Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - ABS a protikluz
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
ABS a protikluz Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 4:40 pm    Předmět: Citovat

no tak nějak jsem si to taky v hlavě srovnal Smile Laughing
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1965
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 7:19 pm    Předmět: Citovat

Pokud trošku zauvažuju, tak každé kolo je jinak opotřebeno, brzdný segment jinak opotřeben, tlumiče, pružiny… na každé kolo působí jiná hmotnost. Co z toho vyplívá? Každé kolo brzdí jinak (za předpokladu, že všem 4 dáš stejný brzdný tlak = bez ABS nebo jiné regulace).

Možná nad tím moc přemýšlím. Každopádně na kole máš snímač otáček, ten při brždění říká ŘJ: Tohle kolo brzdí víc než to druhý. Jaké možnosti má ŘJ? 1. Přidat brzdný tlak na jednom kole nebo 2. ubrat brzdný tlak na druhém kole. Když nebudeš mít funkční ty snímače, zapůsobí na každou brzdu stejný tlak a výsledek bude to co jsem napsal výše. S ABS nebo jinou regulací se ti srovná výslednice brzdné síly působící na kole.

Jak jsem to myslel s tou zadní nápravou:
Co se stane, když začneš brzdit? Začne se ti odlehčovat zadní náprava. Které kolo se ti dřív zastaví? To co bude brzdit naprázdno ve vzduchu nebo to co pojede po vozovce ve směru pohybu? Co to znamená? Zadek dostaneš dříve do smyku, vlivem nižší hmotnosti na pravé straně pak i pravý předek a auto ti půjde v extrémní situaci do pravé strany, ty se sním budeš prát, protože se ho budeš snažit srovnat do přímého směru. (Tak proto jsem ho bral jako neklidný).

Těch 120km/h dává docela logiku. Tohle nám o brzdách ve škole neříkali Crying or Very sad .

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 7:46 pm    Předmět: Citovat

no každopádně pěnej článek ale ty kola brzdí témeř stejně(myslim nápravy).mrkni se až pojedeš na technickou na válce pokud je tam nějaký rozdíl tak ani neprojdeš.například já mám focuse bez ABS a můžu ti říct že se s nim jezdí líp style prase než z focusem s ABS.vůbec mi tam nechybí žádná elektronika.abs neumí plynulou regulaci tlaku buď to prostě zavře nebo otevře a ještě si pomáhá elektromotorem.určitě to záleží na každym výrobci co k tomu ještě dodá a jak to naporogramuje.ale na těch válcích by to mělo ukazovat pořád stejně ať je ABS v provozu nebo né Smile
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

jj je to tak jak pise jak pise misakxt, ten snimac otacek na kazdym kole nerika absolutne nic o tom jak to ci ono kolo brzi ale dava pouze dve informace: bud zadnou protoze se kolo neblokuje nebo da informaci ze se kolo zablokovalo a to je signal pro sepnuti abs

je to jako pocitac proste bud signal nula nebo jedna, bud se kolo otaci a abs je necinny nebo se kolo zablokovalo prebrzdenim a je nutno sepnout abs

novy auta maj ruzny systemy na distribuci brzdny sily na ruzny kola v ruznym pomeru ale to nase puma pokud se nepletu jeste nema...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 10:39 pm    Předmět: Citovat

u nás v práci řikáme...na to že to zná jenom nuly a jedničky tak je to docela chytrý nééé??? Very Happy
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martuch.rs
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.5. 2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Kutna Hora

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 9:54 pm    Předmět: Citovat

Nemate as tak pravdu protoze ono si to pocita rychlost otaceni (frekvenci) a ne ze se bud toci a nebo stoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:33 pm    Předmět: Citovat

tak jasne ale vysledky toho vypoctu jsou jediny dva mozny: bud se kolo otaci - coz se rovna prikazu brzdi dal, nesepinej ABS nebo frekvence klesne pod nejakou hranicni mez blizko k nule a to se rovna prikazu "kolo se zablokovalo, sepni ABS"

nic vic v tom podle me neni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2010 3:48 pm    Předmět: Citovat

Tak ja Misaku samozrejme mel na mysli to, ze je zima a silnice plne bordelu a tak pri prudsim brzdeni ted spina ABS furt! Jelikoz jemu nefunguje muze ted mit pocit, ze to hur brzdi.. Samozrejme v lete bys mel mit pocit, ze to brzdi lepe!
Ale to jste uplne utekli od tematu. Nepodavam zde zadne DEZINFORMACE jen jsem pripomenul, ze kazdy mame pocity JINE a tak se muze stat, ze ON ma pocit horsiho brzdeni a pritom jde jen o hloupe cidlo...!

MarkuBlacku: No a jak si teda vlastne dopad? A mas pravdu, bydlim kus za Jarnikovou.. Tak nekdy sraz na Volze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
MarekBlack
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.3. 2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Tak sem byl na diagnostice která vyšla asi na 454kč,mechanik mi oznámil že odešlo pravé přední čidlo.Hned sem psal Eltonovi,ten mi čidlo pošle za krásnou cenu 500kč.Nicméně momentálně kontrolky nesvítí jen občas při jízdě mi něco "zakňučí" od předku a kontrolky se zase občas rozsvítí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

Tak vidis, bylo to cidlo.. Nech si ho nekde vymenit a budes mit zase klid.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Každopádně čidlo buď funguje nebo né.Myslim si že na 99% tam budeš mít jenom špatnej kontakt nebo je to jenom zasvinění.Očisti čidlo a kontakty a musí to chodit......Pajosi tady nešlo o žádný pocity ale o fakt jak ABS funguje.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund