Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Kit sání?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Kit sání? Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maw
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:21 pm    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Maw dne po únor 22, 2010 1:25 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:48 pm    Předmět: Citovat

Jde více vzduchu = více paliva = větší spotřeba (tohle obstarává ŘJ+průtokoměr vzduchu)

Lépe do otáček.. Řekl bych, že je to jen pocit díky zvuku. Něco to dá, ale téměr to nestojí ani za řeč (Frostik to měříl: rozdíl jeden celý kouzelný kůň)

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:50 pm    Předmět: Citovat

na druhou stranu proc by nemohla byt stejna? Kdyz dam ctvrt plynu tak to saje stejne vzduchu a jestli víc tak nedam ctvrt plynu ale treba šestinu a vykon v tu chvili stejnej a spotreba taky, proc ne..? Pri jizde na plnej plyn to asi bude zrat vic no.. Takze celkove by to mohlo zrat o trosku vic..
_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 3:57 pm    Předmět: sání Citovat

Cool Dělám do aut už čtyřicet let,vyskoušel jsem a testoval kde co,tak my Made neříkej,že nevím na co jezdí auto.Jsem sice jenom strojař,vyučen ČZM-Strakonice a určité znalost-hlavně PRAXI mám.Kritizovat umí každý,ale udělat si něco SÁM .......Mě neučily příručky,ale skušenosti Super
_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

To PumaDedek: Zkus si můj příspěvek přečíst znovu. Tak za 1) nepadlo o kritice ani slovo. Za 2) Nesouhlasíš s tím, že více vzduchu = více benzínu ? 3) Opravdu bych chtěl vidět ten "znatelný" nárust výkonu.

Citace:
Kritizovat umí každý,ale udělat si něco SÁM .......Mě neučily příručky,ale skušenosti


A tímhle chtěl básník říci co ? Zkus příručku "Pravidla českého pravopisu".


To Matěj: Samozřejmě, že může být stejná Smile

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
SiD
Puma God
Puma God


Registrace: 2.7. 2006
Příspěvky: 1036
Bydliště: Home - Pardubice, school - Brno

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 4:43 pm    Předmět: Citovat

takze se trosku zapojim do diskuze se svyma zkusenostma:

s nizsi spotrebou mate pravdu jenom castecne na muj vkus.. tak jak popsal Matej, auto zacne reagovat trosku jinak s tim filtrem, tudiz davate min plynu a je mensi spotreba

ale

ja osobne jezdim ve meste dost pod plynem a muzu sledovat rozdily ve spotrebe kdyz mam tezkou nohu, kdyz sem nasra*** a kdyz zavodim (kombinace dvou ze tri vypsanych rezimu rizeni je opravdu pekelna uz :D)

kazdopadne tady sou rozdily: prumer spotrebu mam okolo 9.. ale:
kdyz jedu mesto tak mam krasnou spotrebu 12 litru na 100 a kdyz dalku tak 6 litru.

z toho podle me vypliva ze pokud jezdite pod plnym plynem s puvodnim sanim tak bude spotreba nejaka, a kdyz se sport. filtrem a jeste navic v provedeni primeho sani a pojedete taky pod plnym plynem.. tak mi NERIKEJTE NIKDO ze bude spotreba stejna!

_________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ No Past, no Future..._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ ...no Problems, just the Moment! _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 8:01 pm    Předmět: Citovat

Arrow Mé srovnání,jak jsem uvedl,je somo,při normální jízdě Exclamation Nikdy jsem netvrdil-když budu mít těžkou nohu a pojedu na doraz-bude spotr.stejná,ne-li menší.Co se týká mého výroku-nárůst výkonu znatelný-to mi dá každý,kdo má cit,za pravdu. Question Omlouvám se za mou gramatiku-nikdo není dokonalý. Laughing
_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anubis
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.10. 2006
Příspěvky: 486
Bydliště: Ostrava - Svitavy

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

Přátelé - nerejpejte do sebe kvůli pár překlepům, nebo tvrdýmu y. To je k prdu a akorát se na sebe naštvete. Lidi jsou různý, třeba dislektici, disgrafici a spousta jinejch - znám ze školy. Jinak debata ohledně filtrů je zajímavá a možná může pro ně platit podobný pravidlo jako pro elektroniku a jiný věci. Většinou se platí za značku ale když koukneš do střev, tak je to všechno stejný: čipy, lasery, atd. atd. na jedný kastli je ale sony a na druhý daewoo. Samo, že to nejspíš neplatí pro všechno, ale co si o tom myslet?
_________________
Moje úpravy: www.vmtuning.blog.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Maw
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Maw dne po únor 22, 2010 1:27 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:47 pm    Předmět: sání Citovat

Arrow Myslím,co se týká toho kolínka,by neměl být problém Cool


KIT-SÁNÍ.jpg
 Komentář:
KOLÍNKO=NEVADÍ
 Velikost:  32.92 kB
 Zobrazeno:  10019 krát

KIT-SÁNÍ.jpg



_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.


Naposledy upravil PumaDedek dne čt červen 28, 2007 12:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 3:35 am    Předmět: Citovat

Já bych měl prosím pěkně jinou připomínku:

Maw napsal:
Největší význam je v tom, že při použití levného filtru se do motoru dostane víc nečistot a o větších rozměrech než u vícevrstvého filtru, který tyto nečistoty zachytí.

PumaDedek napsal:
Arrow To máš sice pravdu,-Kámoš dělá v německu,kde tyto filtry vyrábí,do všech aut,sport-filtrů ap....Záleží na %tualní propustnosti-dle obsahu motoru.Ono totiš i benzín u nás není nejčisčí..... Idea

Ale na špinavý benál má snad vliv úplně jiný filtr, ne ten vzduchový...? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 9:22 am    Předmět: sání-filtrace Citovat

Arrow TO JO...Máš samo pravdu.Chtěl jsem tím jenom říci,že i palivem se dostane určitě nejakej "bordel"do motoru / byť chem.původu /-žádná filtrace není stopro. Cool Tento filtr jsem použil Idea UNIVERSÁLNÍ SPORTOVNÍ FILTR N- bavlněný COTON MESH kuželový filtr určený hlavně pro dlouhé "cold" otevřené sportovní sání
- tento bavlněný filtr od této prestižní firmy nikde nekoupite samostatně, prodává se vždy jen jako kompletní air kit, svým protáhlým kuželovým tvarem je určen především pro dlouhé "cold" air kity a nebo tam kde není moc místa pro klasický široký filtr, jen do vyprodání zásob

ROZMĚRY: délka 17,5 cm, šířka 11,5 cm, montážní průměr 66 mmCena:
500,00 Kč + 95,00 Kč = 595,00 Kč

_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.


Naposledy upravil PumaDedek dne ne září 23, 2007 3:54 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 10:37 am    Předmět: Re: sání-filtrace Citovat

Nechtel jsem se teto diskuze ucastnit, ale jelikoz jsem mel sport. vzduchac ve vsech mych autech a shodou okolnosti jsem ten v pumi o vikendu cistil, napisu sem sve poznatky jak z bezneho provozu, tak i zkusenosti z mych zavodu... Za prve se musite zamyslet, co tim filrem chceme docilit, a to je lepsi prutok nasav. vzduchu a pokud to konstrukce dovoli tak co nejchladnejsiho. Proto musim rict ze hned pocatecni chyba je kdyz se do nej pripoji i horkej vydech hadici z motoru, ta musi byt zvlast. Dale zamezit nasavani ohrateho vzduhu od motor. prosoru, ja jsem to vyresil hadici kterou proudi studeny vzduch primo na filtr nasavany ze mrizky z narazniku. Pokud si myslite, ze vam to nejak zvedne vykon, muzu vas ubezpecit, ze mam vyzkouseno u zavodniho motoru na mot. brzde, ze pokud by se neupravil program v ridici jednotce, nema pouze filtr nebo sport. vlozka na vykon vliv. Jestli jak tady nekdo psal mu to zvedlo vykon o jednoho kone, tak nejak to je a to v ramci chyby mereni. A take vam muzu zarucit, ze na spotrebe ho absolutne nepoznate... Je jasny, ze pokud tam ma nekdo zahnojenej seriak a pak tam da novej kit, muze mu prijit ze to jede lip, ale to jen diky tomu, ze predtim to mel ucpany...s tim souvisi i jeho predchozi vyssi spotreba... Z mych zkusenosti mi vypliva nazor, ze sport. filtr sam o sobe prinese max. kvalitnejsi spalovani smesi, hezci zvuk motoru(jak pro koho) a to samy je se vzhledem. Proto si myslim, ze davat za filtr nekolik tisic, je blbost krome toho kdo prachy neresi a rad zaplati za znacku. Jezis to jsem rozepsal, no nic jsou to me zkromne zkusenosti... Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 10:28 pm    Předmět: Re: sání-filtrace Citovat

tento filtřík připravuji Idea http://www.autobest-tuning.cz/index.php?co=polozky&kat=311&pocatek=10&typ=&kategorie
_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.


Naposledy upravil PumaDedek dne ne červen 24, 2007 8:31 pm, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 7:04 am    Předmět: Re: sání-filtrace Citovat

Jo ja mam taky tenhle, kupoval jsem ho v Bolce ve Spoilercentru...stal necely dve stovky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund