Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Koupě pumy s nutnou investicí do oprav
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Koupě pumy s nutnou investicí do oprav
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kal
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 12.10. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 5:10 pm    Předmět: Koupě pumy s nutnou investicí do oprav Citovat

Zdravím všechny Pumáky Smile ,

chtěl bych vás poprosit o radu. Do Pumy jsem se tak trochu zamiloval Surprised , jenže mám omezený rozpočet, takže zvažuji koupi levnějšího kousku s pár závadami a jejich následné opravě.

Mám teď možnost koupit Pumu za skvělou cenu, jenže to má háček... Majitel mi přiznal, že v současné chvíli jede na 3 válce, ale tlaky by měly být v pořádku (je třeba vyměnit svíčky + kabely), "zadní náprava tluče" (jsou potřeba vyměnit silentbloky) a je "špatný výfuk". Předpokládaná oprava by měla prý vyjít kolem 5000,-, které už on už ale nemůže/nechce investovat.

Chci se zeptat, jestli je podle vás velká blbost kupovat auto, které sice jede, ale má už od začátku tolik věcí, do kterých je třeba investovat a na kolik by cca vyšla oprava + výměna rozvodů a oleje.

Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zdeny
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 28.10. 2009
Příspěvky: 681
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 5:28 pm    Předmět: Citovat

Stojí to auto víc jak 15 ? Jestli jo, nebrat... Jestli je do 10ti a jinak je OK zauvažoval bych..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 6:03 pm    Předmět: Citovat

Pokud by nebyla cena jo nizká 5-10 (taky záleží v jakým stavu je kastle)

jinak bych si radši koupil něco fungujícího ...-

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kal
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 12.10. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 7:11 pm    Předmět: Citovat

Jsme domluvený na 9000,- (EKO zaplaceno). Jen se bojim, že to nemusí být všechno, do čeho bude třeba investovat... Je to moje první auto téměř za první výplatu a počítám s tím, že do něj v příštích měsících postupně něco nasypu, jen jsem vás chtěl poprosit o hrubej odhad ceny těch popsanejch oprav. Jestli je těch cca 5000,- navíc reálnejch.

Kastle vypadá v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 9:52 pm    Předmět: Citovat

no tak hlavně musíš řešit jaký jsou brzdy rozvody olej mě 9 přijde moc :- / ono jízdana tři válce může být svíčkou 150kč nebo vstřikem 1000kč+ pak taky může být v pikači těsnění (moc peněz) celkově jak je v háji těsnění hlavy vstřiků nebo pístů je to zralý na GO Sad

Kastle hlavně zadní lemy a kapota mrkni vejfuk stav intoše

Jakej to je rok výroby motorizace kolik najeto?

Můžeš narazit na auto co prostě bylo v dobrých rukou jen jede 3 válce a majitel nemá sílu energii čas to opravovat a nebo ten člověk byl dobytek a nechoval sek vozu dobře

Taky jestli to bylo bořený, jak moc, jak jsou na tom nápravy...

máš link na inzerát?

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Angeles-dancer
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 12.3. 2011
Příspěvky: 64
Bydliště: Dvůr Králové n. L.

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 4:20 pm    Předmět: Citovat

jestli nemas rezervu treba to prezenu cca 50 tis. ktery chces do auta investovat a vychovat si ho ke spolehlivosti tak jeste pul roku makej a pak z ty vejplaty porid lepsi kousek za vic penez ale s min dalsima investicema.. zadnek cca do 3000 rozvody + olej podle toho gde ti to gdo a jak udela cca do 7000 vejfuk cca 500 a vic. pocitej s tim ze budes pravdepodobne muset menit spojku a predelavat predni napravu je mozny ze bude chcat servo tlumice a bude se ti ztracet olej z motora.. z toho co pises sem pochopil ze se o to auto nigdo nestaral..

treba se v necem pletu tak upresnete (relativne dlouho mam spolehlivy vuz bez investic.. sem ztratil prehled o cenach Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 4:44 pm    Předmět: Citovat

Da se to tak udelat, ja v podstate auto uved do zcela funkcniho stavu relativne nedavno ale prislo to na vic jak 50tis. Nezapomen na veci jako pojistka a samozrejme dalsi bezne provozni naklady;) nejaka rezerva je nutna
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 12:37 am    Předmět: Citovat

Z mojho pohladu pri kupe novej pumi treba hladiet na chod motora, prevodovku, podvozok. Pokial to ide na 3 valce malokedy pomoze vymena sviecok a kablov (vseobecne).

Osobne by som sa poobhliadol po niecom inom :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 1:10 pm    Předmět: Citovat

Souhlasim, že je potřeba do auta nasypat 50 000, aby spolehlivě fungovalo a nědělalo ostudu... U auta za 9000 je hodně na zvážení, jestli tohle podstoupit...

Jinak ale Puma jako taková za to rozhodně stojí, mám jí 4 roky a pořád mě baví Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Falcon
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 15.7. 2010
Příspěvky: 64
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

Souhlasim s ostatníma. Je to zajímavý, ale ve výsledku Tě prakticky jakýkoliv auto vyjde vždycky na stejnou částku - jen obvykle čím je novější, tím ten poměr kupní cena : opravy je menší.
Vedle uvedených závad (jejichž oprava vyjde na víc, pokud nebudeš opravovat díly StrachLine) se postupně budou objevovat další, způsobené opotřebením - ložiska, tlumiče, samostavy ruční brzdy, alternátor... 50tis. je velice reálná hodnota oprav.
Ale podle mého názoru to za to stojí; raději znovuzrozená Puma do který padlo 150tis. než nový Sandero za stejný prachy Very Happy

_________________
<i>Když mi bylo šest, měl jsem mnoho přání, ale nebyly prachy... Teď prachy jsou a šest je mi pořád.</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kal
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 12.10. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 12:51 pm    Předmět: Citovat

Mockrát děkuju všem za rady a pomoc. Smile
Koupě nakonec nedopadla, chlapík se rozhodl nechat auto v rodině...
Ale možná je to nakonec dobře. Surprised

Jde mi teď hlavně o to, pořídit si auto, který bude jezdit cca dva roky za nějaký rozumný provozní náklady. Zatím jsem o tom neuvažoval jako o autu napořád... I když Puma se mi hodně líbila, ale asi bych neměl čas ani peníze si jí hned vyšperkovat na úroveň, v jaký jí tu má většina z vás. Prostě jsem jí chtěl uvést do chodu a jezdit a pokud by bylo dost peněz, tak jí postupně doladit...

Teď musím za omezenej peníz sehnat něco, co bude aspoň jezdit, a koupit to ideálně hned, protože auto potřebuju.
50000,- bohužel nemám, takže budu muset začít v nižší cenový katerogii s tim, že na opravách to ve výsledku bude nejspíš nerentabilní. Smile

Kdybyste věděli o někom, kdo by prodával auto v cenový relaci 12000-20000, tak dejte prosím vědět.

Jěště jednou díky! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund