal neboj Smile ale vetsinou byly moc drahy, ale o tech 2,0 TDI jsem slysel jen samy negativa...Sad

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

skier napsal:
Cubec: s tvojim najezdem se ti diesel neoplati, navic pokud chces auto ciste na zabavu tak na diesel zapomen Smile Hele, ale nevím co je za adrenalin jezdit 250 po rovince... Rovně umí jezdit každý Wink

to sice jo, ale v CR nejsou nikde rovinky Smile...a je rozdil jestli jedes 70 po tocitejch okreskach anebo 190 po zatacce na rychlostni silnici Smile...oboji je adrenalin a ne ze ne Very Happy

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 3:35 pm    Předmět: Citovat

...no z kterého konce to vzít Very Happy...já bych přemýšlel buď o 2.0 benzín ve focusu II nebo 2.0 TDCi 96kW v předposledním mondeu - jsou to totiž létama prověřený skoro nesmrtelný motory. nafta pochází původně z Tranzita a vydrží toho odpravdu hodně -normální svižnou jídou jsem jezdil kolem 6.5 litrů nafty - je to prostě ještě kus poctivýho železa ještě bez DPF filtrů a podobnejch hovadin. Zbytek nafty je od PSA a to nebrat. 2.5 T benzín asi budeš mít trochu problém s cenou náhradních dílů a hlavně moc lidí tyhle motory nezná. a co se týče mondea 3.0 V6 tak tyhle motory dostávaj v těch autech pěkně pokouřit a trpěj přidírání zadních válců a opravy jsou hoodně mastný. Každopádně i co se týče mondea je lepší volit vozy po FL myslím že 2004 nebo 2005 výš. Mondeo je dobrý auto ale prostě je to už kus auta a pokud si chceš hbytě zajezdit vezmi něco menšího Focus nebo fiesta. je to ale otázka vkusu a hlavně nákladů - o tom by se dal napsat několikastránkovej sloh Very Happy. na 100 % nejsou forďácký diesely citlivější na naftu než třeba hitlerWágenovský TDi.Důležitý je tam dávat originální palivovej filtr a né nějakýho Filtrona z PL a tankovat normální naftu a né někde v JZD a to málo kdo asi pochopí.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hudson
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 137
Bydliště: Horehledy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 4:22 pm    Předmět: re Citovat

jééééé ...........vaše starosti mít........ Very Happy auto si kupuju takové co vypadá dobře a hlavně co jezdí rychle...........do každého auta se strkaj peníze....a řešit benzín????nebo naftu????obojí je drahe.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 4:43 pm    Předmět: Citovat

...hmm tak to si kup třeba oturbenýho francouze ale ještě jednoho na náhradní díly Very Happy. a taky hodně dovolený až se budeš chtít k něčemu dostat Very Happy.........
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucius
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.10. 2008
Příspěvky: 455
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

misakxt: ja neviem mal som skoro samych francuzov a mozem povedat ze mi prisli spolahliveisie ako ford. vzdy odislo len to co predchadzjuci majitel odflakol na udrzbe (citroen xm urvala sa remenica ktora nebola zaistena original kolikom ale kusom klinca, zacalo tiect servo lebo jazdil na krivych kotucoch a riadenie dostavalo pecky az sa uvolnila napravnica) vseobecne francuzi su vyrobeni kvalitnejsie a nadcasovo (kvalitnejsie materialy v interieri, pozink u citroenu tusim od 1986). Je pravda ze s novymi HDi skusenosti nemam tusim by som ich ani nechcel

No a co sa tyka rozhodnutie benzin/nafta: ano kratke trasy su pre naftu dost bolestive a novym common railom nejak neverim. Jazdim cca 12000 rocne (na dvoch autach 6000+6000) to nie je tak vela aby som si nepriplatil za benzin. Vseobene keby som sa rozhodoval tak ojetinu benzin alebo stary naftak bez priameho vstreku, nove by som mozno riskol aj naftu ale fakt len funglovku.

Inak vzdy sa mi pacili male auta ktore to dokazu slusne rozpalit aj ked na to nevyzeraju. Ked pumca dosluzi (co dufam nebude tak skoro) asi sa poobzeram po renault twingo gordini rs 1.6 133k nie su tam ziadne turba a kompresory ktore by zneprijemnovali zivot a ten vykon s tak malym auto poriadne zacvici. samozrejme to beriem ako druhe auto do rodiny presne tak ako teraz pumu Wink

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 92Kw 1679ccm r.v.1998
Kia Rio 1.4i 71Kw 1399ccm r.v.2007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund