Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Xenony, pokuty a STK
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Xenony, pokuty a STK Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 7:29 pm    Předmět: Xenony, pokuty a STK Citovat

Jelikož se tu množí diskuze na téma zákon, pokuty a xenony, zakládám toto téma. Osobně mě velmi zajímají zkušenosti ostatních s xenony a problémy.

Sám mám xenony už 14 měsíců a zatím jsem neměl jediný problém s policisty. Ono je to asi trochu dáno i tím, že Pumu moc často nevidí a tak nevědí, jestli tam patří nebo ne (což u felicie s xenony je celkem jasné...)

Každopádně i já mám pár dotazů:

- ve kterém zákoně (nejlépe odkaz na daný zákon) se píše o xenonech ?
- dostal už někdo pokutu na silnici ?
- jak to vypadalo na STK ?
- smí policisté dělat "technickou prohlídku" vozu (otevřít motorový prostor) a případně rozhodovat, co je a co není povolená / nepovolená úprava

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Bill
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.4. 2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

Podle mýho názoru je hlavní problém ve dvou věcech, a to že:
1) HID sady nemají homologaci, tudíž není možno používat.
2) U těchto sad není vyřešené automatické nastavení sklonu světel, což originálně montovaný xenon mít musí. A protože není automatická regulace sklonu, není možno toto používat.
Já osobně xenony nemám, trochu jsem uvažoval, ale právě kvůli té regulaci se mi do toho nechce.. Když si představím, že bych se vynořil na horizontu, oslnil nějakýho amatéra, kterej by mě kvůli oslnění zmasakroval.. No, radš ne.. Toť můj názor..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Maw
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Maw dne po únor 22, 2010 1:43 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 12:44 am    Předmět: Citovat

Bill napsal:
..., což originálně montovaný xenon mít musí.


Maw napsal:
...Podle normy by měly být vozidla s xenony vybaveny...


Ale o tom se právě MAd chce bavit: Kdo/co stanovil/-o, že MUSÍ Question Podle KTERÉ normy Question O těch ostřikovačích a automatické nivelizaci všichni "xenoňáci" víme, ale ODKUD teče pramen?

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 8:34 am    Předmět: Citovat

To jak to vypadalo na stk jsem do jineho threadu psal nejmin dvakrat, ale zajimalo by me to s tema ostrikovacema...Tata je na svy 530d taky nema a bez xenonu se to auto snad ani nedela... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anubis
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvky: 486
Bydliště: Ostrava - Svitavy

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:14 am    Předmět: STK Citovat

No já mám kámoše, který je vedoucí STK Carnova u nás. Někde jsem se tady na webu zmiňoval, že naskenuju všechny zákazy a povolení ohledně tuningu a úprav. Když jsem pro tu tzv."brožurku" přišel, tak jsem nevěřil svým očím. Jsou to dvě bichle A4 silné okolo 5cm. Tak od skenování sešlo, protože bych u to seděl aspoň rok.

Co se týče Xenonů, tak má Maw pravdu. Je to v těch bichlích nádherně popsaný. Čísla témat nebo článků a odstavců z hlavy nevím, ale není problém si zajet na STK a tam vám ty informace musejí sdělit.

Pokud se na Pumu nedá kompletně celý Xenonový kit s automatickým vyvažováním - prostě to na autě jako např. 100W žárovky nemá co dělat.

Jenže co je tam všechno o úpravách - to by si člověk nesměl dát ani křídlo, plasty apod - pokud na tom není homologace a výrobce automobilu neschválí montáž toho dílu. A kterej výrobce je tak ochotnej, aby nám schválil vrtání se v motorech, brzdách, podvozcích atd?

Všechno na vlastní riziko.

_________________
Moje úpravy: www.vmtuning.blog.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Jak píše cochee, to mě přesně zajímá. Já to beztak vidím na lobby automobilového průmyslu, protože mít příplatek 30-50 tisíc (dle typu vozu) za xenonové světlomety, které mají pro automobilku cenu jen o málo vyšší, než klasické halogeny je nehorázná zlodějna.

Pokud má člověk mozek a používá ho, tak ví, na co je to kolečko pod volantem a v případě naloženého auta ho použije. Automatické nastavování světelné výšky nedělá nic jiného. "Nestíhá" vyrovnávat výkyvy a nerovnosti vozovky.

Stejně tak ostřikovače nejsou natolik účinné, aby si člověk nemusel zastavit u benzinky umýt světla (potvrzeno od majitele vozu s orig. xenony)

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
saolin
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: okr. Kolín

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, dovolte mi, ať taky přispěju svojí troškou......Já to vidím z druhé strany....Sem totiš fýzl jak by řada z vás řekla, ale já to beru, protože sám sem se přesvědčil jaký hovada mezi námi slouží.....No ale k těm zákonům. Především samozřejmě:
Zákon č.361/2000 Sb
Vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb

A myslím si že jde především o to že neoriginální a neschválené xenony v převážné většině nemají stavitelnou výšku a tak docházý k osvětlování okolních vozidel, jako lepší se mi zdá zabudování xenonových kitů do orig. světel.....

A na závěr bych rád dodal že samozřejmě záleží na jakou hluchavku narazíte...... Shocked Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 3:49 pm    Předmět: Citovat

Pardon za ot ale kdyz tohle dokaze napsat fyzl o nekterych jinych tak to pak nemame nadavat...Ja je nesnasim, ale s tebou bych si dal i pivo... Very Happy Kolik bych dostal pokutu, kdyz bych ti rekl ze mam xenony, 17'ky kola a 3cm podlozky...Sedacky a ostani hovadiny bych asi ukecal... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
saolin
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: okr. Kolín

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Hele mě se taky spousta věcí nelíbí, já bych to viděl jako to je v německu.....Když máš atest tak si dej na auto třeba h....
No max. 5000,- na místě ale co je horší že můžou tvoje auto uznat nespůsobylé další jízdě a musel bys jít znovu dělat technickou......

A moje názory vedly k tomu že sem právě ve výpovědní lhůtě takže tam zbudou jen ti nejlepší......Lepší zůstanou...!!!!! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 9:31 am    Předmět: Citovat

saolin napsal:
můžou tvoje auto uznat nespůsobylé další jízdě a musel bys jít znovu dělat technickou...


A to funguje jak, nechám vozidlo na místě, odejdu domů pěšky a na STK ho odtáhnu ?

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
saolin
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: okr. Kolín

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 3:17 pm    Předmět: Citovat

No tak nějak by to mělo fungovat.....Ale je s tím tolik papírování že se s tím snad nikdo z vás nesetká..... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Když bych si nepořídil xenony 6000k (bílé světlo) ale jen 4500k (barva bližší halogenovým žárovkám), poznají to policajti na cestě, případně borci na STK? Nebo barva těch 4500k tak podobná normálním světlům, že to s úspěchem můžu vydávat za hodně dobře svítící halogeny? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
saolin
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: okr. Kolín

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

No na silnici asi nic nepoznají ale na STK se světla měří, takže tam by to poznat měli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Cool MNO..sice bydlím v prdelákově,ale mě osobně už několikrát
kontrolovali poliši,jak z H.K tak z Jičína.Ve dvou případech, jsem
zvedal haubnu a poliši,hledali ballasty.. Zatím-marně.......
a se slovy "máte štěstí-jeďte" mě propustili Wink

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund