Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Alarm
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Alarm
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr-Voza
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 20.7. 2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: pá září 22, 2017 11:48 am    Předmět: Alarm Citovat

Ahoj všem,

mám dotaz ohledně alarmu v Pumě. Jak přesně má fungovat? Jak se aktivuje, jak se deaktivuje? Jak zjistím jestli je funkční, nebo třeba odpojenej apod?

Jde mi o následující - mám asi 3 měsíce Pumu. Když jsem se na ní byl poprvé v bazaru podívat, měla vybitou baterku. Když bazarník připojil jinou, auto začalo zuřivě blikat a houkat. "Super, má to i alarm", pomylsel jsem si Wink Auto jsem si prohlídnul, projel, zaplatil zálohu, domluvil se, že mě bazar zařídí čistopis TP a za pár dní jsem si pro auto přijel. Dostal jsem k němu 2 klíče - jeden jenom obyč klíč s imob a druhej s infra dálkou - tenhle jsem zjistil, že nefunguje. Myslel jsem, že k aktivaci alarmu je potřeba právě ten klíč s dálkou. Ten se mi podařilo teď sehnat z jinýho auta - planžetu s tou "podkovou" a imobilizérem jsem použil s původního klíče a elektroniku s dálkou z toho novýho. Dálku jsem podle návodu tady na fóru spároval s autem a vše zdá se funguje jak má - klíč dálkově odemylá i zamyká, klíčem nastartovat jde. Funguje teda všechno kromě alarmu. Buď nevím, jak ho aktivovat, nebo ho barazník před prodejem auta nějak odpojil, protože věděl, že ten dálkovej klíč, kterej mě k autu dal, nefunguje (nebo třeba z jinýho důvodu).

Proto se chci zeptat, jak zjistím, jestli je alarm vůbec zapojenej, případně jak se s ním zachází, jak se aktivuje, deaktivuje apod.

Sorry za lama dotaz, ale nikdy jsem alarm v autě neměl, takže fakt nevim.
Předem díky za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mr-Voza
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 20.7. 2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: so září 23, 2017 1:29 pm    Předmět: Citovat

Trochu jsem googlil a pak jsem se hrabal v autě. Jednotku alarmu jsem našel pod kobercem u pravý nohy spolujezdce - do ní je všechno zapojeno, zdá se. Pak jsem našel sirénu pod plastem vedle pravýho zadního repro - taky zapojená. Co se týká zapojení, tak se teda zdá bejt všechno OK. Jak mám alarm otestovat, jestli funguje? Jak se aktivuje a deaktivuje? Jak se s ním celkově zachází? Jak zjistím, jestli třeba není nějak deaktivovanej apod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bongoman1
Lama
Lama


Registrace: 13.11. 2016
Příspěvky: 1
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2017 5:35 pm    Předmět: Citovat

Cau, podle toho co pises mas tedy infracerveny a ne radiovy? Mel by jsi kliknout 2x na zamykaci knoflik na klici. Prvni kliknuti zamkne, druhé aktivuje alarm (myslim, ze ti probliknou blinkry. Zkus to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr-Voza
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 20.7. 2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2017 3:17 pm    Předmět: Citovat

Čau, jo dálka je infra. Teď jsem to nějakou dobu neřešil a smířil se s tím, že ten alarm prostě nefunguje. A hle, předevčírem se mě ho povedlo "omylem" rozhoukat. Přijeli jsme domů a spolujezdcovi dveře zůstali zavřený jenom "na jeden cvak", přičemž už jsem auto zamknul dvojitým zamknutím (dvojklik na dálkáči). Chtěl jsem dveře na takhle zamknutým autě docvaknout a jak jsem se do nich opřel, tak auto začalo nasraně blikat a houkat Very Happy

Radoval jsem se, že je teda alarm fakt funkční. Pak už se mě ale alarm nepodařilo znova rozhoukat. Zkoušel jsem nasimulovat stejnou situaci, že jsem při dvojitým zamknutí, kdy by měl bejt teda alarm aktivovanej, zkoušel dovřít dveře, bral jsem za kliku, jako že se chci do auta vloupat, houpal jsem s autem do stran, strkal do něj..., ale prostě už znova houkat nezačalo. Na co má ten alarm reagovat? Na jakou situaci má začít řvát?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2017 2:47 pm    Předmět: Citovat

Aho,
pokud si sednes do pumy, zamkles se na ednoduche zamceni a vezmes za kliku zevnitr, tak bude rvat...pripadne staci mit zamcene auto a stazene okno a pri otevreni packou se rozerve...Wink

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2018 10:00 am    Předmět: Citovat

Tak to se mi nikdy nepodařilo. Pouze přes kapotu Very Happy
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund