Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - ABS a protikluz
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
ABS a protikluz Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekBlack
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.3. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 11:52 am    Předmět: ABS a protikluz Citovat

Zdravím pumaří :0) včera se mi z ničehonic rozsvitilo ABS i protikluz.Cítím že to nebrzdí tak jak by mělo,pojistky jsou v pohodě.Co radíte?Zajet do Forda na diagnostiku?Kolik může taková diagnostika stát?Díky všem za rady....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

jj zajed na diagnostiku, nemusi to bejt nutne ford, kdekdo ma diagnostiku, nejlip bosch, tam ti reknou jaky cidlo ti odeslo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

pokud mu to huř brzdí tak to nebude čidlem........pokud odpojíš čidla tak to musí brzdit pořád stejně....... nebo se mu to jenom zdá pod tíhou rozsvícených kontrolek Smile - to je samozřejmě pouze vtip
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekBlack
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.3. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 7:34 pm    Předmět: Citovat

Bydlím v Praze,jel sem z Jižáku do karlína.Jak jsem vyjel kontrolky zhasly,rozsvítili se až na nuseláku a svítí do teď tak nevím.Jsou nějaky splašený.A možná máš i pravdu že pod tíhou rozsvícených kontrolek mám takovej pocit horšího brždění :0) nicméně mi to štve že svítí :0)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Lucius
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.10. 2008
Příspěvky: 455
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

Nedostal sa ti iba lad a sneh medzi cidla? Daj auto niekam do tepla nech sa vsetko roztopi a mozno to prestane
_________________
Ford Puma 1,7 VCT 92Kw 1679ccm r.v.1998
Kia Rio 1.4i 71Kw 1399ccm r.v.2007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Veri
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.4. 2008
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

Mě se nedávno tyhle kontrolky taky rozsvítily, ale s bržděním problém nebyl...Když jsem se s tím po nějaké době rozhodla zajet do servisu, tak zhasly a mohla jsem se vrátit domů... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
MarekBlack
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.3. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 9:55 am    Předmět: Citovat

No doufám že to bude jen někde v kontaktu páč jinak by ty kontrolky tolik neplašili.Je ale pravda že víc svítí než jsou zhasnutý :0) nicméně mě to dost štve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 11:35 am    Předmět: Citovat

V okamziku kdy se rozsviti kontrolky, autu by nemel fungovat ani protiprokluz ani ABS takze je mozny, ze mu prijde, ze to hur brzdi!
Zkusil bych to na ty 2 hodiny dat do garazi u nejakyho centra a kdyz to nezabere, bude to chtit diagnostiku a zjistit ktery cidlo odeslo.. Wink
BTW: Z jakyho Jizaku jsi? Je nas tu dost na Chodove tak muzem dat nekdy rec..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
MarekBlack
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.3. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Bydlím přímo na Chodově,myslím že tebe konkrétně občas někde zahlídnu :0) Tuším že bydlíš kousek za centrem Chodov neni to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 12:37 pm    Předmět: Citovat

Pajos_ napsal:
V okamziku kdy se rozsviti kontrolky, autu by nemel fungovat ani protiprokluz ani ABS takze je mozny, ze mu prijde, ze to hur brzdi!
Zkusil bych to na ty 2 hodiny dat do garazi u nejakyho centra a kdyz to nezabere, bude to chtit diagnostiku a zjistit ktery cidlo odeslo.. Wink
BTW: Z jakyho Jizaku jsi? Je nas tu dost na Chodove tak muzem dat nekdy rec..
Hele Pajoš nedávej tady dezinformace..pokud ti nejde ABS a protiprokluz tak to brzdí pořád stejně a hlavně to musí brzdit pořád stejně...rozdíl je jenom pokud se ti zablokuje kolo ale nepředpokládám že brzdí pořád smykem Smile
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

To misakxt: Nemáš úplně pravdu. Puma s odpojenou ABS bude brzdit mnohem hůř zadní náprava a díky tomu se celkově bude auto chovat při brždění neklidným dojmem.
_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

jak si na to přišel prosim tě?Puma má 4 kanálové ABS a jedinej rozdíl v tom jestli ti jde nebo nejde ABS je v tom že od 120km/h se zadní náprava už nerozděluje na každé kolo ale obě dohromady ..... je to základní bezpečností prvek že nefungující ABS ani nesmí ovlivnit brzdou sílu...při standartní situaci jsou všechny ventili v ABS otevřené a brzdná síla jde normálně s posilovače přes ABS jednotku na kola.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 2:34 pm    Předmět: Citovat

misakxt: jak to myslis s tema 120 kmh ze uz se to nerozdeluje? Kdyz nejde ABS tak jde tlak na vsechny kola porad a stejnej, kdyz se kolo prebrzdi tak se prebrzdi, abs nejde ne?


myslel jsem ze tlak na zadni kola by mel bejt porad stejnej, bez ohledu na to jeslti abs jde nebo nejde ne? kdyz jde tak je rozdil jenom v tom ze prebrzdeni kolo je regulovany pres abs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 4:29 pm    Předmět: Citovat

myslel jsem to tak samozřejmě že když ABS funguje tak od 120km/k obě zadní kola brzdí stejně bez ohledu na to ze kterého zadního čidla přijde signál že je ve smyku....nevím proč to tak je ale je to tak.nějakou logiku to má ale to už bych tady spekulovalvproč to tak je...
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

jo tak si to myslel, tak mi docela logiku dava, mozna v urcitejch situaich pri rychly jizde na dalnici a brzdeni v zatacce by blokovani jenom jednoho kola a brzdeni druhyho zadniho normalne mohlo zpusobit smyk nebo nervozitu auta celkove kdyz si to tak zkousim predstavit ale je to jenom spekulace no
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund