Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - GENERALKA PODVOZKU
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
GENERALKA PODVOZKU
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MOTYL
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.4. 2007
Příspěvky: 103
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 4:58 am    Předmět: GENERALKA PODVOZKU Citovat

Nazdar Pumaci.
Mam problem, na Slovensko sa dostanem tak koncom maja potrebujem dat co najskor doporiadku Pumku.
Viem ze bude treba spravit prakticky generalku podvozku a teda by som potreboval poradit co vsetko sa pri tom meni aby som to mohol dopredu objednat.
Ja viem ze zalezi aj na stave toho co tam je ale potrebujem vediet co zvykne byt odidene aby som to neobjednaval na 100 krat a cakal na to do nekonecna racsej vymenim aj niektore veci preventivne.
Dakujem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

No koukám že se do toho nikomu nechce tak ti zkusim poradit.první věc a taky nejnákladnejší jsou tlumiče.pokud nejseš zkušenej člověk tak to nepoznáš a tak ti doporučim aby sis dojel někam do servisu kde dělají test tlumičů-je to vcelku levná záležitost a bez nutnosti demontáže a hned víš jak na to sou.ono kolikrát nemusí bejt ani vyteklej a je špatnej.to je první věc.potom si zkontroluj silembloky u zadní nápravy který bejvaj obvykle špatný(u nás stojí jeden originál cca 500Kč.)potom totéž o ramen přední nápravy kde většinou bývá špatný ten zadní silemblok(cca 300Kč).dál tam máš spodní a rejdový čepy-originál jsou dost drahý tak ti můžu z vlastní zkušenosti doporučit třeba FEBI-obvykle jsou špatný když praskne prachovka ale neni to pravidlem a poznáš to takovym klasickym "sypáním brambor" při přejezdu nerovností(nebo to hoď na hever a zkus jestli nemaj vůli).dál tam máš tyčky stabilizátoru který jsou origo taky dost drahý takže klidně použit něco neoriginál(FEBI,já mám dobrou zkušenost s tyčkama MAPCO).dělaj se buď obyč železný nebo hliníkový záleží jenom na tobě kolik za ně dáš ale rozdíl opravdu nepoznáš-řiká se že hliníkový vydržej dýl ale já si to ze svých zkušeností nemyslim(podíl neodpružené hmoty sem ani motat nebudem).potom tam máš ještě uložení předního stabilizátoru který je laciný takže ho klidně kup hned-jenom je k němu špatnej přístup.jestli budeš měnit i tlumiče tak zkontroluj jejich uložení a u předních tlumičů jsou jestě dvě ložiska v horním uložení.když to budeš mít všechno venku tak si projdi i prachovky na poloosách který taky časem popraskaj.spousta věcí je společných s fiestou tak se nechaj sehnat za pár peněz jako originál ale některý jsou pěkně drahý tak zvol druhovýrobu.co se týče tlumičů tak asi nejlepší na normální ježdění jsou orignál SACHS ale ani třeba Kayaba neni špatná.každopádně na normální jízdu určitě poslouží dobře i Monroe.můžeš si koupit třeba i speciální trvrdší uložení(silembloky) ale osobně si myslim že pokud uvedeš vše do původního originál stavu tak budeš víc než spokojenej.vždycky můžeš mít něco dražšího a lepšího a záleží jenom na tobě na co to auto používáš a kolik máš peněz.možná to motám všechno dohromady ale píšu to jak mi to běží hlavou tak ti to snad aspoň trochu pomohlo.kdyby si nevěděl kde co hledat tak napiš a já ti to nafotim a vložim to sem.určitě sem na něco zapoměl ale on mě někdo snad doplní kdyby to bylo něco zásadního.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 9:46 pm    Předmět: Citovat

jen doplnim, že FEBI je v podstatě firma Bilstein, někdy se to i píše dohromady a třeba silentbloky od nich jsou v postatě to nejlepší co můžeš koupit (pokud se bavíme o originálním komponentech), mám pocit, že na pumě snad jsou febi i jako originál jenom s nápisem ford...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

Já mám u focuse rejdový čepy od MOOGu a maj nalítáno 120000km a pohoda-na druhou stranu když jsem dával spodní čepy od MOOGu na Tranzita tak to byl pěknej šmejd.Každopádně už teď kupuju jenom FEBI a jsem spokojenej!
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

Tak jedny z nejlepsich jsou FAG, SKF, Lemförder, MOOG, SWAG, NIPPARTS od techto znacek bych se nebal nikdy neco brat, dle meho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 12:10 am    Předmět: Citovat

taky se koukni třeba na tohle
Kód:
http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=16&

_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

Pre predstavu pridávam ceny. (zdroj AUTO KELLY)

1, predné rameno FEBI P/L - 76.65 eur
2, tyčka stabilizátora FEBI P/L - 25.72 eur
3, púzdro stabilizátora (silentblok) P/L - 2.52 eur
4, čap riadenia FEBI P - 16.59 eur, L - 17.39 eur
5, zadný silentblok FEBI P/L - 25.16 eur
6, predné horné uloženie tlmiča MONROE P/L - 24.64 eur
7, zadné horné uloženie tlmiča MONROE P/L - 47.28 eur
8, predný tlmič MONROE P/L - 104.36 eur
9, zadný tlmič MONROE P/L - 98.32 eur

_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
asps
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.1. 2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 11:16 pm    Předmět: Citovat

Ja mam rad vyrobky značky FEBI Belstejn Smile maji to za rozumnou cenu a kvalita je celkem v pohode
_________________
Ford Puma 1.4 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MOTYL
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.4. 2007
Příspěvky: 103
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 4:46 am    Předmět: DAKUJEM Citovat

Dakujem Vam vsetkym za rady a budem sa ich drzat a tusim sa vrhnem na tu Febi viaceri ste ju odporucali.
Takze pumka bude mat zreparovane labky.
Pekny den vsetkym
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund