Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Benzín/nafta?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Benzín/nafta? Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 9:52 am    Předmět: Benzín/nafta? Citovat

Nazdárek lidičky.
Potřeboval bych pomoct.
Rozhoduju se jaké nové auto. Jak tak koukám na ceny a výbavy tak asi zůstanu u Forda. V užším výběru zůstal Focus II 2,0, Fiesta ST (rv. 2005+), Mondeo 2,2 TDCI (2005+) a Mondeo ST (2005+).
Narazil jsem na pár problémů. Focus 2,0 ve třídvéřku je hodně nedostatkový zboží a většinou po uchylným tuningu, Fiesta ST je asi něco magickýho protože v ČR jsem našel jednu na prodej a jěště bouranou, takže tyhle 2 auto jsou asi jen teoretická. Tím se dostáváme k Mondeu, Je krásný, dobře vybavený a vcelku dostupný. Když si spočítam kolik toho najezdim za rok a průměrný ceny benzínu a nafty, tak při spotřebě 13l benzínu a 8l nafty, tak mi to vychází, že benzín je drazší cca o 10 000,- Kč/rok. Vim že na te 3,0 V6 clověk nemusím prakticky šáhnout, stačí měnit filtry a náplně. Jak je na tom diesel to nevim, ale ty TDCI jsou prej hodně citlivý na naftu a často se stává, že jsou ucpaný vstřiky, zadřený turbo apod.
Je diesel opravdu o tolik dražší na provoz?
Jo a ještě jsem zapomněl dodat, že Mondeo v Dieselu je na pořízení většinou o 20-30 000,- Kč dražší a většinou ne s takovou výbavou jako ST.
Kdyby mi poradil někdo kdo tomu rozumí tak bych byl moc vděčnej. Já osobně jsem diesel ani neřídil, takže ani nvm jak moc velkej rozdíl to je.

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

doporucuju zeptat se u kolegu na focus foru v sekci o
mondeo..ale nafta je obecne drazsi na udrzbu, od urcitejch km to bude na vymenu vstriku coz neni levna sranda atd...co takhle nejaky bmw? 320d v e46 je paradni kara

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 10:34 am    Předmět: Citovat

A co takhle to Mondeo ST + dodělat LPG/CNG/? ?? Já bych do Fordovského Dieslu asi nešel... měl jsme jich doma 5 z toho na 4 se vždycky posralo něco závratného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DarthVader
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 10:48 am    Předmět: Citovat

Neuvadis kolik na to auto mas penez a co od nej chces? Pokud je to auto jen pro tebe a max pritelkyni/pritele tak bych se nerozmyslel a Fiesta ST by byla doma. Ovsem budes mit nekdy rodinu? Na to uz je Fiesta mala a ten Focus taky (ten bych uplne vypustil z vyberu).

Jak uz jsem psal, ty penize jsou nejdulezitejsi. Ja jsem na jare kupoval take dalsi auto (vetsi) a protoze bylo vice penez nazbyt, rozhodl jsem se jit do Subaru (konkretne Outback) a nemuzu si to auto vynachvalit. Proste na permanantni 4-kolku zadny predohrab nema. Outback ci Legacy je krasna nahrada Mondea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

Tady máš odkaz na toho nedostatkovýho Focuse tří dveř a dvoulitr
Kód:
http://autobazar.hyperinzerce.cz/ford/inzerat/3881772-ford-focus-2-0-16v-131ps-nova-stk-klima-po-servise-nabidka-louny/
musíš hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 11:30 am    Předmět: Citovat

to bakan: Dík, ale to je starej focus Wink ja chci toho novyho

To johnyzi: hele na E46 sem taky koukal, ale jsou vcelku drahy a za ty prachy mam o 3 roky mladsi mondeo a hlavne v o dost lepsi vybave..za bmw dam 180 000 a radio na kazety a vzadu okynka na svihadlo? To ne, to bych nechtel. A navic ten servis asi taky nic moc.

To skier: vzhledem k tomu ze za rok najedu tak 6000 km tak prestavba na plyn za nejakejch 20 000 nebo kolik to stoji, se mi jen tak nevrati, ale bylo by to fajn jezdit za 2kč/km Smile
prave ze tomu TDCI moc neverim, kamos ma focuse II 2,0 TDCI a narval do toho uz asi 50k a porad se to sere, ted zjistil ze ma v riti vstriky, takze oprava za dalsich 13k, to bych to auto uz vzteky asi zapalil a hodil ze skaly. Very Happy

DarthVader : Hele asi takhle. Je mi 24 a rodinu v planu nemam v pristich par letech, ale do fiesty by se jedno dite mohlo narvat, kdyz se uskromnim a vyndam z kufru subwoofer Very Happy ale ono sehnat fiestu po faceliftu s automatickou klimou v dobry stavu je hoodne tezky Sad focus se zdal jako idealni kompromis mezi velikostia vykonem, ani velky ani rychly Very Happy Ale to monde ma perfektni vybavu a dobrou cenu ( 180-200 000) vetsinou je v kombiku, coz neni uplne to co bych chtel ale k dispozici je jen to co lidi kdysi kupovali... Na subaru jsem taky koukal, ale za ty prachy toho moc nesezenu a 4kolka je mme asi zbytecnaa ten subaru design me taky moc neslovil Sad
Jinak moje uziti auta je jen pro zabavu, vylety a nakupy. Do prace ted jezdim MHD za 300 mesicne a to se mi proste vyplati. Jde i o to ze ted jsem na delsi trasy a ve vice lidech nejezdil, protoze jsem proste nemohl, s pumou se da jet tak max do Prahy (120km) dal ne, to me pak boli cely telo z toho, pozice v pume mi moc nevyhovuje, bud jsou pedaly moc blizko a volant akorat nebo naopak. S tim mondeem by to bylo jiny protoze i kdyz bych dal subwoofer do kufru tak by se tam vesel nakup a nemusel bych ho davat na sedacky a kdyby sme meli jet nekam 4 lidi tak vim ze by to to auto utahlo a ze bych po 3 hodinach nevyndal ze zadnich sedacek 2 mrtvoly Very Happy
Jinam pro predstavu se mi moc libi tohle auto

Kód:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ford/mondeo/8377471

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Nojo tak to jsi měl napsat.A jinak jestli se Ti nevyplatí si pro něco dojed do ciziny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 11:50 am    Předmět: Citovat

dyt je to tam napsany Wink
"V užším výběru zůstal Focus II 2,0..."
jinak nad dovozem uvazuju, ale jeproblem sehnat auto s vlekem a cloveka s ridicakem

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

Promiň to jsem si nevšiml.Ale proč to děláš tak složitě do Německa (davam příklad)můžeš autobusem a pokud je auto na značkách z technickou tak sním můžeš jed po ose domu.Jsme v unii takže to není tak složitý jako dřív.Tady to přihlásíš zaplatíš poplatky a je to.Ale základ je umět perfektně jazyk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Německy neumim ani napocitat do 10. Vim ze to nejak jde, že ti dají nějaký prevozky, aby to auto bylo pojištěný, ale domluvit to tam nějak opravdu nezvladnu...a upřímně, si moc neveřim na to abych s autem se kterym sem nikdy nejel, najednou vzal 600km na jeden zatah.
A když si člověk spočítá na kolik by vysla cesta s nekym kdo to umí, bud autem nebo busem, tak v tom zahučís za tolik, kolib by te to auto stalo tady, tam nejsou zas o tolik levnejsi ty auta...

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

a co Focus ST? Myslím, že ty hlavně nevíš co vlastně chceš Twisted Evil Srovnávat Mondeo ST a Fiestu ST je celkem těžký oříšek... Záleží na tobě, jestli se chceš hýčkat nebo říznout každou zatáčku jako v Pumě, navíc ta Fiesta mí příjde jenom o malilinko praktičtější než Puma. To černé Mondeo je nádherné..., já bych bral asi Mondeo, už jenom z důvodu toho hnusného interiéru ve Fiestě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

No nezlob se ale když najedeš 6000km za rok což je v průměru 500km měsíčně tak 3litr si myslím že je uplně zbytečný.Ono se stačí podívat kolik stojí Povinné ručení k tomu pojistka,stoupající cenu benzínu.Tak to bych přemýšlel o něčem jiným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skier
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.7. 2010
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

to je taky pravda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:00 pm    Předmět: Citovat

Když tak si přeči i něco tady je to o všech možných autech
Kód:
http://www.autoweb.cz/ford-mondeo-2000-2007/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 1:20 pm    Předmět: Citovat

Takže moje doporučení zní: Mondeo V6, případně ST220.

Rodíče jezdí v Mondeu MK3 s 2,5 V6, úžasný auto. Není to žádnej dravec, je to spíš o pohodlí. Ta véšestka je návyková, kultivovanost, zátah v podstatě od volnoběhu a ten zvuk! Nedá se to srovnat s žádným jiným motorem se kterým jsem jel a to jich nebylo málo, včetně špičkové Hondy.

Srovnávat tohle byť s nejlepším dieslem (třeba mám zkušenost se šestiválcovou naftou v nové v A6 nebo předposledním BMW 5) vůbec nejde, jsou to pořád traktrory, který ti neudělaj radost a jezděj skoro za to samý...

Pokud chceš sportovnější svezení, ale opět je to velký auto, takže nejde očekávat zábavu na okreskách jako třeba v tý Fiestě ST nebo v Pumě, ber ST220, jsou za směšný ceny...

Mimochodem právě ST220 chci jako další auto Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund