Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Meziplyny
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Meziplyny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 10:43 pm    Předmět: Meziplyny Citovat

Začal jsem "mučit" svojí Pumu meziplynama, který jsem doteď ignoroval a musím říct, že když se to povede, je to paráda. Jednak to skvěle zní a pak podřazování je tak hladký, že není poznat, že řadíte. Myslim, že pokud jedete pilu, tak bez meziplynu takhle krásně plynule podřadit nejde...

Zatím to zkouším bez brzdy, ale opravdová paráda je heel toe, jenže je problém s utopeným plynem...

Ptám se tedy, děláte vůbec někdo u Pumy meziplyny, případně konkrétně heel toe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 11:12 pm    Předmět: Citovat

Já to dělám vždy když mám dobrou náladu.. Poslední dobou se snažím natrénovat i pravej meziplyn (2x spojku z kvaltu na neutral a z neutralu zařadit- nacož teda zatím nemám)

No a při brždění se oto taky občas pokusím a docela se to dá Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 12:48 am    Předmět: Citovat

Zdeny: Nejsem z nejpovolanějších, ale falešný meziplyn vůbec nemá ten efekt, nehledě na to, že to prý ničí synchrony. Naopak pravý meziplyn šetří spojku...

Jen pro pořádek meziplyn je, když např. mám zařazenou 4 a chci podřadit na 3, spojka, pak neutrál, pustim spojku, sešlápnu plyn, snažím se dostat motor do otáček, kam "přijde" trojka, pak znovu spojka a řadím 3, pouštím spojku, motor by neměl cuknout, pak se to povedlo...

Zní to složitě a zdlouhavě, ale netrvalo mi dlouho se to naučit, ovšem heel- toe tak snadný není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PUMAra
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.6. 2010
Příspěvky: 375
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 3:34 am    Předmět: Citovat

Já dávám meziplyny 95% podřazení,.. a vřele doporučuji nejen kvůli zvuku ale kvůli plynulosti jízdy a když jede pilu taxi brzdim částí nohy a patou střílim do plynu. Někdy to nevyjde ale neni na tom nic těžkého jen jak spravně píšeš je blbej ten utopenej plyn to je na vykloubení nohy Very Happy řek bych že mezyplyny jsou hodně důležitý. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 7:19 am    Předmět: Citovat

Ono já to dělám spíš pro ten zvuk Laughing Každopádně podle mě mě ten jednoduchej pomůže vtom že to tolik necukne a hlavně při podřazení ti nespadnou otáčky... Jasně není to už o šetření převodovky což u dnešních aut je zbytečnost, ale ten efekt že nepřijdeš o otáčky a auto necukne to má stejnej.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:16 am    Předmět: Citovat

Tady se to hoodně řešilo, doporučuju přečíst.. Co jsem vyčetl u našich slabejch,novejch, předokolovejch prdítek je to stejně kničemu Laughing tak proč si neudělat radost zastřílením do vejfuku a o miliontinu sekundy rychlejším průjezdem zatáčky ? Laughing

Kód:
http://www.tuningforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=101520&hilit=meziplynem



Bakan: Jestli se nepletu tak jsi tu v nějákým topicu vytahoval jak máš nejvíc najeto atd atd.. Tak by si to snad zasloužilo lepší komentář, kterej by i k něčemu byl nemyslíš ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:00 am    Předmět: Citovat

Strada01: Proč? Autu to vůbec neškodí, jen spotřebě Very Happy .

Jinak já neříkám, že je to bůhví jak efektivní. Má to smysl, když jedete svižněji, motor vytočenej, ale hlavně ta radost, když se to povede Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VaclavS
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2008
Příspěvky: 125
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:01 am    Předmět: Citovat

Meziplyny mám natrénované z traktoru, jelikož tam bez nich nehodíš ani kvalt nahoru. U pumky se mi líbí ten zvuk, ale pokud máš v pohodě synchrony tak to moc velký efekt nemá.
No na druhou stranu nejsem žádný automechanik Wink

_________________
StefanVaclav.humanart.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:05 am    Předmět: Citovat

No, spojka moc trpet nebude..., mam pumku, ktera ma najeto 230tis. r.2001 a ted menim prvni spojku z vyroby a to si ten meziplyn taky obcas uziji Very Happy
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:25 am    Předmět: Citovat

Efekt to má jak pro koho, já nemám rád, když auto cuká, to prozradí, že neumíte řadit... Když jedete ostřeji, tak taky spojku pouštíte rychleji, aby to pak necuklo musíte dát meziplyn...

Jinak co se toho odkazu na tuning fórum týče, mám pocit, že většina lidí tam ani neví co to meziplyn je a k čemu slouží a jen kritizují, že to neumí neznamená, že je to kravina...

Ty obavy o spojku nejsou vůbec na místě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 11:23 am    Předmět: Citovat

Zdeny:Ano mam hodně najeto a u toho co tu píšete se usmívám a proto byly ty smajlíci, takhle jsem blbnul z meziplynem asi tak před 20lety.Když meziplyn tak jedině že by jsi měl špatné synchrony že by šly kvalty přes zuby.A jinak dvakrát spojka a meziplyn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kobzik
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 7.2. 2011
Příspěvky: 24
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 11:18 am    Předmět: meziplyny Citovat

moje pumička má natočeno něco přes 200 000 km a pomalu se hlásí o novou spojku, bojim se abych jí mým (ne)uměním neodepsal ještě dřív takže jsem na ní hodnej a moc neblbnu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 6:31 pm    Předmět: Citovat

jak to te je? skodim nebo pomaham autu kdyz jedu treba 50 z kopce na neutral a dole po kopci misto abych zaradil trojku treba a trhnul celym autem seslapnu spojku, tuknu do plynu, zaradim a pustim spojku bez nejakyho trhnuti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marwi
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 31.10. 2010
Příspěvky: 52
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 6:43 pm    Předmět: Citovat

pouzivam casto medziplyn pri podradovani a uz som to dostal celkom aj do ucha a auto ide omnoho plynulejsie ziadne trhanie alebo velke namahanie lamely... co tym akoze moze clovek pokazit? podla mna to predlzuje zivotnost spojky... Exclamation
_________________
Ford Puma 1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 8:03 pm    Předmět: Citovat

ttoomm: To co děláš je k ničemu, řekl bych... Pokud teda vyřazuješ na jízdu z kopce (což je nesmysl, ale to je na jiný téma) měl bys správně při jízdě na neutrál dát plyn a až potom sešlápnout spojku, zařadit a pustit spojku viz. můj popis meziplynu výše...

Jestli to, co děláš něčemu škodí ti na stopro neřeknu, ale už jsem slyšel názor, že tento způsob, tj. falešné meziplyny ničí synchrony!

Zkrátka jde o to, odpojit převodovku od motoru, což uděláš právě tím, že zařadíš neutrál, a pak rovnáš otáčky motoru a převodovky...

Pokud se to dělá správně, spojka jde u podřazování pouštět svižně bez sebemenšího škubnutí a ničemu to neškodí, soudím právě podle tý hladkosti a zkušeností, co jsem na to slyšel. Zvýší to maximálně spotřebu o nějaký drobný...

PS: Pokud jste objevili nějaký nesrovnalosti v tom, co píšu, nenechávejte si je pro sebe Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund