Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - zatmavení skel fóliemi
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Karoserie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
zatmavení skel fóliemi Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 1:40 pm    Předmět: zatmavení skel fóliemi Citovat

Tuhle jsem v Letňanech viděl černou Pumičku s černou fólií na bočních a zadním okně. Moc se mi to líbilo a tak se ptám: Máte to někdo? Kde v Praze, nebo na severním okraji to dělají? Uvažuju o tom. Samozřejmě to nechám udělat profíky a použít homologované fólie přiměřené tmavosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
douda
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.10. 2006
Příspěvky: 276
Bydliště: za Prahou

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:05 pm    Předmět: Re: zatmavení skel fóliemi Citovat

Černou Pumu s černýma fóliema mám, ale pohybuju se po druhém konci Prahy, tak jsem to asi nebyl já. To ztmavení je příjemné, není ani tolik vidět dovnitř Smile Bylo to tam když jsem ji kupoval, tak o tom nic nevim. Když jsem byl na STK, tak se mě pán nepříjemně ptal na certifikáty a tak (žádné nemám...), ale nakonec mávnul rukou, tak by to asi v zájmu klidu ty homologované chtělo. No nic, asi jsem ti moc nepomohl. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
webster5
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.3. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:12 pm    Předmět: Citovat

Zdar, já to mám taky. Mám tu medium black. Boky, zadek a pruh na předním skle. Bouhužel mi to dělal borec z opačného konce republiky z Ostravy. Celá puma vyšla na 3 tisíce a jsou to prý americké fólie 3M. Klučina na to má živnosťák a dělá to pro autosalony jako je subaru a audi, jenže tam za to chcou mnohem víc. Klučina mi k tomu dal kartičku o A testu. Takže v klidu. I když jsem někde slyšel, že to nesmí být ani tak, protože přes tebe není v noci nic vidět. Tak nevím na technické jsem ještě nebyl. Jediné co ti můžu říct, že na černém autě to vypadá luxusně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Cupis
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 6.12. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:18 pm    Předmět: Citovat

Tak to máme asi od stejného frajera oba,jestli ti to teda dělal Tom Tchuř...je to fakt frajer co se týče folií...mě poradil,at si dám na přední boční a zadní středně tmavou a na zadní malé okna nejtmavši,z venku to poznat nejde a do vnitř do zadu mi nikdo nevidí. Jinak 100% spokojenost,v autě je soukromí,nesvítí tam slunko a navíc to jen zvýší atraktivnost,která už tak u pumy je samozřejmostí! Jinak atest je samozřejmostí,ikdyž ti je to h...o platné (STK atd...) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Deph
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 5.3. 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:41 pm    Předmět: Citovat

Mám červenou Pumu a červené fólie vypadaj skvěle, ale taky se bojím STKčka - za rok Smile A hlavně teďkom v létě to tam tolik nepraží... akorát v noci jde dozadu blbě vidět. Taky tě neoslňují auta o zpětné zrcátko. A všechny auta za mnou vypadají červeně a já červenou rád....

Že nejde v noci přes auto vidět, tak to doufám, že u mě ani ve dne Twisted Evil
A pak mi to přijde jako blbost - páč užitková auta maj fólie zas přikázaný, pokud se nepletu. A přes dodávku taky nevidím Smile Ale taky jsem to slyšel, že to říkaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maxa
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.6. 2006
Příspěvky: 370
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:37 pm    Předmět: Citovat

Tak o tom,že by to užitková auta měla přikázaná jsem fakt ještě nic neslyšel.Jen vím,že si to tam sami dávají ,aby nebylo vidět co tam mají např. za zboží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

Tmavé okna jsou fajn, ale problém může nastat, když pojedeš do zahraničí. Třeba takoví soudruzi z NDR se s tím moc neserou a pokud máš zatmaveno víc než je povoleno, tak smůla - nepustí tě dál třeba hned na hranicích. Ve vnitrozemí to může být ještě komlikovanější. Myslím, že to posuzujou podle toho, jestli je vidět řidič nebo ne. Mají na to i nějaký měřák. To samé může nastat, když nemáš atest Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
webster5
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.3. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 6:38 am    Předmět: Citovat

To Cupis: JJ je to v Tomáš Tchuř. Domluvil mi to taky Honza Koláček. Aspoň říkal, že tobě taky.

To s4nch3z: Jsem slyšel, že ten tester na fólie mají i cajti u nás. Že to je nějaká kartička nebo něco takového s natisknutými pruhy a přiloží to zevnitř auta na sklo a z venku vidí které pruhy jsou vidět a které ne. Podle toho určují jaká je viditelnost. Ale nevím zatím jsem žádného nepotkal Smile


Naposledy upravil webster5 dne st červenec 04, 2007 7:16 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 7:04 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě uvažuju nějaké s atestem, který firma nalepí i na každé okno. Nemá cenu tam plácnout nějaké noname, už jen proto, že přes ně sice není vidět dovnitř, ale taky ven a pak v noci parkovat poslepu není ono. Navíc ty značkové mají lepší filtrační schopnosti UV a tepla a i když jsou z venku neprůhledné, tak obráceně zevnitř ven téměř necloní.
Našel jsem např. tyhle v Říčanech:

http://www.sunshield.cz/?menu=charcoal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 8:45 am    Předmět: Citovat

Docela zajímavé čtení. Takhle by to mělo být dle legislativy:

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/FolieNaSkla.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webster5
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.3. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:03 am    Předmět: Citovat

Ty vole dobrej článek, tak to znamená raději nezastavovat Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:27 am    Předmět: Citovat

Kdo napsal:
Docela zajímavé čtení. Takhle by to mělo být dle legislativy:


Jinými slovy, jelikož už máme zatmaveno z výroby, tak jakákoliv fólie jiná, než transparentní je nezákonná, ikdyž má atest.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:31 am    Předmět: Citovat

MAd napsal:
....Jinými slovy, jelikož už máme zatmaveno z výroby, tak jakákoliv fólie jiná, než transparentní je nezákonná, ikdyž má atest.


Zásah..
Edit: i když by se dala použít nějaká s menší propustností a doufat, že ev. kontrolní orgán (PČR, STK) nebudou vědět, že okna jsou již zatmavená z výroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, ale to už je zase jiná věc...

Kamarád má na O1 úplně černá skla a když vidí policisty, tak přední okna stahuje Smile Se divím, že jim ještě nebylo divné, proč jezdí v zimě s otevřenými okny Very Happy

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Bill
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.4. 2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

A co takhle pokovení skel? Máte to někdo? příp. kolik ste za to dali? Nějaký zkušenosti? Podle mě je to lepší, odolnější i kvalitnější řešení zatmavení než fólie. Co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Karoserie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund