Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - trochu plave
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
trochu plave Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rastom
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 12.7. 2007
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:24 pm    Předmět: trochu plave Citovat

tak puma je konecne doma, zatial sa snazim pocuvat ci niekde nieco neklepe, nebucha a ucim sa s nou jazdit - proste si na nu zvykam. pri prve jazde som zistil ze auto najma na nerovnostiach trochu plave, resp. odskakuje. moze to byt geometria?? kolko vlastne stoji...

a este
...zhruba pr 100 km/hod. citim vibracie. cital som ze to je v celku bezne, alebo nie??? Sad

fakt dakujem vsetkym za pomoc, ako pumapanic sa mas este co ucit Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:32 pm    Předmět: Citovat

Chcelo by to aj foto co ty na to? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:41 pm    Předmět: Citovat

Cool Prolítni si forum-tam se řešilo ,když koupíš Pumí OD A až po Z Cool
Jsou tam i dobré rady od kolegů.... Rolling Eyes

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 8:44 pm    Předmět: Citovat

Podla mojho priatela to mozu byt tlmice,capy,stabilizator,pneumatiky,vyber si Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
maxa
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.6. 2006
Příspěvky: 370
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Pokud ti háže volant kolem 100km/h Tak by to mělo být na 90% špatné vyvážení kol.Ale geometrie by jsi měl udělat taky nic tím nezkazíš a jednou za čas je to třeba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

Tak pokud ti to vibruje kolem 90-100 km/h a hlavně pod plynem, tak to asi nebude geometrií ale zřejmě poloosa. Mám s tím osobní zkušenosti a třeba MAd by mohl taky vyprávět Laughing
Geometrie stojí kolem 500,- Kč a nic tím nezkazíš.
Jinak to odskakování bych tipnul asi na tlumiče. Zajeď do servisu na test. Stojí to pár desítek korun a hned uvidíš, jak jsi na tom. Mě stál test tlumičů 70 Kč Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rastom
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 12.7. 2007
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

dik za cenne informacie..vidim to na test tlmicov a kontrolu poloosi.

to s4nch3z: na kolko ta prisla poloosa?

to july: fotky budu, ale v tomto pocasi nevyzera najlepsie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 6:52 pm    Předmět: Citovat

2 rastom:
Pokud je to v tvém případě taky poloosa, tak ona nebude zřejmě vadná celá, ale jen některý z kloubů (u mě je to na pravé poloose vnitřní kloub, u MAda to byla levá strana). Problém je v tom, že se nedá vyměnit jen ten vadný kloub, ale mění se komplet poloosa. Já to ještě vyměněné nemám, ale nová originál Ford stojí nějakých 14.000 Kč, repasovaná orig. Ford 7.800 Kč a jetá z jiné Pumy se dá pořídit za cca 1.500 Kč. MAd měl myslím nějakou novou z druhovýroby a vyšlo ho to i s prací do 8.000 Kč.
Na tu geometrii ti ale doporučuju zajít stejně, protože ji můžeš mít taky špatnou. Sice jestli to bude ok, tak zaplatíš 500 Kč v podstatě zbytečně, ale většinou se tam nějaká odchylka najde, takže ti to srovnají a budeš mít aspoň klid.
Vibruje ti to když jedeš pod plynem? Dělá to více, když jedeš do kopce, nebo když jsi víc zatížený? Vibruje ti volant, nebo se třepe celé auto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
rastom
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 12.7. 2007
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 8:50 pm    Předmět: Citovat

to s4nch3z: pocitam aj s vymenou tlmičov, takze geometria by sa mala robit asi po vymene, ze?
kedze je mam este len druhy den, musim si urobit nejaku jazdu kde to budem sledovat ako sa to presne sprava....dam ti vediet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

2 rastom:
S tou geometrií si nejsem jistý. Ale když ji uděláš až po výměně tlumičů, tak asi nic nezkazíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 9:19 pm    Předmět: Re: trochu plave Citovat

rastom napsal:
tak puma je konecne doma, zatial sa snazim pocuvat ci niekde nieco neklepe, nebucha a ucim sa s nou jazdit - proste si na nu zvykam. pri prve jazde som zistil ze auto najma na nerovnostiach trochu plave, resp. odskakuje. moze to byt geometria?? kolko vlastne stoji...

a este
...zhruba pr 100 km/hod. citim vibracie. cital som ze to je v celku bezne, alebo nie??? Sad

fakt dakujem vsetkym za pomoc, ako pumapanic sa mas este co ucit Embarassed

Cool Jaké tam máš pneu a na kolik je foukáš...?Při výměně alu mi borec naf. prý..2.1-jak jsem požadoval a plavalo to,odskakovalo a po změření jsem tam měl 1.6...Po dofuku super. Cool
FOUKÁM VŠECHNY NA 2,1

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.


Naposledy upravil PumaDedek dne so srpen 04, 2007 10:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
rastom
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 12.7. 2007
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 9:51 pm    Předmět: Citovat

tak toto ma nenapadlo....ale je fakt ze som ich dnes dofukoval na 2.0 predne - 1.9 zadne. povodne mali 1.6. zajtra skusim ci sa to zlepsilo.
pneu su tam klasika 195/50

....to by bol fakt banalny problem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bill
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.4. 2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

podle mýho máš v prdeli poloosu(y) jako já.. řekli mi to ve fordu a docela jim to věřím.. chystám se na výměnu.. jedna poloosa 8300 mi řekli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 8:06 am    Předmět: Citovat

Cool Podle toho co naps.rastom...
Myslím,že poloosy s tím nemaj co dělat.Zaměřil bych se na čepy náprav a řízení,pneu a zbíhavost.Pro servis je SAMO lepší,výměna ploos/to vím dělal jsem tam/...Pro zajímavost,když jsem dal na Pumí nové kola s jiným ET,poznal jsem to okamžitě na jízdních vlastnostech.To samé,když jsem dal podložky.A když jsem je sundal=katastrofa,připadalo mi to jako na vodě.
Kdo má jiná kola,než org,mi určitě dá za pravdu-jiné jízdní vlastnosti
Toť můj názor. Cool

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 11:28 am    Předmět: Citovat

2 PumaDědek: Souhlasím, to že auto "plave" nebo odskakuje určitě nemá nic společného s poloosou, ale ty vibrace s velikou pravděpodobností ano. Mám vůli ve vnitřním kloubu pravé poloosy a bohužel se nedá vyměnit samostatně, takže proto celá poloosa. Byl jsem ve dvou nezávislých servisech a v obou mi řekli to samé. Navíc to vidím i sám, když je to na zvedáku a zatahám za tu tyč poloosy mezi vnějším a vnitřním kloubem, tak je vidět, jak se pohybuje o několik mm. Levá poloosa mi tohle vůbec nedělá.
To plavání a odskakování měl možná rastom způsobené tím podhuštěním (1,6 je fakt hodně málo), ale ty vibrace na 100% ne.
Teď jde o to, jestli mu to vibruje i bez jízdy pod plynem. Pokud to dělá jen pod plynem a zhoršuje se to při větším zatížení auta (více plynu, více pasažérů, jízda do kopce), tak to jasně souvisí s přenosem hnací síly na nápravu.

2 rastom: Jak říká PumaDědek, nafoukej to za studena všechno na 2,1 a uvidíš.

2 Bill: Vítej v klubu poloosářů Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund