Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Bacha na CKP
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Bacha na CKP
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lotr
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 3.10. 2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Petřvald Karviná Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 10:54 am    Předmět: Bacha na CKP Citovat

Zdar kolegové. Dejte si pozor na Českou kancelář pojistitelů. Nějaké změny povinného ručení na základě falešné kupní smlouvy už nebudou procházet. Vyžadují si od dopravního inspektorátu výpis z registru a pokud není změněn vlastník tak si to nechají pěkně zaplatit a v našem státě nenaděláš nic. Pozor taky na zpětné placení pojištění. To se stalo konkrétně mě. Chtěli po mě zaplatit pojištění za moto za rok 2009 a to jen za 3 měsíce 2800kč. Naštěstí jsem tu motorku v nezaplaceném období nevlastnil a jelikož jsem už neměl kupní smlouvu, musel jsem na dopravní inspektorát pro výpis z registru 50kč, který jsem jim poslal a dali pak pokoj. Takže bacha na ty hovada a hodně štěstí pokud budete mít s ckp nějaký problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
nicus
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Ústí nad Labem a někdy Třebenice

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 8:07 pm    Předmět: Citovat

pravda pravdoucí. Mě můj pojišťovák řekl při odhlášce pojištění za prodané auto, že je to ale věc přímo pojišťoven jako takových. Lidé, aby nemuseli při přechodu k jiné pojišťovně (třeba protože mají výhodnější nabídku) čekat na výročí nebo výpovědní lhůtu, napsali fiktivní kupní smlouvu a díky té to mohli zrušit okamžitě. Následně druhý den pak pojistit jinde. Aby se to nedělo, pojišťovny (ne ČKP, ale ten, u koho máte pojištění sjednáno) si v registru ověřují přepis na nového vlastníka. Je to ale tak trochu v rozporu se zákony, protože tuto možnost má mít jen ČKP, a k těm informacím se údajně dostávají pojišťovny, řekl bych nezákonně. Dokonce prý už byl podobný postup jím samotným několikrát rozporován. Když pak pojišťovna zjistí, že nový majitel není, tak napíšou třeba po měsíci dopis, že k ukončení smlouvy nedošlo a místo vrácení zůstatkové hodnoty za dny, kdy už nejste pojištěni, neproplatí nic a vaše smlouva frčí dál.
Nikdo ale neřeší, že člověk může prodat auto a následně mu může být vráceno (nedodržení podmínek smlouvy jedné ze stran nebo kdo ví proč). To si to pak musíte v podstatě pojistit u původní pojišťovny, i když již třeba máte výhodnější nabídku.

Jinak s doplatkem za nepojištěné období mám také zkušenost. Byla to ale moje blbost. Při sjednávání pojištění na motorku mi byla nabídnuta novinka, sezonní pojištění. Říkám paní na přepážce )tehdy jsem tam ještě chodil v domnění, že jinak to nejde), že se mi nechce chodit do depozitu a ona že ne, že pojištění je sjednáno na rok, ale v případě že způsobím škodu v době, kdy to není smlouvou dáno, tak veškeré škody po mě budou vymáhat. Říkám super, spokojeně zaplatím a odcházím. Za 2 roky obálka rovnou se složenkou na 2400Kč za nepojištěné období. Říkám si dobrej fór, jim vytřu zraky, jak jsme to měl v pořádku. Ejhle, zázračná pojistka nebyla zázračná, ale normální sezónní, kdy se dává značka do depozitu a já to samozřejmě neudělal. Tak jsem sklopil uši, řekl si, že jsem sám za vola že si nečtu smlouvu a zaplatil  No naivně jsem šel ještě za tou paní, ale nepamatovala si to a takovou blbost by nikdy neřekla, přece ví, jak to funguje Very Happy

Je ale zajímavé, že tu pojistku jsem sjednal před tím, než jsme šel na dopravní inspektorát motorku přihlásit (bez pojištění nepříhlásíte!). Ačkoli ČKP tvrdí, že pojistka není sjednána a i ve smlouvě o pojištění je napsáno, že se SPZ musí uložit, tak na dopraváku žádný problém – přihlásili a bylo to…

Tak poučení pro všechny – BEDLIVĚ VŠE ČÍST A SCHOVÁVAT I ŮČTENKY V HODNOTÁCH 10KČ – malý český človíček, kříženec prasete a včely, jenž je tím pádem pracovitá a pěkná svině a to především když je to právník nebo exekutor (tedy když zrovna nepracuje pro vás  ) číhá na každou chybku Wink

_________________
Skype: nicus11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Lotr
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 3.10. 2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Petřvald Karviná Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 8:56 pm    Předmět: Citovat

Pěkně jsi to dokončil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund