Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Renovace Pumy
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Renovace Pumy Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 3:13 pm    Předmět: Renovace Pumy Citovat

Ahoj Pumaři, koupil jsem si pumu v dost špatném stavu a rozhodl jsem se sem všechny opravy a postupně i úpravy vypsat.

Hotové opravy:
- Popraskaný tapecírunk u řidiče opraven - nechápu jak se to mohlo předchozím majtelům takhle podařit zničit Very Happy (Slepeno, vyměněny polámané cvočky)

- Nefunkční tlačítko spolujezdce na otevírání oken (stačilo doplnit chybějcí plíšky v ovládání)

- Vymlácené zadní senzory vráceny na správné místo (deprimovaly mě ty díry v zadním nárazníku, tak jsem ho musel celý sundat, abych tam ty senzory mohl opět dát)

- Doplněn chybějcí podběh pravého kola

- Opraveno čislo ABS (zřejmě jak chyběl ten podběh, tak tam něco vlítlo a přeseklo kabel k čidlu, tak stačilo sletovat)

- vyměněno brzdové obložení
- vyměněno brzdové obložení podruhé

- Bubnové brzdy zbroušeny a přelakovány na černo
- 14" plecháče obroušeny a přestříkány

- Výměna manžet (prachovek) homokinetických kloubů.
- Výměna stabilizačních tyček
- Výměna gumičky (uložení stabilizátoru
- Výměna čepů
- Výměna celého náboje pravého předního kola kvůli utrhaným šroubům.
- Výměna směrovek, ve kterých docházelo ke zkratu.
- Vyměněny všechny zámky
- Výměna za novou autobaterii

- oprava čidla teploty motoru
Nejhorší ho bylo nalézt, naštěstí mi s tím pomohl Elton a tím bych mu chtěl zároveň poděkovat.
U mé pumy r.98 jsou tyto čidla dvě.
jedno je z pravé strany pod zapalovací cívkou, tam kam vedou kabely od svíček. Je tam napojený Šedý konektor do kterého vedou dva kabílky. Je tam myslím 16 ořech na odšroubování, jen je potřeba ten prodlouženej. (Pozor! Po vyšroubování vystříkne fridex, tak dejte bacha ať nemáte ještě horkej motor a neopaříte se. Je tam hrozně špatnej přísup. Musel jsem vyndat baterku, sunat celou tu cívku, odpojit konektory a hadici z chladiče. Dále pod tím šedým konektorem je taková malá černá fajfka, ta jde lehce sundat a pod ní je další čidlo chladící kapaliny. Tam byl u mě kámen úrazu. Zjistil jsem, že je zlomený a proto mi to nefungovalo. Takže jsem ho vyndal 13 klíčem a vyměnil ho. Vše očistil od fridexu a namontoval zpět. Doplnil chladící kapalinu a šlo se startovat. Nikde nic neteče, čidlo ukazuje, takže jsem spokojenej. Cena nového origo čidla v autokelly 195,- Kč

- Povaření popraskaného výfuku. - nejhorší ho bylo vyndat. Šrouby u plentence zalisované, tak jsem uřezal matice, udělal nové závity a páčil jsem celý kus výfuku ven přes nápravu. Což znamenalo odšroubovat pravej zadní tlumič, aby šla náprava co nejvíce dolů, sundání gumiček co držej celý výfuk a mohl jsem prostrčit střední díl výfuku ven. Pak už to byla jen piplačka s navařením plátů na rozpraskané tlumiče a mohlo se vše vrátit nazpět. Doufám, že se tím alespoň trochu sníží moje příšerná spotřeba Very Happy

Plánované opravy:

- Výměna zadních silent bloků
- Celý volant je už zpuchřelý, tak ho nechám obšít, nebo koupím sportovní. Zatím jsem si jen koupil potah.
- Lak (je sám o sobě hrůza, nespočítám kolik míst je potřeba zakitovat, přebrousit a přelakovat.
- Výměna prasklého, pravého, zadního světla a levé mlhovky.
- Poupravit vcelku pochroumané plechy - na předku (nedosedaj ke světlům)
- Vyleštění předních světel

Plánované úpravy:
- Výměna bubnových brzd za kotoučové
- Výměna vzduchového filtru za sportovní
- Výměna sedaček za sportovní
Kód:
http://www.fk-shop.de/en/Sport-seats-belts/Sports-seats/Sport-Seat-Set-Boston-1xleft-xRight-1-black-orange.html

- Čalounění
- Audio
- 2 dinové rádio
Kód:
http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/detail.aspx?id=21514

- Osvětlení budíků
- Alu kola
Krytka ruční brzdy Sparco - Koupená, ale stále nenamontovaná, jelikož mi tam vůbec nesedí :-/ jsem ještě zvědavej jak to udělám. Při nejhorším jí někomu prodám dál.
Kód:
http://www.euroking.cz/kryt-rucni-brzdy-sparco-cerny


Hotové úpravy:
Přídáno křídlo - Koupeno od Eltona zničené po bouračce, stačilo sešroubovat, zakitovat a přestříkat. Práce na bez přestávek na schnutí cca na 2-3 hodiny. Náklady i s cenou křídla 300.- Smile Foto Zde

Držák na kanystr v kufru - Jen dva zahnuté navrtané plíšky přestříkané na černo spojené gumicukem

Manžeta řadící páky Sparco - Musím se přiznat, že ta mi dala zabrat, pekelná piplačka a nakonec jsem to stejně musel udělat jinak Very Happy
Koncovka řadící páky Sparco - Foto Zde

Kryty pedálů Sparco - Jelikož měli špatnej tvar, tak jsem to vypodložil gumovou podložkou, kterou jsem zbrousil podle tvaru pedálu a vše slepil chemoprenem a drží pěkně Smile Foto Zde

Autokoberečky Sparco - Foto Zde

- Xenony
Zde koupeny -
Kód:
http://www.hezkynakup.cz/hb3-9005/106-xenonova-sada-hid-hb3-9005-4300k-slim-menice.html
-Foto Zde
Montáž: Nejdříve jsem se zděsil těch všech kabílků, ale když jsem se pak podíval pod kapotu a zkusil si to pozapojovat, zjistil jsem, že to dokáže opravdu i mentál Very Happy, takže světla šla ven a poté jsem vyvrtal díru do krytky na kabely - Foto Zde
. Stačilo protáhnout a světlo šlo zpátky. Největší problém bylo vymyslet kam s balasty. Nakonec jsem se rozhodl, že se s tím s**t nebudu a přivrtal jsem je k nárazníku - Foto Zde
, takže jsou vidět Very Happy ale co už. Svítí to perfektně a pod kapotu se stejně nedívám Very Happy Jen teda potom co jsem viděl jak je to ledově bílý světlo, tak jsem začal mít lufta z policajtů, myslel jsem že to nebude tak nápadný. Teď to jet nechat seřidit a nechat si už jen vylešit krytku, aby se neodráželi světla a neoslňovalo to.

- Denní svícení - Po instalaci xenonů, jsem se rozhodl, že pro jistotu, abych tolik nedráždil policajty, jsem si namontoval denní svícení Foto Zde Myslím, že to nevypadá špatně a alespoň jsem si opravil tu rozhašenou elektriku, co tam byla udělaná kvůli automatickému rozvěcení světel. Celkové náklady 699,- a zapojil jsem si to i tak, aby mi při nastartovaní automaticky rozsvítila a při zapnutí xenonů zase vypla.

- Přidán subwoofer

No postupně to sem budu přidávat, ale čeká mě ještě mnoho práce a nervů Very Happy


Naposledy upravil Tebronek dne čt říjen 10, 2013 8:15 pm, celkově upraveno 62 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 4:32 pm    Předmět: Citovat

Pekne. Peknych par tisic sa dotoho chystas vrazit. Drzim palce nech sa ti to podari tak ako planujes Smile

PS: Podla mna skoda penazi ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 7:15 pm    Předmět: Citovat

No přemýšlím, že bych zatím udělal jen opravy, úpravy, který mě výjdou na pakatel a později si koupit 1,7 po FL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 8:27 pm    Předmět: Citovat

to bych se na to vybod a rovnou koupil jiný auto... ono je to tohle támhle to, korunka ke korunce a jsi v tom za ranec, vím o čem mluvímSmile

hlavně jestli chceš 1.7

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 10:15 pm    Předmět: Citovat

No jo johny by mohl vyprávět o drobnejch renovacích Smile

třeba výměna motoru Sad

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 8:21 am    Předmět: Citovat

to je zrovna špatnej příklad:D spíš jde o zvážení jestli za to stojí ten čas a peníze, když si to auto stejně nenechá
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 12:40 pm    Předmět: Citovat

No teď s tím při troše štěstí budu tak 2 roky jezdit. I když bych chtěl 1,7 hned Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 12:42 pm    Předmět: Citovat

no nebo pak jen vyměnit motor ve stávajícím autěSmile
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 12:51 pm    Předmět: Citovat

Pro pobavení, dnes jsem měnil obložení bubnových brzd a když jsem sundaval první krytku bubnu, tak jsem na té matici viděl nějakou pojistku, tak jsem se to pokusil povolit s ní, ale nešlo to ani boha, tak jsem to zkoušel nějak rozdělat, nakonec jsem odlámal ty pacičky, a zjistil, že jsou tam 4 tenký matičky naskládaný na sobě, pak mi došlo, že to opravdu mělo jít v jednom kuse Very Happy Tak jsem si ráno hezky zajel na vrakoviště pro novou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kap
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.11. 2011
Příspěvky: 190
Bydliště: Olomouc city a okolí

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 4:16 pm    Předmět: Citovat

kam jezdíš na vrakáč ?
_________________
F puma 1.4 zetec r.v.98 a F puma 1.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: po duben 22, 2013 6:04 pm    Předmět: Citovat

asi cca 6km od baráku Very Happy tam má jednu pumu 1,7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 9:30 am    Předmět: Citovat

Á dneska si jedu pro 16" alu Very Happy už se těšim jak malej harant.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 8:34 pm    Předmět: Citovat

Tak začínám být nešťastný...
Vyměnil jsem zadní obložení v bubnech a po několika kilometrech jsem zaslechl divný zvuky a začalo mi auto brzdit, tak jsem to rozdělal a zjistil, že celý obložení totálně v háji, rozdrbaný prasátko atd. tak jsem to šel vyreklamovat a naštěstí vše v pohodě, tak jsem to znovu vyměnil, jen jsem si přidělal práci. Jdu přezout na letní kola sundavám starý přední a zjistil jsem že obě manžety (prachovky) v háji celý prasklý a teče z nich olej, což je naprd, protože pokud by se mi do ložisek dostal bordel byl by problém.
Navíc se mi u pravého předního kola ulomil jeden šroub a zjistil jsem že další dva šrouby držely cca na 3 závitech, takže předchozí majtel na mě ušil pěknou prasárnu. Takže to mám celý rozdělaný a musím vyměnit celý náboj. :-/ + ty prachovky a na ty prachovky abych se dostal, tak to bude taky pěknej pocuc, ještě ani netuším jak to udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tebronek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.3. 2013
Příspěvky: 124
Bydliště: Stružnice

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 4:33 pm    Předmět: Citovat

Počasí a prázdná peněženka mi nějak nepřeje pokračovat ve zkrášlování mé kočičky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 30, 2013 6:05 pm    Předmět: Citovat

to je opravdu blbá kombinace:) minulý víkend celý propršel a já v tom dělal pravej zadní lem, taky zábava:) to přijde časem, já už mam skoro vše ok po 3 letech:D
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund