Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Davajte si pozor pri vybere automechanika
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Davajte si pozor pri vybere automechanika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucius
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.10. 2008
Příspěvky: 455
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:02 pm    Předmět: Davajte si pozor pri vybere automechanika Citovat

No nemozem sa nepodelit o jeden pribeh. Uz par rokov jazdim na mojej srdcovke Citroene XM, kto sa na tom neviezol nepochopi no je to automobil s dusou a charizmou podobne ako Puma. Auto je sice stare (1991) ale dostavalo vsetku starostlivost, no proste to bol taky plechovy vytahovac penazi. Kym som byval v Liptovskom Mikulasi, Citroena som servisoval u znameho, ktory ma s hydraulickym tlmenim dlhorocne skusenosti a je to snad najvacsi profik na tieto auta na celom Liptove. No ale odkedy som sa prestahoval na vychod do Kosic, nastali problemy. Raz mi tu praskla hydraulicka rurka oprava trvala cca tyzden, lebo mi v servise tvrdili, ze je objednana z Francuzska. Za opravu som zaplatil vyse 3000 a isiel domov. Ake bolo ale moje prekvapenie, ked sa ma moj znamy mechanik spytal, ze odkial mam tu rurku. Bola z jeho garaze, mal ju poznacenu a presne v tom case ju od neho niekto pytal predat, takze mu ju strelil, ale za desatinu mne vyfakturovanej sumy. No ked aj pominiem toto, tak sa im pri oprave podarilo natrhnut (narezat) olejove hadice netusim ci to bolo schvalne, alebo su take nemehla. Fajn povedal som si, ze tam uz nikdy nepachnem a tak sa aj stalo.
No s autom treba jazdit a opravam sa clovek nevyhne, takze som zhanal mechanika v KE dalej. Nakoniec mi moj byvaly kolega jedneho doporucil. Chlap si prisiel obzriet auto povedal, ze by to nemal byt problem. Takze som ho k nemu cca v polovici oktobra odviezol. Bolo treba robit bezne udrzbove opravy plus vymenu serva. Takze aby som to zhrnul> potreboval som vymenit vsetky pruziace postranne gule (typ aj parametre som mu presne nadiktoval) prednu centralnu gulu: tu som mu doniesol, tycky stabilizatorov, vymenit servo, ktore som mu tiez doniesol pretoze stare trochu tieklo a nebavilo ma dolievat liter LHM za cca 2 mesiace. Zobral odo mna zalohu na diely 10000SK lebo mi tvrdil, ze ma zle skusenosti ked si nieco zakaznik objedna a potom to nechce. OK to som mu dal. Zatial vsetko fajn ale prave to zacina. Dohodli sme sa na ze s opravou bude hotovy do dvoch tyzdnov predsa len som na auto tak neponahlal a moj odhad bol ze do dvoch dni sa to da stihnut aj s prstom v prdeli. Presli dva tyzdne a chlap sa neozyva, dobre nieco ho mohlo zdrzat, hovorim si. Po troch tyzdnoch som mu uz zavolal a zacal mi tvrdit ze tam dava este len to servo, ze uz na nom polamal x+1 klucov a ze to vobec nejde (divne ked kazdemu to pred tym bez problemov islo) a ze mi da auto za tyzden. Suhlasil som ved tyzden este vydrzim. Po tyzdni samozrejme nic, ze sa sa s tym cele dni trapi a nejde mu to no a stale seria telefonatov (podotykam, ze on sa mi sam od seba nikdy neozval) az prisli Vianoce. To som auto potreboval a tak som mu dal ultimatum, ze do toho datumu musi ist. Kupodivu sa fakt vtedy ozval ze auto je hotove, ale ma to hacik ze o tom so mnou pokeca osobne. Takze hacik bol v tom, ze mu vraj poslali gule so zlym zavitom a ze ich bol reklamovat a caka na nove. Tak som sa pytal co teda vymenil. Jeho odpoved bola, ze servo je uz menene a ze kontroloval brzdy a chcelo by to vymenit zadne kotuce a predne dosticky. Zadne kotuce som mal doma uplne nove a na predne dosticky, ze vie urobit cenu a za 1500Sk mi zozenie. A ja blbec som mu pred Vianocami este tych 1500 kaciek dal. Ked som sa pytal na tycky stabilizatorov a prednu celtralnu regulacnu gulu, tak samozrejme nevymenil, na tycky zabudol a gulu bude menit az mu dojdu ostatne. No zacal slubovat ze ked sa to uz takto natiahlo celu pracu budem mat zadara. Par dni som z autom pojazdil (medzi sviatkami) a zacala sa liat hydraulicka kvapalina z prepadov takze ma islo porazit. Predpokladam, ze tam nieco rozvrtal a posral. Takze vysledok ked mi zo serva tieklo liter LHM za mesiac, tak teraz to bol liter LHM po kazdej jazde (nie je to lacna sranda liter cca 300Sk) a paradoxom je, ze servo tieklo tiez rovnako ko pred tym, takze usudzujem ze sa na vymenu vykaslal a len tam nieco pouvolnoval. Den pred Silvestrom som mu auto doniesol naspat nech to teda dorobi. Slubil mi dobu maximalne tyzden. Hadajte ako to skoncilo? Jasne neozval sa. No 7.1. sa mi podarilo dost komplikovane si zlomit ruku (namrznute neudrziavane schody su svina). takze som na to 1,5 mesiaca nemal cas lebo som lezal v nemocnici, potom doma a neskor ma museli vozit svokrovci do prace a k doktorom. No chalan sa vobec neunuval ozvat. Nakoniec som sa dohovoril s tym byvalym kolegom co mi ho odporucil, ze tam skocime. To bolo pred tromi tyzdnami v piatok. Samozrejme sa zacal vyhovarat. Chodia mu stale gule s blbym zavitom - dost hlupa vyhovorka lebo vsetky gule maju zavit rovnaky dokonca bez problemov pasuju gule z BX,CX, Xantie... lisia sa len objemom, tvarom a tlakom. No nevadi, blbe vyhovorky ma nebavia a som kludny clovek. Slubil ze do stredy 18.3. auto bude urcite hotove. Doteraz sa mi neozval a ja uz nemam naladu stale vytelefonovavat a chodit tam. Stoji ma to len dalsie naklady a vysledok nulovy. Uz mi pomaly povoluju nervy, ale chel by som to vyriesit nejakou nenasilnou cestou. Viem ze XM uz dnes nema velku hodnotu, no pre mna je to o citoch a o tom, ze v takom stave je uz modelov Y3 (1989-1994) velmi malo. Poradte co mam robit, ked tam pojdem tak sa uz vazne neovladnem... Vysledok je, ze dodnes nemam ani auto ani diely a samozrejme ani prachy, ktore ten zmrd uz urcite minul na nieco ine. Nemam vsak ani ziadne potvrdenie len kolegu ako svedka ze som mu dal peniaze a auto a kopu jeho vyhovoriek v SMSkach. Zatial mu spravim aspon takuto reklamu po forach. Jeho meno a adresu dodam neskor.

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 92Kw 1679ccm r.v.1998
Kia Rio 1.4i 71Kw 1399ccm r.v.2007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drirqy
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 2.1. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

mechanik by mal z rodiny alebo aspoň dlhoročný priateľ rodiny...
ja mam taktiež veľmi zlé skúsenosti s tými darebákmi.. ešte ten smrad naschval niečo pokazí aby si sa k nemu musel vrátiť a keď donesiem vlastné súčiastky tak mi povie že nepasovali a musel objednať nové..len aby čo najviac zaryžoval..
Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
VaclavS
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2008
Příspěvky: 125
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle fakt nechci nidky zažít. Jinak ho hoď i na http://www.nepoctivci.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kackaj
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2008
Příspěvky: 122
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, skusenosti je mnoho a aj vela podobnych. Ja napr. sa snazim, ked uz sa mi jedna o vymenu hocicoho na aute, aby som bol pritom aj na ukor dovolenky. Momentalne uz mam nejake portfolio automechanikov, ktori pracuju aj cez weekendy, co som rad, pretoze mozem stat pri aute a dokladne si pozriet jeho robotu. Momentalne je doba, kedy si ani automechanik nemoze vyberat robotu a dostat tip na takuto slubotechnu je fakt zle.

Ako hovorim ja. Nie vzdy rozhoduju financie.Aj za lacnym sa niekedy ukryva umysel stat sa rychlym milionarom Very Happy

_________________
drinking, stinking, never thinking

Neduveryhodna osoba Very HappyVery Happy

Sklerotik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ja mam tiež známeho mechanika pri ktorom stojím, ked mi niečo na Pume robí.To nie ako u Forda, že tu nemôžete stáť my sa vám potom ozveme.
Pumu nevie robiť hocikdo a ja takýchto darebákov podporovať nemienim.Diely si všetky kupujem a kamoš mi to nahodí.

_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 4:21 pm    Předmět: Citovat

Každopádně bych nikdy nedal peníze do předu za nějaký díly dokud nejsou na autě a neni to spravený.vždycky si nech vystavit protokol o převzetí auto s pravděpodobnou cenou a dobou opravy.solidní servis ti to vždycky rád vystaví a kdo ne tak tam nejezdi.takovejdlech šmrdlů co maj servis na trávníku na dvorku je všude dost ale jistota úpěchu je stejná jako předpověď počasí.kdyby si byl někdo tady podlíž mě tak bych ti dal číslo na souseda co vymáhá dluhy a ten by mu už vysvcětlil jak se pracuje.sice si bere 50% provizi ale pokud by to ten můj mechanik nedal dopořádku nebo by ti nevrátil prachy tak by toho mechanika museli nějakou dobu krmit tekutou stravou.nejsem příznivcem násilí ale nesnášim vychcaný lidi co jenom židujou na nás normálních co chodej hákovat do kolbenky.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
asps
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.1. 2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Tak to bych ani neveril ze se neco takoveho muze stat Shocked Shocked Shocked Shocked
_________________
Ford Puma 1.4 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Veri
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.4. 2008
Příspěvky: 139
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:56 am    Předmět: Citovat

To bych nevěřila , že si něco takového může dneska ještě někdo dovolit Shocked Ale nejspíš je možné úplně všechno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 11:15 pm    Předmět: Citovat

(jano)..chcelo by to trosku typka postrasit,...no inac fajny magor... Confused
_________________
..........DLD Acoustics................
..tuning zraz Svidnik 139.7db ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund