Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - senzor ABS
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
senzor ABS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
antonio666
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 7.4. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 9:47 pm    Předmět: senzor ABS Citovat

zdaravim ludia... uz som sa sa tu niecopytal ohladom trasenia kolies a buchania niecoho co sa tyka kolies tak dnes som to s mechanikmi nejak rozobrali vymenili sme celu polos vsetko triangel a proste vsetko nove spruziny nove capy a nieco stale buchoce do vnutra auta... take ako keby preskakovali koliky vnutry a nechcelo zabrat... ked som to dal do vzduchu tak mi to robilo ako keby zapinalo abs... a nechelo mi pohnut kolesa plynule... potom sme skusili tak ze som sa razbehol na pume a zabrzdil a jedno koleso mi dobrzdovalo a druhe islo smykom... tak mi vraveli ze to moze byt senzor ABS... co vi na to ??? a ak to je ono ako by som to vymenil kem nahradny a ak ie tak kolko by tak asi stalo niekde v servise ak s tym mate skusenost dakujem

mod.edit: presunuto do sekce podvozek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

čidlo změříš sám měřákem z baumaxu za 130 kč.. Smile

nastav měření odporu - tuším ohmy na 20 k,

pokud je čidlo dobré, bude ukazovat 1.04 - 1.09 - přibližně v tomto rozmezí..

vepředu musíš shodit podběh, vzadu jsou spojené do jednoho konektoru nad nápravou..

i diagnostika by ti měla ukázat co je třeba vyměnit.. Smile

poté kontaktuj Eltona a ten ti potřebný díl pošle.. Very Happy Very Happy Very Happy

P.S. - nejsem elektroodborník, ale snad je ten údaj ok.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 11:05 pm    Předmět: Citovat

Dneska mi zniceho nic, nezhlasly kontroulky na ABS a protiprokluz, vse jsem zkontroloval vsechny kontakty prostrikal i baterku odpojil, a porad nic, volam znamemu co ma diagnostiku, tak ze prijede zitra se na to jiknout. A pri parkovani na dvorek koukam a kontrolky normal zhasle, rikam parada, radsi pro jistotu otocim klickem a normal zhasly, ale zitra to radsi necham projet at vim kde ta chyba byla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anubis
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvky: 486
Bydliště: Ostrava - Svitavy

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

To samý se mi stalo taky. A ještě to cvakalo v zadním kole - prvně jsem si myslel že je to kamínek ve vzorku, ale ty kontrolky mě mátly. Sundal jsem buben a miska ABS byla volná - sesmekla se z bubnu a hrkala rýhama o čidlo. Všechno se vyčistilo, do misky se fouklo trochu silikonu a napasovalo zpět. Je po problému. Wink
_________________
Moje úpravy: www.vmtuning.blog.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Tak dnes diagnostika rekla, ze byl preruseny kablik cidla na prednim pravim kole. Vse je v poradku, chyba se vymazala a je to okay zaplat panbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

STRADO: to bych nerekl! Nic neni OK. Jakmile to udelalo jedno, nejspis ti to udela zase a pak castejc.. Presne takto uz mi to asi 3 tydny blbne a je to cim dal tim horsi..
Obcas zase kdyz jedu pomalicku a zacnu pribrzdovat se hned pusti ABS a kdyby mi tam vlezlo nejaky dite, nemam sanci zabrzdit ani v tech 20km/h..!
Docela me to zacina stvat, ale po chvili se to vzdy uklidni a tak ani neni co merit.. Crying or Very sad Uz z toho zacinam byt nastvanej a nevim co delat.. Vsichni rikaj at pockam az se to rozviti naporad.. Kdyz totiz chcipnu motor a zase nahodim, vetsinou kontrolky zhasnou a vse funguje.. Nebo obcas pri jizde.. Uz se mi rozsvitily asi 5x a tak 3y se spustilo jen tak ABS (pri lehkem brzdeni-nesmyl)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Strada01
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 575

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

Tak to mas v pi.. senzor, komas to mel takhle na rencku, vubec to nechtelo brzdit, vymenil senzor a vse v cajku. Ja to mam od te doby co to zhaslo v poradku, ale i kdyz to svitilo a brzdil jsem vse okay, tak nevim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Tak vyreseno. Bylo vadne predni prave cidlo otacek kola!
Novy je za 4tis. Tak jsem zajel k Eltonovi a za 500kc vzal starsi.. Snad neco vydrzi, odpor melo dobrej! Dik za radu, mel jsi jinej problem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund