Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Obšití volantu od VOLANTECH
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Obšití volantu od VOLANTECH Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vranys
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 24.6. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 7:42 pm    Předmět: Obšití volantu od VOLANTECH Citovat

Zdravím všechny Smile tak jsem vyřešil ošoupanou kůži na volantu a to tak že jsem sundal volant a poslal jsem ho do firmy Volantech která se specializuje na tyto práce Smile nechal jsem si obšít volant hladkou a perforovanou kůží, nechal jsem si dodělat bicepsy a celý volant jsem nechal obšít červenou nití (vše na fotkách) Cool za přesně 1800 ,- což si myslím, že není až tak moc. Poštovné je zdarma a volant jsem dostal zpět do 48 hodin Smile Jsem absolutně spokojen s výsledkem a všem můžu jen vřele doporučit Smile jejich www stránka je:
Kód:
www.volantech.cz



Fotografie035.jpg
 Komentář:
 Velikost:  96.75 kB
 Zobrazeno:  42816 krát

Fotografie035.jpg



Fotografie039.jpg
 Komentář:
 Velikost:  97.32 kB
 Zobrazeno:  42816 krát

Fotografie039.jpg



Fotografie036.jpg
 Komentář:
 Velikost:  108.47 kB
 Zobrazeno:  42816 krát

Fotografie036.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 7:47 pm    Předmět: Citovat

hodne hezky...jak je tezky sundat volant a pak ho zas dat na stejnou pozici? sundas krytku zejo rukama jenom a co potom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:10 pm    Předmět: Citovat

Nebo tady možná i o něco levněji:
Kód:
http://individual.717.cz/menu/uvod

Více info třeba i zde:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4214&highlight=volantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vranys
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 24.6. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:14 pm    Předmět: Citovat

to přesně nevím, volant mi sundávali naši mechanici Smile já jsem si s tady tím nevěděl moc rady Smile a ještě airbag musí ven tak kvůli toho jsem se v tom už vůbec nehrabal Smile jinak díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
james bond 007
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 17.12. 2006
Příspěvky: 91
Bydliště: jindrichuv hradec

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:56 pm    Předmět: Citovat

sundat volant neni zadna prace staci sundat airback odsroubovat volant a vycvaknout konektr.prace tak na 10 minut.zadna veda.
_________________
James Bond 007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 3:55 am    Předmět: Citovat

zespoda na volantu jsou dva srouby uz nevim presne asi 6tky ty odsroubujes a pote vyndas cely stred vcetne pytle odpojis konektor pak odsroubujes stredovou matici a vytahnes volant tot vse
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 11:34 am    Předmět: Citovat

takhle by si uthnul kabel Smile - pro upřesnění:

pro klid a taky proto, že to doporučují profíci ze servisu - odpojit baterku - ještě by se mělo cca 10 min počkat - kdo kouří, může to využít.. Smile

sundat plasty kolem sloupku řízení - 5 šroubků..

oříšek - 5,5 povolit airbag - vycvaknout - odpojit konektor..

druhý konec žlutého kabelu - odpojit konektor, je napíchnutý na šroubu a kablík odcvaknout od pásky co ho drží - zkrátka ho uvolnit..

poté 15 ořech - povolit šroub co drží volant. mít vypnutý a vytáhnutý klíček - bouchnout střídavě na strany volantu, odemknout klíčkem volant a volant sundat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 7:13 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem demontáž dnes absolvoval taky... i s Eltonovým návodem to byl docela porod, takže jeho popis přeložím z mechanikštiny do normální češtiny Smile

Citace:
sundat plasty kolem sloupku řízení - 5 šroubků..

oříšek 5,5 - povolit airbag - vycvaknout - odpojit konektor..

Povolované šrouby bagu zůstanou ve volantu. Až je povolíte, tak stačí za airbag drobnou silou vzít a vysadit ho z volantu. Konektor odpojit na straně airbagu lehkým vytažením jako ze zásuvky.

Citace:
druhý konec žlutého kabelu - odpojit konektor, je napíchnutý na šroubu a kablík odcvaknout od pásky co ho drží - zkrátka ho uvolnit..

Ten "druhý konec" znamená NA SLOUPKU řízení, vlastně v jeho kořeni - je tam taková velká spojka (skutečně je upevněná na šroubku, ale ten není vidět Wink ) jištěná na jedné straně "drátkovou" pojistkou. Vycvaknout už to pak jde snadno.

Citace:
poté 15 ořech - povolit šroub co drží volant. mít vypnutý a vytáhnutý klíček - bouchnout střídavě na strany volantu, odemknout klíčkem volant a volant sundat..

Tak to už je easy-peasy Smile

Taaaak, a teď na počtu a brzy bude nově obšitý volant zase v autě dělat parádu Smile

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

A je to tady! Dnes jsem si byl vyzvednout svůj nově obšitý volant a kopl jsem ho rovnou do auta. Je to úúúúúúúúúžasný pocit Smile

Vidíte to z fotky, ale celé je to potažené Alcantarou, obšité modrou nití s modrým "závodním" proužkem a dodělanými bicepsy. Parádní věc, super do ruky Smile
Kvalita není "Porsche", ale pocit ano, za ty peníze super. Celkově nejlépe utracených 1730 Kč mého života Smile

A pokud by do toho někdo šel (Johníku?), mám doma krabici přímo na volant, ve které byste to mohli poslat, k předání Praha a okolí Pardubic. Zájemci, pište PM.



01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  52.73 kB
 Zobrazeno:  41991 krát

01.jpg



02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  89.02 kB
 Zobrazeno:  41991 krát

02.jpg



03.jpg
 Komentář:
 Velikost:  89.13 kB
 Zobrazeno:  41993 krát

03.jpg



_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
PUMAra
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.6. 2010
Příspěvky: 375
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 8:08 pm    Předmět: Citovat

Nice, ale nebudeš z toho mít mozoly? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 8:08 pm    Předmět: Citovat

Snad ne... když tak půjdu ještě do rukavic Very Happy
_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1964
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 8:39 pm    Předmět: Citovat

Díky. Krabici určitě využiji. Budeme se muset přes léto sejít někde v Praze. Ty okoukneš pojezdy a já volant. Jen nevím, jestli budu chtít kůži nebo taky alcantaru. Díky rukavičkám pro 4% střelce je mi to v podstatě jedno.

Pustím se do toho asi přes zimu. Až budu mít auto odstavené.

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:45 pm    Předmět: Citovat

Oki, krabici ti stopnu. Pojezdy asi okouknout nepotřebuji, jdu do toho, zítra objednám tu skořepinu... už se nemůžu dočkat, až to celé zkompletuji Smile
A pokud tě tolik netrápí peníze a oželíš týden bez auta, tak určitě nečekej až do zimy. Pocit z nového volantu je neocenitelný a užiješ si ho při každé jízdě, v létě obzvlášť... ta pseudokůže stojí fakt za houby.

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:13 pm    Předmět: Citovat

Věřím, že ten volant bude mít grip jako blázen, ale není to asi úplně to, co bych chtěl zatím do auta. Skořepinu bych taky rád viděl a ještě raději si ji vyzkoušel v sedě. Nepočítáš náhodou, že by ses objevil na Puma srazu? Wink
btw koukám, že máš čalouněné dveře koženkou. Na kolik to tak vyjde do celého auta (myslím bez sedaček, jenom tapecírunk)? Nebo sis to dělal sám? Hodně o tom uvažuju, abych to více sladil s těma Recaro sedačkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:33 pm    Předmět: Citovat

Tapec se podařilo získat v rámci balíčku celého koženého interiéru Recaro. A nezískal jsem ho já, ale minulý majitel byl tak šikovný. Potáhnou ten tapec látkou bude stát pár korun, spíš bude boj sehnat tu látku...
Sraz neplánuji, je to krapet z ruky... Ostrava ještě o něco víc, sorry. Pokud ale budeš mít někdy cestu do Čech, tak dej vědět, můžeme se někde potkat. No, ale až budu mít tu sedačku, že Wink

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Interiér Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund