Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Brzdy - zvláštní zvuky
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Brzdy - zvláštní zvuky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shaymin
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.9. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 1:04 pm    Předmět: Brzdy - zvláštní zvuky Citovat

ahoj, potřebuju poradit. Mam pumu zhruba dva, tri mesice, od tatky, ktery si koupil nove auto a mne prenechal svoje. Nejsem uplny pako, ktery si neumi na auto, par veci udelat sama, ale jsem holka, takze koncim u vymeny kol, svicek a takovych podobnych drobnosti. Muj problem se tyka brzd. Nejdriv jsem si myslela, ze je problem v prevodovce, nebo tam nekde, zkusim vam pospat ten zvlastni zvuj, coz jde dost tezko. Urcite se kazdymu z nas nekdy stalo, ze spatne zaradil a prevodovka vydala takovy zvuk (jakoby pres zuby), tak takovy podobny zvuk. Jako kdyz neco drhne, nebo jakoby v koutoucich byl nejakej bordel, kaminky nebo tak. Jde o to, ze nekolikrat vice mene kazdy den, se objevi tento zvuk, vzdy pokazdy kdyz nastartuju a rozjedu a se.... a pak zaradim dvojku, to trva ale jen tak sekundu, dve a pak v prubehu jizdy jeste parkat, ale to ten strasnej zvuj trva uz tak pet sekund, a neprestane dokud neseslapnu brzdu, (tim jsem zjistila, ze se jedna asi o problem brzd, ne prevodovky), jakmile totiz brzdu seslapnu, je cejtit mensi odpor a tukani zpet (ale nebude to asi abs) a jakoby neco bylo v koutoucich......docela mne to posledni dobou vyvadi z miry, nevim,co to muze byt. Nemate s necim podobnym nekdo zkusenost? Zhruba pred tydnem mi asi tri dny svitili i kontrolky ABS a protiskluz, ale to uz nesviti......nevim, jesli to s tim nemuze nijak souviset. Chystam se taky na vymenu brzdovych kotoucu a desticek - protoze uz je to potreba, ale s tim to asi taky nebude souviset....nebo co myslite. diky moc za rady a omlouvam se, ze to popisuju tak komplikovane a sahodlouze, ale nevim, jak jinak to napsat. diky moc, hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 1:57 pm    Předmět: Citovat

takovy to zarachtani dela puma pokazde kdyz s nastartujes a rozjedes se..dela to pri rychlosti 20 km myslim. Dřív se mi obcas stalo ze to nepřestalo dokud jsem nezastavil a musel sem to chcipnout a znova nastartovat. Přenasejí se ti ty vibrace i do brzdovyho pedálu? Mohl by to blbnout ten protiprokluz co pumka má. Zkus vyndat pojistku a uvidis..ale myslim ze je spolecna i pro ABS tak bacha Wink
Ty jo ted koukam ze jsi z KV..tak kdybys potřebovala helfnout tak dej vedet Wink

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PUMAra
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.6. 2010
Příspěvky: 375
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 7:40 pm    Předmět: Citovat

Zdravim a když píšeš, že zvládneš sundat kolo, tak ho sundej a koukni na destičky a budeš je mít sjeté na doraz a soustružej kotouče proto když si přibrzdíš tak to na chvíli přestane.. Smile vyměň je co nejdříve at neodděláš i kotouče Wink ale může to být cokoliv, proč to neukusit? kolo máš sundané za pár minut Wink Ať slouží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
shaymin
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.9. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 8:12 am    Předmět: Citovat

To Cubec:Diky moc za rady....jsem z kv, tak kdybych si nevedela rady, urco se ozvu Smile))), tak jak pises, zhruba to dela v mensi rychlosti, ve vetsi myslim nikdy. Zkusim se s tatkou mrknout na tu pojistku a uvidime.
To PUMAra: Kola vymenit umim, ale pred pumou jsem mela fiestu a to jsou o hodne mensi a lehkci kola, tyhle uz jsou vetsi, tak nevim, ale zkusim to rada, kdybych nahodou nekdy potrebovala menit za rezervu....desticky mi uz i dost piskaji, takze ty vymenim urcite a kotouce uz jsme taky koukali, ty budou taky potreba vymenit......kazdopadne diky za rady....tyhle stranky jsem nasla nahodou, ani sem netusila kolik lidi ma pumu a kolik ji zboznuje Smile. Jo kdyz uz pisu, nemate prehled, kolik by mohlo stat pretrikani celeho auta, respektive pumy? Diky moc..... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 9:14 am    Předmět: Citovat

Kdyby neco tak se zanedlouho kona pidisrazík Wink
více tady:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4152

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
shaymin
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.9. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

no my bysme mohli udelat nejakej sraz na karlovarsku, ja jsem z chodova a jenom tady jsou asi dalsi tri pumy, otazkou je, jestli jsou tady zaregistrovany a o srazu by se tady v kv nekdo dozvedel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 12:28 pm    Předmět: Citovat

Na foru jsem tu jen ja a R.o.u. pokud vim, ten je z Meziroli, pak nejbližší je myslim někdo z Mariánek.
Takže když se sejdem, tak nás bude tak akorát na stolní fotbálek Very Happy ale sejít se může že jo Smile

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JimiCrow
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Ostrov u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

Já jsem z Ostrova u KV.A minimálně další dvě po Ostrově jezdí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zeron
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 31.8. 2008
Příspěvky: 125
Bydliště: Židlochovice

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 11:30 am    Předmět: Citovat

Me to delalo taky to same - rozjel jsem se, rachtani od prednich kol a nekdy i pri velmi pomale jizde, vetsinou do prudsi zatacky. Prvne trvalo chvilku, ale pak i treba 5s, jak popisujes. Pri tom rachtani me to kopalo do pedalu, jako bych brzdil na snehu nebo mokru a pustilo se ABS. Prvne kontroly ABS a ASR nesvitili, po case se mi semtam rozsvetcovaly... Mno a nakonec diagnostika prisla na vadny cidlo ABS... Po vymene je to OK, jen semtam, kdyz nastartuju a rozjedu se, tak na pul sekundy mi to zachrochta taky, ale to asi tak ma byt Wink
_________________
ať se otočíš jak chceš, vždycky máš prdel vzadu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
shaymin
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.9. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 11:47 am    Předmět: Citovat

jeee, no to je uplne to samy....takze cidlo jo....to by bylo super, bala jsem se, ze to muze byt neco horsiho....a to sis zvladl vymenit sam? je to tezky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zeron
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 31.8. 2008
Příspěvky: 125
Bydliště: Židlochovice

PříspěvekZaslal: st září 29, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem to nemenil sam - slo to prvne na diagnostiku, tam se zjistilo, ze je to pravy cidlo (350Kč) a pak jsem koupil jety od Eltona (cenu si uz presne nepamatuju) a pak mi to cidlo menil muj mechanik, protoze ja jsem na takovy veci hrozna lama... Ale nevypadalo to slozite, mel to za chvilku hotovy, jen sundal kolo a prehodil to...
_________________
ať se otočíš jak chceš, vždycky máš prdel vzadu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund