Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Nová s pumčou alias Piškotkem
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Nová s pumčou alias Piškotkem Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 10:58 am    Předmět: Nová s pumčou alias Piškotkem Citovat

Ahoj všichni,
stala jsem se majitelkou svého prvního auta, kterým je Ford Puma 1.4 16V v červené barvě, rok výroby 1998. Původně jsem vždycky chtěla Peugeot, nicméně... Puma je jen jiná kočkovitá šelma a tohle auto je prostě hezký... Tak jsem do něj šla Smile

Usoudila jsem, že budu stoprocentně potřebovat rady od majitelů stejných aut, tak jsem se k vám přidala Smile

Prozatím jsou závady, o kterých víme, - netěsní olejová vana, orezlý výfuk, ten je navíc u zadního dílu nějak špatně chycenej, takže při najetí na nerovnost trochu rachtá. Kolísání otáček na volnoběh a nefunguje centrální zamykání na dveřích spolujezdce (jakože na té straně auto nezamknu, z kufru a u řidiče ano)... Jestli bude nebo nebude něco dalšího, to se dozvím v pátek, kdy jedu na výměnu oleje a toho těsnění, případně diagnostiku kvůli těm otáčkám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:17 pm    Předmět: o/ Citovat

Ahoj, gratuluju ke koupi) kdyz sem vybiral auto na tipcars, mel jsem par kousku vyhlidnutejch, ale jak sem tam objevil pumu, neslo uz jinak : )

Co te casem potka a nemine je to, ze si zacnes nadavat, proc sis sakra neporidila tu 1.7 ..i s 1.6kou si to rikam kazdou chvili

preju ti, aby se ti tam nezacaly kazdou chvili objevovat dalsi a dalsi zavady, snad jste to pri nakupu dobre prohlidli a projeli. Ja do pumy za rok a pul od koupi nalozil asi 35 klacku : ( a zdaleka neni opraveny vse
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

AL: dík Smile
já jsem byla okolnostmi prakticky donucena na rychlo pořídit pojízdné vozidlo... Původně jsem chtěla peugeota, vlastně ho chci stále, ale zatím si říkám, že ta puma je prozatím převlečený lev..Smile
je pravdou, že jsem na výkon příliš nekoukala, priorita byla pojízdnost a slušný stav auta, byla náhoda, že tam měli tuhle pumu... v nabídce měli i 1.7 ale ne na té pobočce. 1.4 mi bude stoprocentně málo, ale myslím si, že mi snad nějakou dobu vydrží. Prostě první vlastní auto, tak tu 1.4 zkousnu Smile

Já doufám, že bude ok. S nějakou investicí počítám, ta je jasná, prakticky u jakéhokoli staršího auta by byla potřeba. Nicméně doufám, že se nevyšplhá třeba na cenu auta... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
flyingislife
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 12.5. 2013
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 2:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
čo sa týka olejovej vane, tiež mám pocit že mi tak úplne netesní, ak ti to vymenia daj prosím vedieť orientačnú cenu, zaujímalo by ma to. Ja som mal pri prevodovke aj olejovej vani špinu, umyl som ju poradne Wapkou a odvtedy mám pocit že je to v poriadku, ale predsa len.
Ešte by som na tvojom mieste skontroloval tesnenie veka ventilov, moje bolo pri kúpe OK ale keď som Pumu trochu prevetral, tak to prestalo poriadne tesniť, výmena nie je nejak náročná a dá sa to za 20minút zvládnuť. To pôvodné tesnenie nebolo nikde porušené ani nebol náznak že by bola niekde trhlina, zrejme len vekom stratilo schopnosť tesnenia.
Výfuk mám na konci hrdzavý tiež, mám pocit že to asi spôsobuje to že v zadnom tlmiči výfuku kondenzuje voda ktorá sa pri krátkych trasách nedostane z výfuku a potom je tlmič hrdzavý.
Treba sa hlavne zamerať na opravy čo sa týkajú mechanických častí auta, motora atď. Na nejaký problém s centrálom atď by som počkal.
Držím palce nech sa auto rýchlo opraví a robí ti radosť.
A áno, s tou 1.7 je to pravda. mám ju tiež, hoci som 1.4 neskúšal, no je to silne návykové.
želám veľa šťastných kilometrov a čo najmenej porúch Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 2:35 pm    Předmět: Citovat

flyingislife: děkuji Smile
zítra jedu k mechanikovi aby to okouknul a olej a těsnění se bude dělat v neděli (já totiž nemám tucha, kterej se tam bude lejt, takže si počkám na verdikt), takže na cenu se ti klidně zeptám (jestli na to nezapomenu Smile ). To okouknutí bude právě hlavně po mechanický stránce, jasně centrál a nové rádio je na žebříčku nových věcí/oprav někde na posledních místech Smile nicméně je dobré to vědět.

Ten výfuk je orezlý nejen na konci ale i trubky až dopředu. Ale co jsme byli pod autem tak mi přišlo, že je to zatím jen taková ta povrchová orezlotina, takže to snad skrz nějakou dobu ještě nepůjde, ale v brzké době se měnit určitě taky bude.

Já jsem si ještě tak před třičtvrtě rokem vozila zadek (jako spolujezdec teda, převážně) v 406 coupe V6... tou návykovostí silných motorů a aut vím přesně co máte na mysli Smile Jednou se k něčemu silnějšímu třeba také dopracuji Smile Ale zatím si snad nějakou dobu vystačím s pumičkou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Falty
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.8. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 3:46 pm    Předmět: Citovat

Hele asi si koupila levně, tak dělej opravy, které jsou nezbytné a které ty využiješ. Třeba ten centrál u spolujezce bych neřešil vůbec.
_________________
Ford PUMA 1.7i 16v VCT r.v. 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 4:01 pm    Předmět: Citovat

Čau, olej do převodovky je 75w90
např.
Kód:
http://www.oleje-oleje.cz/product/mogul-syntrans-75w90-1-litr:296/


na otáčky si nech vyčístit volnoběžný ventil a váhu vzduchu. Zámek u spolujezdce není náhodou trošku vyvyklanej?

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 4:07 pm    Předmět: Citovat

johnyzi: Díky, napíšu si to!

Ten zámek sem neřešila, přijela sem domu někdy o půl jedné v noci tak sem to už nezkoumala. Je možné, že to je prkotina, jak říkám nebude to první na žebříčku k řešení. Když otočim klíčkem tak je slyšet ten motorek jak se snaží zamknout ale neudělá to (nejdřív sem myslela, že mám pootevřený dveře nebo skříplej pás ve dveřích) a vrčí dál dokud neotočim zpět. Dveře se ale zamknou když zamknu z dveří u řidiče nebo kufru.
Děkuju za tip s váhou vzduchu a ventilem, vyřídím mechanikovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Falty
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.8. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tak aspoň máš OK kufr, ja to tam nezamknu a neodemknu. Otevřít a zamknout centralem od řidiče to jde. Laughing Prostě neřešim.
_________________
Ford PUMA 1.7i 16v VCT r.v. 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoja. Nezabudni vymenit rozvody !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Falty
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.8. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 6:47 pm    Předmět: Citovat

Ja je zrovna měním. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Ford PUMA 1.7i 16v VCT r.v. 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 9:50 pm    Předmět: Citovat

Rozvody přijdou na řadu, hned po oleji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Falty
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.8. 2012
Příspěvky: 164
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 9:53 pm    Předmět: Citovat

Mě to vyměnili dneska a povedlo se mi ještě rozchodit ten kufr. Razz
_________________
Ford PUMA 1.7i 16v VCT r.v. 97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
goldinka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 17.7. 2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 10:06 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem drobka dneska poprvé projela... budu z toho odvázaná ještě hodně dlouho Smile i když to jede do cca 80ti a pak to začne bejt líný, s větrem v zádech méně bez něj více Very Happy Ale prostě... Paráda! Cestou mi sice problesklo jak asi jede ta 1.7 ale .. Smile) prostě sem nadšená Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 11:23 pm    Předmět: Citovat

jede líp jak 1.4...Very Happy
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund