Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Rozvody u pumy
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Rozvody u pumy Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 2:41 pm    Předmět: Rozvody u pumy Citovat

Ahoj lidi, chtel bych se nejdriv decentne predstavit a zaroven zeptat na nejaka doporuceni ohledne servisu a par dalsich rad.
Je mi 25 let, bydlim v Praze na Pankraci a uz nejaky ten patek jsem si rikal, z v mym veku je nacase poridit si konecne nejake auto. Jelikoz je moje financni situace obecne vcelku..tragicka, popujcoval jsem si par desitek tisic od znamych a pratel a porozhlizel se po bazarech po nejakem auticku kolem 30-50k. Do oka mi padly klasicke fabie, pezot 206ka a nejaky seaty, kdyz v tom jsem narazil na pumu. Auto jsem podle nazvu ani vzhledu vubec neznal, nicmene me totalne zaujalo a nadale jsem na sauto.cz a tipcars vyhledaval uz jen Pumy. To jsem jeste necekal, jak pojede...
Zacatkem listopadu jsem si vyhlidl jednu (podle fotek) peknou pumu v usti nad labem, poprosil otce jestli by me tam nehodil a jelo se. Po prijezdu jsme zjistili, ze pumu prodava jakasi smecka cikanu, a nemaj od ni v poradku ani papiry, tak jsme se na to vykaslali a jeli dom (bylo mi to dost lito, protoze na auto jsem se tesil jako malej). Za tyden jsem uz mel vybrano jinde, a jel omrknout jinou pumu do bazarku K-auto v mecholupech. Nasledujici tyden za me v bazaru vyridili vse potrebne, jako stk, emise, prepis, povinny ruceni a ja si, o 50000 chudsi, pumu konecne odvezl. Heč Smile
Musim podotknout, ze auta me nikdy moc nelakaly, co se tyce znalosti o nich tak jsem v podstate uplnej panic. Doposud jsem obcas jezdil otcovou fabii a taky fabii firemni, nikdy mi to nic nerikalo, ackoli "projet se" byla rozhodne zabavnejsi varianta nez travit cas drepenim u pocitace. Za tech par dnu, co pumu mam, me to auto neskutecne dostalo. To leženi v kozenym kresle, vyborny (proti fabce) zvuk motoru, akcelerace a proste takova ta podvedoma touha na to pri rozjezdu na krizovatce trosku slapnout...ve zkratce, na to auto neustale myslim jak na holku, je to uplne desny Smile jen dodam, ze se snazim jezdit opatrne, pouze na to slapu pri rozjezdech..obecne se zatim jezdit docela bojim, takze kdyz uvidite v praze modrou pumu ritici se po prazdny silnici ctyricitkou, jsem to ja!)
Kratce po nakupu jsme zjistili, ze je potreba vymenit pneumatiky (zimaky tam sice pri koupi byly, ale k avizovanejm 4mm mel vzorek hodne daleko), pricemz mi v pneuservisu rekli a ukazali, ze je nutny vymenit i kola. 5500 za 4 kola a dve gumy bylo fuc, dale nutnost vymeny oleje, benzin atd. me usvedcila v tom, ze by bylo dobry abych nekde prodal ledvinu, abych aspon do vyplaty vysel Smile Posledni tyden dva ctu zdejsi forum, a vidim ze je tu spousta z vas nadsenych do pum a spousta z vas se v nich taky dost vyzna, proto jsem se rozhodl napsat sem svuj prvni prispevek.
Jak mi bylo sdeleno, u auta je nutny vymenit rozvody. Proto bych se chtel zeptat, jaky servis v praze byste mi mohli doporucit-jak jsem zde cetl, ne kazdy servis dokaze u pumy rozvody poradne vymenit. Muze to byt uz passe, nebot clanky o neschopnosti servisu jsou par let stare, a stejne tak (pokud jsme to pochopil dobre) maji servisy problem s motory s VCT, coz hadam moje 1.6 nema. I tak se ale radej zeptam Smile pripadne pokud to umi nekdo z vas, bylo by to uzasne, zkratka jistota ze mi bude o pumu epesne postarano.
Posledni dotaz bych mel ohledne jednoho problemu pri zataceni. Pri zataceni vlevo se z prave strany (nepoznam presne, zda u predniho nebo zadniho kola, mne to prijde ze u predniho) ozyva neprerusovanej zvuk, jako by neco trelo o neco, podle zvuku bych to prirovnal ke treni pneumatiky o podbeh-to by se ale dit nemelo, tlumice jsou celkem ok. Pri zataceni vlevo se to nedeje. muze jit o neco zavazneho, pripadne draheho na opravu? (neee! Smile )..vim ze z tohohle popisu tezko neco poznate, ale jak se rika, za zeptani se clovek nic neda.

Dekuju a ahoj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 3:03 pm    Předmět: Citovat

Čau, protože jsi z Prahy a k Boleslavi to máš kousek tak ohledně věcí co budeš potřebovat servisovat na autě kontaktuj Eltona

hluk může způsobovat ložisko

_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 4:31 pm    Předmět: Citovat

Ok, diky. V tydnu ho zkusim kontaktovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Jenik
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.5. 2011
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 4:46 pm    Předmět: Citovat

Jenom dotaz, pred koupi pumy jsi forum neprocital ? V bazaru se nachazi nekolik docela hezkych kousku za dobre penize...a hlavne v OK stavu, udrzovane, protoza auta maj lidi co je maj radi...Navic bych nerekl, ze lzou o servisni historii, ktera je i v ramci fora pomerne dobre dohledatelna.
_________________
AR 147JTDm | 2007 | Distinctive

K&N filtry za výhodnější ceny - neváhejte kontaktovat

http://www.sparco-shop.cz/
http://www.forrace.cz/e-shop/
http://www.omp-shop.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 5:40 pm    Předmět: Citovat

Al: Rozvody nejsou u Pumy žádná věda, každopádně chtěj fakturu! Bude se ti hodit i při prodeji... Počítej s cenou okolo 5000 Kč se vším všudy (já platil přímo ve Fordu 5500 Kč) víc nikomu nedávej...

S Eltonem mám taky dobré zkušenosti...

Ten zvuk může být ložisko. Ověříš to tak, že dáš auto na hever (u kola, odkud zvuk vychází), s kolem zahýbeš, otočíš, pokud je tam vůle, je to ložisko
Wink , pro jistotu můžeš takhle objehnout celý auto, protože určit, který je KO za jízdy není snadný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 9:26 pm    Předmět: Citovat

Jenik: na forum jsem urcite narazil, ale myslim ze sem na nem nic moc necetl, spis sem prolejzal nabidky bazaru a recenze pumy..zrovna dneska sem na nejakou nabidku na foru koukal, a docela me mrzelo ze jsem o tom nevedel driv : /

Vajt: aha, parada. Takze staci najit nejblizsi ford servis, brnknout tam a oni to porychtujou..dobre Smile
kola vyzkousim zitra u kamose, ma garaz..diky moc za rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 2:46 pm    Předmět: Citovat

Tak ten zvuk delala bzrdova hadicka drhnouci o kolo, protoze ji predchozi majitel nezahaknul do toho ocka jak ma byt, ale uplne sejdrem ji k nemu pridratoval..hadicka je napojena na kovovou trubku, ktera byla totalne zrezla a pri ohnuti nam praskla, takze radost no Smile trubka ucvakla, zavarena a pravy zadni kolo nebrzdi, ale, cert to vem Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 6:08 pm    Předmět: Citovat

Já si říkal, že to ložisko je divný, mám rok 97 a ložiska všechny původní, navíc většinou dřív odcházej zadní...

Jinak Ti spíš doporučuju najít si kvalitní neautorizovaný servis, já jsem nebyl ve Fordu (ani třeba v Hondě) spokojenej ani jednou, za ty prachy kvalitu ani náhodou nedostaneš. Jsou tam navíc zvyklý servisovat nový auta, takže si neporaděj ani s povolením zareslzé matky Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoja, mam jeden servis kousek od Neratovic..., jezdi tam moje Pumka.
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 8:48 am    Předmět: Citovat

oukej, zkusim jeden servis co ma znamej kamosova otce. Volali mi a rikali, ze trubky k brzdam zkusi sehnat, ale pokud je nesezene kdesi, tak u fordu prej vyjdou draho..uvidim co to da Smile Diky za rady, moc..Kazdopadne rozvody odkladam, protoze proste neni za co je nechat vymenit i kdybych se po* ..stat by mel zlevnit cigarety a alkohol, aby zbylo na opravy krasnejch aut Smile za tri tydny, po vyplate zkusim poskladat penizky a (vybaven peti palackejma, nebo..hm..na petitisicovce uz ani nevim kdo je) dopotacet se smer ZnamejchServis/Elton/Neratovice Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Jenik
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.5. 2011
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 10:46 am    Předmět: Citovat

U Eltona rozvody cca 6-7 tis...
_________________
AR 147JTDm | 2007 | Distinctive

K&N filtry za výhodnější ceny - neváhejte kontaktovat

http://www.sparco-shop.cz/
http://www.forrace.cz/e-shop/
http://www.omp-shop.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 3:39 pm    Předmět: Citovat

to je taky lidová cena když originál sada stojí 2200Kč - maloobchodní cena. Pokud to nemá najeto 300000 tak je blbost měnit vodní pumpu protože většinou ta originál je kvalitnější než co koupíš v Kelly. To není opel nebo octávka. Za 6000 ti to udělaj i ve Fordu se záruvkou a v čistý dílně. Podle mě pokud to někdo lemtá doma na dvorku nebo v garáži a nemá na to ani živnost je adekvátní cena za práci 1500 max 2000Kč navíc u 1.6 která nemá časování není vůbec co vymejšlet. Zaaretuješ si řemenici vačky dáš do roviny a máš to nastavený.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

Misakxt: Asi tak no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 4:41 pm    Předmět: Citovat

Zvire je v servisu kvuli tem brzdam, zeptam se pak orientacne za kolik by udelali rozvody oni..je to jakesi uciliste tak tam chlapi makaj za par supu, ale prej to delaj dobre Smile diky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 6:11 pm    Předmět: Citovat

No cena Ford sady rozvodů je pár stovek přes 2000, jak říká misakxt. Pokud neměníš i vodní pumpu, tak je výměna rozvodů na Pumě fakt skoro za "hubičku". Smile Mě vodní pumpa trochu tekla, takže se automaticky měnila i ta, ale ani tak to nebyla žádná velká darda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund