Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Žárovky s xenonovým efektem
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Žárovky s xenonovým efektem Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

honor88 napsal:
Jen ti dam malou radu kupuj jedine se zarukou na 2 roky.Ja koupil nejaky bez zaruky a svitili cca mesic a 500 v ha*zlu:( Takze jedine Xenony:) Pokud mate nekdo tip na dobrej kup Xenonu muzete se podelit...


Cool Tady se daj sehnat,docela za levno Surprised
Kód:
http://www.aukro.cz/7756_osvetleni.html?order=t&view=gtext

Samo,že se zárukou.

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 10:35 pm    Předmět: zarovky Citovat

No dnes mi prestala svitit jedna zarovka Sad Cool Blue a rezervni mam jenom obycejny, tak nevim jak to ted budu resit. Ty xenony na aukru se mi libi, ale obavam se ze ted na to nebudou penizky (vymenu oleje uz odkladam dlouho), tak asi zkusim ty co koupil PumaDedek asi. Svitivost podle fotek asi vypada stejne, tezko to podle fotek odhadnout. Jeee... mam dalsi dilemu... Rolling Eyes
_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 1:48 am    Předmět: Citovat

Tak jsem trošku googloval a zjistil jsem, že v těch našich hb3 paticích je fakt jen dost omezený výběr.
Projel jsem docela důkladně velký test žárovek na jednom britském webu (z konce roku 2007) a jako jednoznačně nejlepší vyšly "Philips X-treme Power". Bohužel se vůbec nedělají v hb3, takže smůla. Nicméně jsou stejně pekelně drahé, takže je to vlastně dobře. Aspoň mě to nemusí štvát. Wink
Super by měly být i "Osram Night Breaker" a "Philips Vision Plus", ale opět smůla - v hb3 se taky nevyrábí.
Abych to ale zbytečně neprotahoval ... "NARVA Range Power Blue +50%" vyhrála v kategorii "Blue" (tzn. bílé světlo) a celkově měla taky hodně dobrý výsledek. A to testovali jen 55W, takže ty PumaDědkovy 65ky prostě musí svítit ještě o něco lépe. Navíc když vezmu v potaz jejich cenu (cca do 500 Kč), tak vlastně není co řešit.
Perlička na závěr - Narva patří pod Philips (je to jejich dceřinná společnost). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 3:21 pm    Předmět: hb3 Citovat

Ty philips jsem nasel take za 580 KC nebo tak nejak. A ty Narva jsem hledal a nasel na strance Narva.cz ale pod americke vozy Smile vyjdou 518 Kc za par plus dobirka 84.
_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Paradko
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 7:11 pm    Předmět: Citovat

Asi pred mesiacom som si kupil NARVA Range Power Blue +50%.Bolo to lepsie,ale zeby to nejako vyrazne pomohlo,to urcite nie.Navise jedna z nich vydrzala len jednu cestu.Ked som ju menil,zasol som.Bola uplne rozbita,proste strelila.Myslim,ze investovat do takychto ziaroviek je nezmysel.Nema to cenu.to je moj nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

..ja suhlasim z PARADKOm,prednedavnom som si tiez kupila HB3 xennon efekt GP Thunder 65w 7500K a v dazdivom pocasi stoja za prd,za sucha este to ide,zla investicia,...xenon je xenon.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 10:40 pm    Předmět: zarovky Citovat

Tak ted nahodim puvodni klasicke a uvidim behem tydne. Bud je necham, nebo dokoupim ty co jsem mel teda Osram Cool Blue. 220 Kc / ks se da snest. Jednou tam prijdou xenony Smile
_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

2 Anonym:
Záruka na žárovky samozřejmě je, ale je to spotřební materiál, takže jsou zde určitá omezení. Více o záruce na žárovky Narva:
Kód:
http://www.autolamp.cz/novinky/zaruka.html

To, jak se potom dá v praxi uplatnit, je otázka. Ale u xenonů je to přece to samé - výbojky jsou taky spotřební materiál (stejně jako žárovky).

2 Paradko: No to jsi mě moc nepotěšil s tou výdrží... Sad Ale tohle by snad měla být věc na reklamaci (viz. předchozí link). Jestli se tohle nedá reklamovat, tak je to asi opravdu na h**no.
Btw máš 55W nebo 65W?

2 july: Mezi svítivostí žárovek jednotlivých značek můžou být obrovské rozdíly (klidně i desítky metrů). Ten modrý filtr na žárovce (pro "xenon efekt") svítivost každopádně o něco snižuje oproti normálním žárovkám. Navíc pokud máš 7500K, tak je to strašně moc, takže svítivost v dešti prostě už podle toho čísla musí být špatná.

2 jjoe: Podle toho testu jsou ty Narvy lepší a cena je plus mínus stejná jako u Osramu. Uvažuju, že asi bude lepší (kvůli případné reklamaci) ty žárovky koupit v nějakém obchodě než přes internet.
Xenony jsou prostě lepší, to je jasná věc, akorát mě štvou ty možné problémy s policajtama nebo s STK.



Narva záruka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  126.68 kB
 Zobrazeno:  9250 krát

Narva záruka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 12:55 pm    Předmět: reklamace Citovat

Ja jsem se jeste docetl na e-light.cz ze zaruku davaji podle stredni doby zivotnosti, kterou urcuje vyrobce. Napsal jsem jim mail konkretne na Osram Cool Blue a uvidim. Ja je mam asi 3/4 roku, takze reklamaci nevidim ruzove.
_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

obecně počítej do 6 měsíců Crying or Very sad na záruku
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
semo1
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 902

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

to je dost malo ale co uz treba investovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paradko
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

No mohol som to reklamovat,ale ma to zmysel?Bral som to na dobierku.Zaslat spat,vypisovat im a vseliake tie podobne somarinky.Nestalo my to za to.Myslim,ze by mi to aj tak neuznali.Vsak oni vedia co robia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 12:33 pm    Předmět: Re: reklamace Citovat

jjoe napsal:
Ja jsem se jeste docetl na e-light.cz ze zaruku davaji podle stredni doby zivotnosti, kterou urcuje vyrobce. Napsal jsem jim mail konkretne na Osram Cool Blue a uvidim. Ja je mam asi 3/4 roku, takze reklamaci nevidim ruzove.


Odpoved:
Výrobce uvádí 50% životnosti standardních žárovek, t.j. 250 hodin provozu. Je to dáno tím, že žárovky jsou žhaveny na vyšší jas, což způsobuje kratší životnost. Vyznačení životnosti je uvedeno i na obalu.

Vysledek: Myslim, ze jsem tech 250 hodin nasvitil, tak to necham tak. Ted mam klasicke a uvidim. Libi se mi nove Osram ale nedelaji je HB3. Crying or Very sad

_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund