Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Tlumiče
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Tlumiče Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 4:51 pm    Předmět: Tlumiče Citovat

Tak panové, mám tu pro Vás téma na debatu. Chci (musim) měnit tlumiče na předku. Tak mi poraďte. Je mi jasný, že Sachs jsou dobrý. O tom neni pochyb. Ale jsou o tolik lepší? Rozdíl na nápravě když vemu Sachs nebo Monrooe je cca 1000kč. Vyplatí se to dát do toho o tu tisícovku víc?......možná Vám to přijde malicherný snažit se ušetřit "jenom" tisicovku, ale zas tak maly prachy to nejsou..za to mam skoro desticky ze jo Smile...tak dejte volný průchod svym nazorum. Budu jenom rad....
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drrtek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 113
Bydliště: Libušín

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

nevím jakej je vnich rozdíl ale já ted objednal originál tlumiče na předek od forda a vyšli mě na nějakejch 4200 + to závaží který máš uložený nahoře na tlumičích takže sem na nějakejch 5 tis což se mi zdá za origo tlumiče docela slůšná cena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Já platil za přední tlumiče 3800kč. Jsou to ty origo Motorcrafty.
_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:08 pm    Předmět: Re: Tlumiče Citovat

Monrooe nekupuj!!!...každý na ne nadáva,že nič nevydržia.
_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:58 pm    Předmět: Citovat

já mám monroe ve předu a zdaj se mi trochu měkčí ....jelikož originál stojí 2100Kč tak nic neřeš a kup originály.já mám vyndaný originály který jsou už v hájí a mám je v plánu poslat na repas a nechat je přitvrdit.potom dám vědět jak to dopadlo.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 9:11 am    Předmět: Citovat

Ty jo kde si je sehnal za 2100...co sem koukal tak u kelly stoji monroe 2400 Shocked
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

Nevim, ale kdyz uz chces menit tlumice, tak vcetne pruzin a komplet. ne jen na predku. K cemu ti bude, kdyz ti pak auto v predu sedi jak pribite a zadek ne... to je tak akorad o hubu... A pokud jde o to, ze chces usetrit litra?! Tohle je zrovna vec, na ktere bych nesetril. Brzdy, podvozek a vubec cele rizeni jsou nejdulezitejsi veci.
Kdyz ti odejde motor, spojka,prevodovka,... porad to auto muzes relativne bezpecne zastavit(vyhnout se prekazce,...), ale kdyz se neco stane a budes potrebovat rychle zastavit a kuli spatnym tlumicum ti uleti zadek, tak s tim uz skoro nic neudelas... Muze to stat i nekoho zivot.
A pokud si rikas: "Me se to stat nemuze, ja jezdim opatrne a podle predpisu." tak ver, ze muze... A pak uz zalezi na tom, jak umis ridit a jak je na tom technicky auto.
Tot muj nazor...

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

to Macany: Zajímavej názor ve spoustě věcí s tebou souhlasim. Ale musím tě opravit. Pružiny mají delší výdrž než tlumiče a proto se mění méně často. S těma tlumičema, tak ty by se měli měnit podle nápravy (oba tlumiče najednou), aby se zaručilo intuitivní chování vozidla. Platí pravidlo, že pokud tlumiče jsou na 50% účinnosti tak se mají vyměnit.

to cubec: Cena, kterou uvádí misakxt je za jeden tlumič. Já s Drrtkem sme uváděli za oba. Takže cena bude všude obdobná.

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

hele ja bych taky menil na zadku ale ty sou jeste v poradku...predek menim protoze mi jeden predni vytekl...nejakej zmetek ale zadek funguje na 92% podle testu v autoservisu. A je to taky otazka penez, nejde vsechno najednou...za nedlouho si budu muset u eltona objednat spojku Smile..ta moje je total KO Smile
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drrtek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 113
Bydliště: Libušín

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

stym co psal Johník musím plně souhlasit jeto tak ale je zajimavý když má člověk sportovní pružiny tak si toho zezačátku moc nevšimne že má špatné tlumiče teda do té doby než začne slyšet takové ty kovové zvuky a nebo v nejhorším případě to pozná na pneumatikách hold sportovní podvozek je nikdy záludná věc cosi budem povídat známe svý Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

tak zrovna spojku bych si teda koupil novou.něco jinýho je si hrát s tlumičema který přehodíš za půl hodinky doma na heveru, ale dávat tam už jetou spojku mi nepřijde moc optimální.třeba od Valea nepřijde celá sada až na tak moc a pokud s tim budeš jezdit jako člověk tak tě to přežije. Smile

edit: ty tlumiče maj v Heřmanově Městci Autopřibyl J+J(okr. Chrudim).prodávaj tam originální díly Ford. mail tam maj
Kód:
autoprodej.pribyl@seznam.cz
.Dobrý je že mi vždycky nabídly jak originální tak i repliku nebo i použitý díl(ve vesnici vedle maj ještě svůj servis a takový menší vrakoviště)a jelikož jezděj s Pumou závody tak tam jezdim a nemůžu si stěžovat.Znaj to auto do posledního šroubku.

mod.edit: slouceny prispevky - viz pravidla a tlacitko edit a post reply s ohledem naposledni prispevek v diskuzi

_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 7:48 pm    Předmět: Citovat

nevim mno...kdyz je ten repas dobre udelanej tak si myslim ze u ty spojky se neni ceho bat...Smile..teda aspon aspon elton rikal ze kdyz s tim nebudu jezdit na sprinty tak to tech 60 000 vydrzi Smile...a ja s tim jezdim v klidu..mno v ramci moznosti..kdyz potkam Tigru tak se neznam Very Happy
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 8:24 am    Předmět: Citovat

ty chceš repasovat spojku nebo to špatně chápu?
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

ja tam ted repasovanou spojku mam... a chystam se tam dat jinou a lepsi nez seriovou. tahle uz zacala mirne prokluzovat a to ji zadne kapky nedavam... ani na sprinty s ni nejezdim...vydrzela jen par mesicu.
_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

to misakxt: ano hapes to dobre..lame se repasuje a da se tam nejakej pritlacak co jeste neco vydrzi
to Macany: mno doufam ze to byla jn spatne udelana repas a ze to neudela i ta moje... Sad

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund