Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Passivní Subwoofer přez zadní repráky?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Passivní Subwoofer přez zadní repráky? Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 12:00 am    Předmět: Passivní Subwoofer přez zadní repráky? Citovat

Ahoj Smile

dnes jsem si objednal pasivní Sub. značky MAGNAT a rád bych věděl jestli by kabel pro analogový signál Subwooferu mohl být veden rovnou od repráků.
Můj plán by byl: Paraelně napojit na jeden z repráků analogový kabel s Cinchem (Poněvač originální rádio nebá vstup na cinch) na Zesilovač a ze zesilovače klasicky na subbwoofer.
Nebude hrozit nějaký přetížení Rádia, popř. zesilovače nebo Subwooferu?

Samozřejmě že napájecí kabel pro subbwoofer bych tahal extra od baterky. Rolling Eyes

Díky za odpovědi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blady
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jižní čechy

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 1:35 pm    Předmět: audio Citovat

Řešim stejný problem a bojim se, že tim budeš přetěžovat vstup do zesilače, který to nejspíš neutáhne a klekne... Až to budeš mít zapojené a odzkoušené, tak dej vědět... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bigworm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 1:51 pm    Předmět: Citovat

Ja mam cinche z original radia vytahle, delal mi to znamej co dela elektro, jde to udelat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 7:47 pm    Předmět: Citovat

No můj bratr je na vejšce v Oboru Elektrotechnik a tvrdí že jediný co bude dělat neplechu, bude přebuzení zesilovače (Už zesílený signál z rádia bude znovu zesilován) ale když jsem se ho ptal jestlipak mi to něco neudělá s rádiem, zesíkem nebo subbáčem... tak mi řekl že problém by byl jen tehdy kdyby mezi reprákem a Subbáčem nebyl zesilovač... říkal něco že zesík má sám osobě nějakej odpor na vstupu... nevim nevyznám se v tom Very Happy jsem strojař ne elektronik... a prej pokavad bude zesík moc přebuzený bylo by to poznat na kvalitě zvuku... a pak by před to musel dát nějaký kondenzátory... A kvůli tomu jsem sem hodil ten příspěvěk jestli to tak někdo neodskoušel... abych si něco náááhodou neoddělal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 9:02 pm    Předmět: Re: Passivní Subwoofer přez zadní repráky? Citovat

Stanley napsal:
Ahoj Smile

dnes jsem si objednal pasivní Sub. značky MAGNAT a rád bych věděl jestli by kabel pro analogový signál Subwooferu mohl být veden rovnou od repráků.
Můj plán by byl: Paraelně napojit na jeden z repráků analogový kabel s Cinchem (Poněvač originální rádio nebá vstup na cinch) na Zesilovač a ze zesilovače klasicky na subbwoofer.
Nebude hrozit nějaký přetížení Rádia, popř. zesilovače nebo Subwooferu?

Samozřejmě že napájecí kabel pro subbwoofer bych tahal extra od baterky. Rolling Eyes

Díky za odpovědi Smile


Jaké dráty a na co chceš tahat od baterky, když jsi si objednal pasivní sub.?
Pokud to chceš dávat bez zesilovače, tak tam alepoň dej výhybku (spojku) z obou kanálů, ať je to zatíženo rovnoměrně a ne jen jeden kanál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 10:19 pm    Předmět: Citovat

jaký tam máš radio? já bejt tebou to přehodnotim buď na aktivní subwoofer nebo kup zesík, protože jinak ten woofer pořádně nevybudíš

edit: když to pořádně čtu tak zesík plánuješ, pak je tohle řešení samozřejmě možný ale problém bude právě už se zkresleným signálem, který budeš dál zesilovat, prostě to bude uplně ono po zvukové stránce

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 3:22 pm    Předmět: Citovat

"Můj plán by byl: Paraelně napojit na jeden z repráků analogový kabel s Cinchem (Poněvač originální rádio nebá vstup na cinch) na Zesilovač a ze zesilovače klasicky na subbwoofer."

Zesilovač tam bude... A kabelová sada určena přímo pro tento subwoofer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 3:58 pm    Předmět: Citovat

Takže, pro ty co by rádi věděli co se stane po připojení analogového kabelu k Zesilovači nebudu moct pomoci... snažil jsem se cvičně si zkusit vytáhnout rádio abych se stím pak nepral... a po aplikaci hrubší síly Se odtrhla maska autorádia. A autorádio už nekomunikuje... takže jsem si musel obědnat Nové rádio (S výstupem pro CHINCH) s adaptačním Rámečkem a ISO přechodkou za cca 2000... Nadruhou stranu to beru tak že třeba kdybych to rádio neurval že by mi třeba shořel zesík nebo subbáč... což by mě vyšlo poměrně dráž.

Každopádně všem děkuji za informace Smile

EDIT: Tak jsem to rádio brutální silou vypáčil z palubky... a už vím jak funguje ten mechanismus proti krádeži... dvě zpětné pružiny zapřížinuli tomu že čím víc člověk tahá tím víc se tě rozevírá a brání se... až teď vím že by stačilo rádio zatlačit zapáčit v dírách a vytáhnout... Hold stalo se... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 6:06 pm    Předmět: Citovat

Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Blady
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 18.9. 2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jižní čechy

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 6:34 pm    Předmět: audio Citovat

OK, takže ten, kdo to odzkouší budu já... Very Happy Pak dám vědět, jestli si s tim signálem z rádia dokáže zesík poradit a jak kvalitní to bude zvuk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 3:39 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem natáhl kabely, a mám dotaz pro ty co už zapojovali Remote (REM) kabel od zesilovače do autorádia (Antény)... Ususzuji že to nejspíš bude ten Modro-černý kablik. Má otázka tedy zní... Můžu ten REM kabel od zesíku napájet přímo na výstup pro anténu nebo ho musím napájet na již zmiňovaný Modro-červený kablík? Smile Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 5:19 pm    Předmět: Citovat

najdi si kabel od rádia kde je plus pouze když je zaplé rádio(již zmíněné ovládání el antény) jinak ráno neodjedeš každopádně jak to čtu přijde mi že s tím nikdo nemáte zkušenosti tak vám dám lehkou osvětu Smile) pokud by jste chtěli natáhnout zvuk přímo z výstupu rádia na repro dá se pořídit specialní převaděč nicméně kvalita zvuku nebude nic moc dále jsou také zesilovače které si i s tímto dokáží poradit a mají takzvané high input vstupy ovšem zase platí kvalita stále nic moc:) Pokud se týká origo rádia jediná možnost je vytáhnout si výstup na repre ještě před předzesilovačem přímo v rádiu ale jak to bude hrát netuším a přijdete o zadní kanály nejkvalitnější cesta je pořídit rádio disponující výstupem pro Basák
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ok díky za radu Smile stačí ho prostě cvaknout a na něj napájet REM ze zesilovače? Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 5:51 pm    Předmět: Citovat

jj ale zapínáš tím zesilovač REM jako remote:)proto do něj nemá jít stálé plus ale pouze spínanéWink
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 5:54 pm    Předmět: Citovat

Jen pro pořádek... Smile Velký tlustý kabel na napájení zesilovače je na baterce a slabý drát naletovaný na Napájení antény který je zapotřebí jen pro určitý signál ze strany rádia aby se Zesilovaž zapl je to tak?

(Samozřejmě kostra GND bude na kostře auta) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund