Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední)
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední) Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sokol
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 11.10. 2009
Příspěvky: 52
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 10:53 pm    Předmět: Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední) Citovat

Jeste sem se chtel zeptat..v cem se lisi rameno u PUMY 97-98 a treba ciste 98 a nebo treba uz i 00...divam se na ty ramena a vsude vetsinou narazim treba od 98 nahoru..ale mam pumu 11mesic/97...a pritom se mi ty ramena zdaji vsechny stejne..dekuji za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 11:13 pm    Předmět: Citovat

Proč chceš kupovat celá ramena? za kvalitní spodní čep dáš 600Kč třeba Febi a ty dva silembloky koupíš za pár korun - třeba Lemforder ........ do 1000Kč se vejdeš..zbytek jsou vyhozený peníze.....
Kód:
http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0

_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sokol
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 11.10. 2009
Příspěvky: 52
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 8:18 am    Předmět: Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední) Citovat

misakxt: sem byl nedavno v servise u znameho, a on mi prave rikal, ze mam v haji rameno a hlavne cep rizeni..ze tyto dve veci mam vymenit..nevim nejak se v tom moc nevyznam...ale sere me kdyz prejedu pres hrbol a neco mi klepne ve predu..tak snad to bude neco z tech dvou veci..vsechno mam jinak ok..a prave sem nasel na ebay ramena..a nevim ktere..kdyztak bych potom poslal, ted sem ve skole a nemam tu ty stranky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

Nojo, ale za rameno od Febi jsem dával 1200. A podle mě je výměna jednodušší.. Než vylisovávat ložiska a měnit čep...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucius
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.10. 2008
Příspěvky: 455
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 8:46 am    Předmět: Citovat

mna by inak tiez zaujimal rozdiel medzi tymi ramenami novy vs stary model hlavne to ci su medzi sebou zamenitelne
_________________
Ford Puma 1,7 VCT 92Kw 1679ccm r.v.1998
Kia Rio 1.4i 71Kw 1399ccm r.v.2007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sokol
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 11.10. 2009
Příspěvky: 52
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 9:10 am    Předmět: Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední) Citovat

mno tak sem tu teda nasel dve ramena zatim..mam teda tu 11/97 a v technicaku mam 98, jake jsou teda mezi tim rozdily..diky..
Kód:

http://cgi.ebay.co.uk/Ford-Puma-5-97-5-98-SUSPENSION-Wishbone-Right-/200365061455?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ea6b0354f

http://cgi.ebay.co.uk/FORD-PUMA-97-98-FRONT-WISHBONE-RH-OE-QUALITY-/120609890127?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c14e8df4f


mod.edit: link mimo forum patri do code - viz pravidla:
Kód:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1187
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 10:23 am    Předmět: Citovat

.tak nejjednodušší je dát auto do servisu a nebo úplně nejjednoduší je si koupit nový auto že. Baví me se tady jak to udělat co nejlíp za co nejmíň peněz. Rameno je jenom kus železa. A za 1200Kč standartně rozhodně komplet kvalitní rameno nekoupíš - koupíš tak Straline ale to je jako by si tam nechal to starý. Kvalitní kousek vyjde od 2000Kč víš - je fakt že např kelly prodává servisům se 40% slevou jenom že tio ti žádnej servis za tyhle peníze nedá protože logicky potřebuje taky vydělat. Je to fakt nesmysl kupovat celé rameno pokud není po bouračce - tak jako tak to stejně musí jít celé ven. Nehledě na to že za 15 minut není co dělat s tim přelisováním. Jak řikám je to o pohodlnosti - čim jednoduší práce pro majitele tim víc vysolí - klasická rovnice Very Happy.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

lucius: ramena jsou stejná 98-02, jen model 97 je měl "dvojitá", jinak jsou to stejná ramena jako pro fiestu.

misakxt: v konečnym důsledku pokud jde o peníze máš asi pravdu, ale tak pokud počítám tak za silenbloky a novej čep na jedno rameno dam cca 800 (febi).. pak je problém v domácích podmínkách řešit nějaké lisování. Pokud si to nechám nalisovat už mě to stojí taky nějaký kačky takže se přes ĺitr dostanu. Tim, že dám 1400 za nový osazený rameno určitě nic nezkazim, už jen pro ten pocit že je novýSmile a ty dejme tomu 400 stovky už není tak propastný rozdíl a můžu rovnou měnit kus za kus, takže řekněme, že u novýho ramena si připlatim i za ten komfort tolik se s tim nesrat a ušetřim čas:)

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

.no jasný chápu ale vem že máš 400Kč na daždý straně tzn 800 jenom na tomhle a to máš 5L litrů origo oleje a to se počítá a za dobrej pocit si nic nekoupíš Laughing . pohoda Smile
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

každá kačka se hodí to je jasnýSmile tak to uzavřem, že nový ramena jsou pro ty zpohodlnělýVery Happy

jinak ramena 97 a 98-02 jsou stejný rozměrově, takže bych řek že budou i zaměnitelný

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

MisakXT.. Nevím jesti jsi se po těch ramenech koukal, ale já chvilku hledal a našel jsem za cca 1300 kousek a je to rameno FEBI BILSTEIN.. Což si myslím že je kvalita dobrá.. To mám rozdíl 600 a když vemu že za vylisování budu stejně nekomu muset zaplatit, budu se sr*t s čepem tak je to podle mě lepší řešení Laughing Já měl špatný jenom silentbloky a stejne sem menil ramena Laughing Protože v servisu si s prací řekli 2500 a já si ramena doma udělal za 2600 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

bral ral jsem ceník autokelly pokud si to koupil za tuhle cenu tak není co řešit na druhou stranu teď koukám do ceníku mj auto a čep Febi je tam za 440 Kč a zadní silemblok 240Kč a přední 150Kč a to je celkem 830Kč a z mého pohledu že spousta lidí má nějakého známého co má v garáži lis nebo ti to za cigára udělá je toto pořád lepší řešení. Nehledě na to že tyhle silebloky se daj udělat i ve většim svěráku při základní manuální zručnosti úplně bez problémů Very Happy. a pokud by si chtěl dodržet originál kvalitu tak čepy TRW a silembloky Lemforder
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sokol
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 11.10. 2009
Příspěvky: 52
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 8:07 pm    Předmět: Ramena,Čepy Řízení,Tlumiče(zadní,přední) Citovat

misakxt: tak me nejde udelat to co nejlevneji..jde mi o to ze nebudu vyhazovat zbytecne treba 3000 za jedno rameno..kdyz najdu tu samou znacku nekde za levneji..jde o to poradne hledat a pak se rozhodnout vis..a tak se radeji zeptam...navic jak rikas vymenil bych jenom ty casti..ale problem je ze tady v karvine nikoho takoveho neznam co by mi to udelal za cigo nebo i par stovek..a myslim ze normal v servise by to nebyla levna zalezitost...navic ja radeji i kdyz je to kus za kus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HmerX
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 167
Bydliště: Letovice

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj máme nově Pumu a něco tam klepe. Já to slyším vpředu vlevo a paní zase vpravo. Poradíte prosím, jak mám identifikovat, co klepe? Děkuji.
_________________
Ford Puma black metal 1,7 16V r.v 99
Ford Mondeo blue tonic 2,5 V6 r.v 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

..tak nejdřív bych si s ní zkusil púrohodit strany a jestli vám to bude pořád ze stejné strany. Potom okouiknout jestli není na nějakym čepu prasklá prachovka a prohlídnout tyčk ystabilizátoru. Klidně je můžeš na jedný straně úplně odpojit a projet to jestli to bude klepat.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund