Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Barva, sprej, ... ?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Karoserie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Barva, sprej, ... ? Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
douda
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.10. 2006
Příspěvky: 276
Bydliště: za Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:52 am    Předmět: Barva, sprej, ... ? Citovat

Tak jsem včera při mytí auta našel další šrám, vypadá to že od vedle parkujícího blbečka Sad Sice jich je už na mém autě docela dost, ale stejně ...

Právě protože jich je už povícero, chtěl bych všechny ty vady na kráse trochu poopravit, než třeba jednou dojde na celolak. Moje barva je originál pumí černá, taková jemně metalická.

Máte někdo vyzkoušenou barvu nebo nejlépe třeba sprej, v tomhle odstínu? Ideální by byl asi ten sprej, ale poradil bych si i s barvou. Nebo bude nejlepší nechat si to rovnou namíchat tam, kde míchají autolaky?

Máte někdo tip?
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Karel
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.8. 2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:40 am    Předmět: Citovat

jde taky o to jestli jsou ty šrámy hluboké? úzké? větší plochy? jenom v laku?
to je těžké,,, nejlepší je nechat přestříkat celý díl, ale na " provizorní" opravení bude asi nejlepší opravná tužka- na hlubší šrámy, kterou ti namíchají v autolakovně přímo podle barvy co máš na autě. Škrábance co jsou " pouze" v laku by ti dokázali rozleštit bez nutnosti štříkání,...v lakovně a možná by na některé menší taky na nějakou dobu stačila leštěnka v barvě laku, která je docela dobře zakryje, např. od Želvy...
se sprejem zkušenosti nemám.
p.s. na co jsem zapomněl nebo napsal blbě ostatní určitě doplní Cool
Karel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

Pepa má všechny druhy jaký si jen můžeš představit.

Když koupíš origo sprej dostaneš k tomu i malej štěteček na zatření drobnějších šrámů.

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karel
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.8. 2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 11:14 am    Předmět: Citovat

Johnik napsal:
Když koupíš origo sprej dostaneš k tomu i malej štěteček na zatření drobnějších šrámů.

origo znamená ve fordu?? kolik je to ml a na kolik to vyjde??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 11:52 am    Předmět: Citovat

Měl sem na každé straně škrábance(od klíče, dveří těch blbů co parkovali vedle,...) od zrcátka až k zadnímu kolu a na dveřích svisle,...
Jen jsem to vyčistil technickým benzínem. Nechal jsem si namíchat deci barvy, koupil jsem si tužku se štětečkem (na jední straně tenoučká tužka a na druhé štěteček). pak jsem zamázl díru barvou(několik vrstev, aby to udělalo bouli). následovalo broušení smirklem 2000 pod vodou dokud to nesplynulo. pak tam byl vidět bílý flek po celé délce, co jsem to brousil, tak sem to doleštil brusnou pastou 3M.
Vyšlo mi to celkově na 200kč a postupně takhle opravuji co je třeba... A není tam na první pohled nic vidět... když se na to přímo nezaměříš...

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

mohl by si podat podrobnější info o tý tužce??kde si jí koupil??nebo nejlíp nebyla by fotka třeba z mobilu?neumim si to dost dobře představit.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

to Karel: Prodávali to v balení 2 spreje (oba 150ml), cenu už nevim. Tenkrát jsem potřeboval mnohem míň jen na zatření něčeho, ale v barvě Performance (Indianapolis) Blue je toho tady stejně jak počtu aut v týhle barvě. Minimum. State Blue, co máš ty, najdeš snáz.

to Macany: Ty tvoje škrábance ani bejt vidět nemůžou, když je přelepíš elektrikářskou páskou Very Happy .

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zdislav
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.4. 2009
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 1:07 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem tohle zacal ted trochu resit, protoze chci mit na svatbu pumku pekne vyfiknutou. Po dukladnem umyti jsem misto radosti zacal nadavat na vsechny debily, co kolem stoji, pac najednou vyslo na povrch nekolik odreninek.
Koukal jsem, jestli se to tady na foru resilo a mezitim navstivil nejakou no name lakovnu. Chteli to prestrikat - obe strany za nejakych 10 tacu. Jinak receno - koukli na to od stolu a s malou opravou se jim to nechtelo resit. V Praze na Belohorsky jsem si nechal namichat modrou Melina Blue, Dali mi k tomu jeste leskly lak. Smirek 2000 a pastu na rozlesteni. A to vsechno za 3 kila. Vetsina tech skrabancu jde v pohode rozlestit - jen musis mit vlhky hadrik nebo vlhkou kapotu, abys to nerozlestoval na sucho. Par hlubsich skrabancu pak mirne rozbrousit, zatrit barvou, bezbarvym, nechat nejaky den a rozlestit. Mokry smirek uz tu nekdo zminoval.
Vysledek je naprosto dostacujici a na vetsinu techhle odreninek nebo dirkek po odletujicich kamincich je to levny a pohodovy reseni. Stejne se odreninmkam nevyhnes, to se neda svitit. Bohuzel Sad
Vubec. Mit po ruce barvu, kterou muzes pouzit, kdyz ti nekdo nahodou ohrci dvere, neni nikdy na skodu. Doporucuju nechat si za par supu ji namichat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DarthVader
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

A co si takhle objednat treba z PumaBuild toto :

Spray

Kód:
http://www.pumabuild.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=1_3&products_id=862&osCsid=ec10a490988585f728ea83edc4118588


anebo toto :

Kód:
http://www.pumabuild.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=1_3&products_id=860&osCsid=ec10a490988585f728ea83edc4118588


coz je jako ten spray, jen se steteckem (nebo mozna neco jako fixa, nevim)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 2:15 pm    Předmět: Citovat

Já tohle vyřešil opravnou sadou, kterou jsem koupil v Halfords asi za tri kila.
Černá barva na Pumě má označení Panther Black. Je to černá perleť. Ale pod tímhle označením tam měli přímo sadu. Jsou to takový tři tubičky která maj štětečky. Vypadá to jak lak na nehty. Je tam šedá základovka, barva a bezbarvej lak.
Pracuje se s tim celkem pěkně. Ale tak jako tak je to vidět....ale je fakt že jsem nic nezkoušel brousit.
Na tyhle zásahy jsem měkkej a bojim se Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

Mám to v autě, tak to pak nafotím a hodím to sem... Koupil jsem to v autobarvách(ještě v Čáslavi), kde mi míchali barvu... Mám odtamtud bervu, tužku, smirkl, pastu a spoustě lidí sem to ukazoval, jak to vypadá teď a někteří to viděli i předtím a fakt to není na první pohled vidět... Až z blízka když se na to zaměříš, tak je vidět nepatrná rýha...

TO JOHNIK: to sice mám tyhle tuning úpravy co zmiňuješ, ale to proto, že mám díru v lemu... A ještě nejsou prachy to nechat opravit...

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 5:32 pm    Předmět: Citovat

tak se hned nečerti Laughing .
_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

Macany napsal:
Mám to v autě, tak to pak nafotím a hodím to sem... Koupil jsem to v autobarvách(ještě v Čáslavi), kde mi míchali barvu... Mám odtamtud bervu, tužku, smirkl, pastu a spoustě lidí sem to ukazoval, jak to vypadá teď a někteří to viděli i předtím a fakt to není na první pohled vidět... Až z blízka když se na to zaměříš, tak je vidět nepatrná rýha...

TO JOHNIK: to sice mám tyhle tuning úpravy co zmiňuješ, ale to proto, že mám díru v lemu... A ještě nejsou prachy to nechat opravit...
myslíš u dymaká?co stála ta tužka??
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

jej, to nevím... je to jak je ČSAD parkoviště a čerpací stanice,... v arealu naproti Benzu, nebo co to je za pumpu za lidlem... prodává tam takovej supr chlap, co mi poradil skoro se vším co sem potřeboval... když jedu přes čáslav, tak se u něj stavuju pro vosk s leštěnkou ve spreji... jinak mám dojem, že ta tužka s barvou stáli něco přes kilo...
To Johnik: Si jen dělám legraci z mojí super tuningové úpravy... Very Happy

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
douda
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.10. 2006
Příspěvky: 276
Bydliště: za Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Karel napsal:
nejlepší je nechat přestříkat celý díl
To je mi jasný, ale v mém případě by to bylo celé auto komplet.

Johnik napsal:
Pepa má všechny druhy jaký si jen můžeš představit.
I ty jaký si nikdo představit nedokáže ... Sad Smile

Johnik napsal:
koupíš origo sprej.
Takže přímo u nějakýho prodejce Fordů?

Když o tom tak dumám, nejradši bych asi ten sprej, tak se někde ve Fordu zeptám. Nemáte někdo vyzkoušenou lakovnu v okolí Dobříše, Mníšku nebo Zbraslavi, kde by mi to třeba namíchali? Dokážou v lakovnách tu namíchanou barvu dát do spreje? Asi se nakonec podívám i na tu sadu do Halfords, ale nechce se mi jet přes celou Prahu.

ps: elektrikářskou pásku tu mám, ale její čas ještě nenadešel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Karoserie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund