Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Puma alias Adelle od Jájuš a Pati
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Puma alias Adelle od Jájuš a Pati
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2016 6:38 pm    Předmět: Puma alias Adelle od Jájuš a Pati Citovat

Zdravíme vás všechny Smile
od pátku jsme hrdí majitelé Pumy Smile já už Forda měla, ale Mondeo, takže s Pumou zkušenosti nemám.
Hned v den koupě se nám stala nemilá věc, po cestě domů přítel zařadil zpátečku a když chtěl zařadit jedničku, tak to prostě nešlo, přes zuby jsme to nervali.. nešlo vyřadit, s neutrálem nešlo nastartovat, dnes se to stalo mi, měla jsem zařazenou trojku, chtěla jsem podřadit a smůla, jen se mi podařilo vyřadit, vypnout motor,opět nešlo nastartovat s neutrálem, až po chvilce se spojka umoudřila a mohla jsem normálně nastartovat a řadit..
Pumu jsme koupili ve Vyškově, bydlíme v Ostravě, vzdát se jí nechceme, ale defacto v den koupě už takové potíže, to se nám ani za mák nelíbí.
Je to 1.7, r.v. 1998, černá metalíza, nějaké kosmetické mouchy má, ale to neřešíme Smile
a co nám ještě dělá, tak. že kolísají otáčky a občas při řazení auto škube, většinou 3 a 4..
Jak jsem psala na začátku, měla jsem od Forda Mondeo TDDI a ST220, ani s jedním takové problémy, aut jsem měla hodně a ještě jsem se s tímto nesetkala, na autě zvládnu vyměnit olej apod., napadlo mě po čtení různých témat, zda to kolísání nemůže dělat volnoběžný ventil, ale s tou převodovkou nevím, olej v převodovce?
Tímto děkujeme za veškeré rady a nápady Wink
Budeme moc rádi, když nás přijmete mezi sebe Smile
Krásný zbytek víkendu přejí Jájuš a Páťa z Ostravy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 10:44 am    Předmět: Citovat

ahojky a vitej...
dojed se ukazat na klubovy sraz-vic info v sekce akce a srazy - budeme tam mit diagnostiku zdarma, tak se ti na to muzeme podivat...

kazdopadne me typy jsou-co se tyce razeni rychlosti-puma ma hydraulicky okruh spojky spojeny s brzdama, tak za 1. zkus dolit brzdovku, za 2. zkontroluj spojkovy valecek pod pedalem a co se tyce toho duseni-vycisti vahu vzduchu...na vse uz tady na foru dohledas navody Wink

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 12:48 pm    Předmět: Citovat

Moc děkujeme za přivítání Smile

Dnes jsme byli na diagnostice a dali na zvedák, no čeká nás výměna převodovky, olej v převodovce je ok, spojka vypadá taktéž ok.
Co nám vyjelo na diagnostice:
tlakový spínač posilovače řízení
chyba vačkové hřídele prvního válce

Potřeba opravit:
přední náprava
převodovka
svíčky/kabely
koroze lemů
tlakový spínač posilovače řízení

S přítelem se domluvíme a přijeli bychom se mrknout na sraz Smile

Děkuji, Jani za rady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2016 1:04 pm    Předmět: Citovat

prevodovku a i dalsi dily na 1,7 sezenes u Eltona(clena tady na foru)
-ja muzu nabidnout max na 1,4 Very Happy a to uz jen zbytecky...(jinak mame s manzelem Aceem 1.6 a 1.7) Wink

no v dnesni dobe se bohuzel Pumicky dostaly silene pod cenu, coz se odrazi na jejich stavu Sad kdyz ma nekdo pumici ve 100% stavu, tak ji neproda, nebo musi jit s cenou dost dolu-nikoho moc bohuzel nezajima, ze opecovavane auto by bylo za 60-70tis...

tak snad se Vam opravy moc neprodrazi...Wink

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2016 9:10 am    Předmět: Citovat

Dekujeme za tipy Wink
Prevodovku nam posila prodejce, snad bude ok Smile ted je pro nas priorita vymenit prevodovku a postupne se vrhneme na dalsi opravy Smile
Sice nas hned takhle ze startu Adelka pozlobila, ale i presto ji pryc nedame Smile Ja miluji Fordy a pritel touzil po selme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ace
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2006
Příspěvky: 431
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 2:36 pm    Předmět: Citovat

Zdravím nové členy a vítejte. A ať se podaří vyřešit všechny problémy a puma ať slouží Wink
_________________
Puma 1,7 VCT... Tuning Forever!
Puma 1,6... wife´s tuning car
Puma 1,7 vct .. next daily car
Mondeo 2.0i mk4... family car
Mondeo 1,8i mk3... ex family car
Fiesta IV 1,3...ex daily car
Alfa Romeo 145 1,4 boxer...ex amateur race car
Fiesta III...ex amateur race car
Focus 1,8 TDCI...ex family car
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 4:32 pm    Předmět: Citovat

Kúpila si si starý vrak aby si doňho sypala peniaze? Gratulujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 4:40 pm    Předmět: Citovat

No jsem z toho auta taková "rozpačitá".. Ano, není to auto za 50-60 tisíc, jen za 27tis., ale vyloženě mě štve, že jsme to koupili od chlapíka, který opravuje a miluje Capri a Pumu koupil původně pro známou, ale ta dostala více finančních prostředků, tak si koupila Škodovku a Pumu nabídl k prodeji, při projížďce bylo vše ok, spojka, převodovka ok, pouze otáčky trochu kolísaly, nicméně při cestě domů začla "haprovat" převodovka, teď v poslední době startování, nechce nastartovat, alternátor je ok..
Nevím no.. nemáme auto za x desítek tisíc, nečekám zázraky, ale po technické stránce by to alespoň mohla být ok a mít spoleh na to auto, takhle se jak blbec modlím, abych vůbec nastartovala, abych se na křižovatce rozjela..
stále mě napadá otázka, zda máme tohle zapotřebí a jestli to nevrátíme..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 5:08 pm    Předmět: Citovat

Takto. Za 60 000 CZK (toľko dáš dohromady za auto + opravy) kúpiš auto v plnej výbave oveľa luxusnejšie, pohodlnejšie a hlavne spoľahlivejšie. Mám pumu 6 rokov a zajtra ide do šrotu. Nový lak, vyvarené zadné lemy, elektrika v riti..... Zbav sa toho alebo kúp Pumu v stave bez investícii. Za chvíľu budeš mať treba rodinu a auto bude musieť ísť stejne preč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 5:56 pm    Předmět: Citovat

Doma byla debata a rozhodlo se takto.. momentálně se bude muset opravit do nějakého stavu, abychom se na Pumu mohli spolehnout, nejdéle od ledna začínáme pracovat jako řidiči MKD, takže peníze budou a časem si já chci pořídit nějaké MPV a příteli zůstane Puma, byl to jeho sen Smile
Já buď zůstanu u Forda - C-Max či S-Max a nebo Škoda Yeti, to se uvidí časem Wink ale Puma doma zůstane Smile
hold je to staré auto, ale pořád má své kouzlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 6:15 pm    Předmět: Citovat

Adelle napsal:
hold je to staré auto, ale pořád má své kouzlo Smile


Až bude peňaženka prázdna a auto nepojazdné, tak si namňa možno vzpomenieš..... Good Luck.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 6:22 pm    Předmět: Citovat

Máme jednu pumu 10let a druhou 8let...a obě jsou v luxusním stavu...je to o tom jak se kdo autu věnuje...bohužel,když koupis dnes,tak už je to z 90%o investici Sad
WaynE... Já mám malé dítě,druhé na cestě a stejně držíme dál pumy... Dá se to používat i jako rodinný vůz...

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Adelle
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.8. 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 6:25 pm    Předmět: Citovat

Pokud máš k autu citový vztah, tak to neřešíš.. já miluji Škodovku 100, co měl děda, momentálně je v garáži a jakmile to bude možné, tak ji dám dokupy, je na ní najeto pouze nějakých 45tisíc km, vše originál Smile
V tomhle jsem spíše jako chlap, miluji auta a vlastnila jsem jich už hodně, ale jen k pár z nich jsem měla citový vztah a investovala do nich, ač jsem věděla, že se mi to nikdy nevrátí, ale o tom to prostě není Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út září 06, 2016 6:28 pm    Předmět: Citovat

Přesně....neber auto jako spotřební zboží a ono ti to vrátí....
A stojí to za to...my nemít pumy,tak máme nové Mondeo..a stejně je neprodame...a budem do nich sypat dál...

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund