Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Puma, upravy ?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Puma, upravy ? Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wowprofi
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.7. 2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 10:51 pm    Předmět: Puma, upravy ? Citovat

Zdravím, nevím kam svůj dotaz zařadit tak píšu sem.
K pumě jsem se dostal přes kamaráda, byla garažovaná takže ji mám dá se říct bez koroze a vypadá hezky a ještě líp jezdí, koukal na to automechanik rodinnej od táty a dost mi ho pochválil, bohužel s ním nemůžu řešit věci jako je výfuk nebo lepší elektro, je to takovej vesnickej borec.
Opraví, vyčistí skoro cokoliv, ale na tuning má pohled typu, že je to moc zbytečné a že to jsou blbosti pro mladé.
Když jsem mu říkal, že ty kola se mi zdají moc malé, protože mám 15 tky, tak řekl akorát, že to stačí, ale ony na té pumě vypadají fakt strašně malé, kamarád tipoval na 12 a 13 i když je v techničaku 15 a mě připadají taky jako od favorita.

Chtěl bych tam dát alespoň 16 tky a taky novej výfuk, finance mám, protože jsem si dost šetřil na servis, ale ten nakonec byl do 5000.
Volant je taky ošoupanej, někdo mi doporučil si na volant koupit v OBI potah, ale nevím vůbec jakej a je jen nasazovací a nevypadal moc spolehlivě, máte ho někdo ?

Takže se chci zeptat, doporučíte mi nějaký dobrý výfuk? Ten originalní je už dost zasranej a malinko tam začína rez, kola 16tky ALU nebo stačí normalní ? Na kolik tak vyjdou ?

Ještě se chci zeptat na spoiler hned nad zadním oknem, viděl jsem to na pár pumách a vypadal dobře.
A poslední věc, dát si tám místo té dlouhé antény ploutev, ale nevím jak by to vypadalo tak moc vepředu ? Jaký by byl signál a taky jsem to někde viděl na pumě že to měla v zádu.

Děkuji za jakoukoliv radu či nápad, jsem začatečník co se pumiček týče, tak uvítám jakykoliv nápad nebo pokec o tomhle autu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 11:12 pm    Předmět: Citovat

Tož vítaj.

U pumy asi nejvíc korodujou zadní lemy...ty hlídat....

ideálně ošetřit dokud není zhnilý.

15tky stačí....už tak to má je celkem tvrdý sporťák. Ale kola dělaj auto proto to chce nějaký fajnový.

výfuk? ...No jestli chceš celej tak si připrav i dědův důchod to není levná sranda... můžeš dát třeba zadní univerzal REMUS ale...musí ti sedět...a svařovat nerez neumí každej. dokud nemá díry nechat bejt...kor když máš originál ...já měl s autem BOSAL kterej měl v sobě díru velkou jak státní dluh..takže sem měnil a dal tam MTS (já vím z bláta do louže ale nebyla vata a bylo třeba rychle jednat). když ti drží NENÍ shnilej a děravej, dej si jen ozdobnou koncovku.

Volant obšívaj firmy, za litr hezkou kůži udělaj i bicepsy. Nebo se kůže už prodává, ty dostaneš kůži díry niť a jehlu a dvě rodinky práce...cca 600kč to stojí

potahy jsou na pikaču.

Když se ti vejfuck nelibí prostříkni to teplodolným hliníkovým nástřikem, trošku tomu zvedneš životnost ale hnít to bude furt.

Kola jedině ALU...u 16tek bacha na rozměr pneu aby sis v plným rejdu neškrtal. další věcí je zápis do TP...


Spoiler se dá koupit kolem litru. (jetej) měly to origo wolf pumy, jedna je v HK, v komplet paketu (s předním narazníkem v piči) bohužel je v tak katastrofálním a havarijním stavu že pro mě ne...

Ploutev je vhodná pro vozy na příjem gps singálu...tyhle čínský sračky sou na pikaču. potřebuješ pořádnej dlouhej prut aby jsi chytil singál i mimo město.

Já osobně nejsem franta z horní dolní vesnicky opravář ale na tuning mám stejný názor jak on....a to sem mlaďák jak řemen.

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Pokec
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 21.2. 2013
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 7:45 am    Předmět: Citovat

odkus jsi?

Mozna budu prodavat koncovku Ulter uz s navarenou trubkou takze je uprave na pumu a staci jenom uriznou starej a nasvorkovat novej..

Jinak 16" kola mam.. mam pneu 205/45 a kdyz dam uplne plnej rejd tak cas od casu skrabnou o podbehy..

Volant se da nechat nove obsit cca za 1200 nebo napr. na
Kód:
www.autodoplnky.cz
prodavaji za 600 kuzi kterou si na to za hodku nasijes sam a nevypada to nejhur Smile podle me jakykoliv potahy na volant vypadaji hodne nechutne

mod.edit.: link mimo "Code"

_________________
Money can´t buy love.. but you can buy rims, spoilers, camber kit... and that´s the same.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Majki
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.5. 2012
Příspěvky: 167
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 3:26 pm    Předmět: Citovat

mas sz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
wowprofi
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.7. 2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 3:38 pm    Předmět: Citovat

Ten SZ asi nebyl na mě, nemám tu nic. Question
Díky za odpovědi.

absinth: To máš tedy pravdu, ale ty kola se mi fakt nelíbí, našel jsem si alu Enzo 15´ 114,3 x 5, ale kamarád mi řekl že mi tam pasovat asi nebudou. : / CO myslíš ty ?

Jinak ten výfuk asi fakt přestříkám tím hliníkovým sprejem nebo co to je. Díky za tip.
A ostatní věci jako anténu nebo spoilery asi nechám být, s tím signálem a tak jsem si zrovna na foru pročetl dost. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 4:10 pm    Předmět: Citovat

wow: doplň si bydliště Smile

musi ti sedět ETčko, středová díra, rozteč 4x108, rozměr pneu 195/50/15

nejlepší jsou originály...prakticky jdou tam jiný fordí disky, jen pozor na ET.. 34idálně protože budeš li mít víc bude to moc zalezlý.

Taky to něco stojí ten sprej ale udělá to takovou hliníkovou barvu...až zděravý dáš tam buď nerez nebo nějakou polskou sračku jako já Smile

Pokud posloucháš rádio je ten prut dobrej ale já mám 6000cd a jedu jen CDčka prut bych v podstatě nepotřeboval. když kratší anténu tak sehnat nějakou origo třeba škodováckou... kamarád prodává krátkou černou... Ty jsou kvalitní

na alu kola je nejlepší podívat se po bazarech...bazos.cz atp... tam koupíš jetý kola ta dobrý prachy. nový jsou nesmysl.

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
wowprofi
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.7. 2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 5:21 pm    Předmět: Citovat

No moc těm kolům nerozumím, budou určitě bazar a za dobrou cenu.
Co tohle ?

ET 40, 6,5J xl5h2

Středová díra - 71,6 + středový kroužek na rozteč 59,6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blady
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jižní čechy

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 8:12 pm    Předmět: díly Citovat

Na ploutev mrkni na můj profil... Mám jí tam čistě kvůli vzhledu, rádio neposlouchám, nebaví mě půl času poslouchat reklamy a tlachání moderátorů... Nicméně Faktor a podobný stanice s pořádným pokrytím chytim téměř všude...
Zbytek už byl více méně řečen... Smile Hlavně na Pumu necpi 17´´ kola, já je tam měl, s profilem gumy 40, bylo to tvrdé jako trakař a i přes nízký profil gumy to dřelo o podběh...(já je tam nedával, koupil jsem jí s nimi... Smile) Kola 15´´ i 16´´ jsou dobrá volba, hlavně aby ti seděla středová díra (větší nevadí, prodávají se silonové redukce) a rozteč 4x108... ET ber ideálně mezi 30-41 (kvůli brzdám, výrazně větší ET by mohlo dřít a naopak menší aby ti moc nekoukali ven, na STK by byl potom problém...), v tomhle rozmezí by dle mého neměl být problém...
Výfuk jak říkají ostatní, dokud drží původní nechat původní, pokud se nechceš pouštět do nějakým vážnějších úprav... Já osobně mám teda závodní nerez svody a zbytek výfuku udělaný na míru od kamaráda, co děla výfuky na Rallye auta a od těch svodů dozadu, včetně tlumiče mě vyšel na 3200,-... Smile (více méně jen cena materiálu). Kdyby jsi byl z Č. Budějovice nebo okolí, dalo by se určitě domluvit, že by udělali další...


Naposledy upravil Blady dne ne červenec 28, 2013 8:55 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 8:59 pm    Předmět: Citovat

4x100 ????? to není fordí rozteč.

et40 bude moc zalezlý dovnitř.

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
wowprofi
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.7. 2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 10:41 pm    Předmět: Citovat

Kluci moc vám nerozumím, můžete mi poslat nějaký příklad dobrých alu kol 15tek, co tam budou sedět, nechci žadný předražený. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so červenec 27, 2013 11:04 pm    Předmět: Citovat

cokoliv co má rozteč 4x108 a ET kolem 34 Smile

jako zimáky sem měl 14" plechy ET 43 sedělo to, nedřelo jen to bylo hnusně zalezlý.

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Blady
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jižní čechy

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 8:42 am    Předmět: rozteč Citovat

Jé soráč, spletl jsem se 4x108...Smile Opraveno... Jinak to ET co jsem psal, tak beru podle toho jaká kola už jsem na Pumě viděl a jaká se tam běžně dávají... ET 41 například má hodně starších Forďáckých kol a na Pumu pasujou... To že by byly zalezlé se dá vyřešit podložkami... Když se někomu prostě nějaká kola líbí a chce je na autě mít, jde vzít v tom rozmezí co jsem psal a potom to doladit podložkami, pokud by vypadala moc zalezlá... Jinak mě se hodně líbí kola:

Kód:
http://auto.bazos.cz/inzerat/25945458/Prodam-kola-Ronal-R38-7x15-ET38-15-s-pneu-Bridgestone.php


Ten inzerát je můj a cena je taková, jelikož se jich nepotřebuji za každou cenu zbavit a když se neprodají, budu na nich dál jezdit... Smile Kdyby měl zájem nějaký člen klubu, tak půjdu s cenou trochu dolu...Wink

mod.edit.: link mimo "Code"-nevlkádej mezi URL Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 12:14 pm    Předmět: Citovat

4x108 nestačí, středový otvor musí být 63,3 (ford) nebo větší spolu se středícím kroužkem. Kola z audi mají např taky 4x108 a středovku menší..

když něčemu nerozumíš tak si o tom zkus něco zjistit Wink

jestli chceš slušnej výfuk, tak si pořiď Ulter na pumu

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
wowprofi
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.7. 2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

Dobře díky, už jsem si ty kola nastudoval. Cool
Nechci zakládat novej topic tak se zeptám zde, jde o klimatizaci.
Když auto stojí a je zapnutej motor, fouká klima teplý vzduch, když se rozjedu a jedu třeba minutu, tak to začně chladit, za jízdy prostě s klimou a zataženyma oknama problém není, ale jakmile auto někde zastavím tak je to katastrofa, chce to víc chladící kapaliny ? Nebo pročistit ? Nebo to tak má fungovat ?
Tatka má octavku a chladí mu to vždy, když má zaplej motor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Falcon
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 15.7. 2010
Příspěvky: 64
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: ne červenec 28, 2013 12:41 pm    Předmět: Citovat

Jestli je to 100% původní Puma, potom můžeš zvážit vylepšení vzhledu kol pomocí snížení.
Jak jsem se tu dočetl, Ford nabízel dobový sportovní paket podvozku, kde byly pružiny -30mm a tlumiče Sachs. Tam bych viděl nějaké funkční maximum pro normální ježdění po našich silnicích; já mám pružiny od jinýho úpravce, -20mm snížení - je to vidět, je to pěkný, občas trošku neprakticky tvrdý.
S omezeným rozpočtem bych, stejně jako ostatní, doporučoval kola z nějakýho jinýho Forda - třeba tyhle známý 16"tky ET35 z Mondea:

Kód:
[url]http://www.stevejwilliams.f2s.com/puma/y.jpg[/url]


Seženeš je za pár šupů, mně osobně se dost líbí a uvažuju o nich.
S dostatkem peněz nacpeš do podběhů i -40mm snížení + Speedline Corsa 17" (pneu 215/40/17) z FRP:

Kód:
[url]http://i63.photobucket.com/albums/h151/sparx_82/puma/DSC00508.jpg[/url]


Ale na sadu kol i s obutím si připrav 14tis (jetý) až 31tis (nový).

mod.edit.: link mimo "Code"

_________________
<i>Když mi bylo šest, měl jsem mnoho přání, ale nebyly prachy... Teď prachy jsou a šest je mi pořád.</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund