Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Zdroj bouchání oběven!
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Zdroj bouchání oběven! Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 12.2. 2008
Příspěvky: 14
Bydliště: Kousek za Brnem

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

Smile jen trošičku, každopádně musely jít ven tlumiče...V servisu jim to zabere max.20-30 min.Za tu dobu jsem to měl s klukama já. Nejdýl na tom trvá vyklepnout tlumič z ramene a potom jeho zpětné nasazení..Po tom co ti to nasadí bys ještě asi měl zajet na geometrii..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Crash
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.4. 2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Malá Morávka

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem četl celou tuhle debatu, od začátku, až do konce. Musím se tedy zeptat.

Proč se těma podložkama ztratilo veškeré bouchání, které bylo do posavaď slyšet?

Trochu ten zásah popíšu.
V zadu je podložka cca o milimětr silnější, než mezera. Tudíž došlo ke stlačení, ale dával jsem pozor, aby se ty dvě kovové misky o sebe opřely a došlo zase k úplnému dotažení.
Ve předu jsem koukal, že při otáčení kol se mezera mění, tak jsem tu podložku udělal naopak o milimetr tenčí, což má za následek, že i při plném vytočení kol se s ní dá jakš takš hýbat.
Použil jsem průmyslovou, zátěžovou gumu, která jde stlažit palcem asi na 80% svého objemu.

Tak jsem teď zvědav!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 8:51 am    Předmět: Citovat

Dá se říct, že v podstatě stejně jsem postupoval já. Včera jsem vše znovu rozebral a udělal asi stejně, jako ty. Vzadu síla vložky o něco silnější, vepředu nechat drobnou vůli pro pohyb při otáčení tak, aby byla mírně volná a stahnout tak, aby se komínek původní misky dotáhl natvrdo. To původní vyvložkování jsem udělal dost na fest. Jde o to, aby se tím stažením širší vložky spodní uložení ještě víc nevtahovalo tahem matice na pístnici do karoserie, což by ho ještě víc deformovalo, asi jako při vyšším zatížení, nebo vymačkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maxa
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 11.6. 2006
Příspěvky: 370
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 9:52 pm    Předmět: Citovat

to Tom.: a co pružina nebyla při povolování tlumiče ještě napružená.Nemusel jsi jí něčím zajistit aby nevystřelila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

to je právě výhoda pumy že nepotřebuješ na sundání předních pružin stahovák.nemusíš mít strach.nenafackuje ti to:)v klidu vyšroubuj matku co drží ložisko a stlačenou pružinu.já jsem u zadních tlumičů tu mezeru taky vapodložil protože mi to tam taky mlátilo a tlumič se tam neotáčí tak sem to dal natvrdo.ve předu sem to dal nejdřív taky na trvdo ale potom sem to předělal do původního stavu protože jak tu bylo řečeno se to otáčí.zajímalo by mě ale jak je to bylo u nový pumy jestli tam ta mazera je nebo neni:).máte to všichni bez úpravy s mezerou???jenom dodám že mi to tam s tou mezerou nebouchá!
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund