Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - divne spravanie Pumicky:((
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
divne spravanie Pumicky:(( Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 9:35 am    Předmět: divne spravanie Pumicky:(( Citovat

Ahojte,
ja mam s mojou Pumickou takyto problem. Zacalo to tym, ze mi blbne alarm. Hocikedy sa puma rozhuka, aj ked nemala pricinu. Potom som si vsimla, ze sa mi vzdy ked vytiahnem kluc zo zapalovania vynuluju hodinky aj radio... A vcera som kukala jak puk ked som vytiahla kluc zo zapalovania a motor bezal dalej akoby nic. Rozmyslala som ako motor vypnem tak som tam dala 5-tku a nechala Pumicku skapat:(( Lenze potom som dosla na jedno, ze ked vypnem svetla tak mi motor zhasne ked tam neni kluc. Tak to vypinam tak. A este, ked len tak zapnem svetla bez nastartovania tak sa to sprava ako keby bol klucik v prvej polohe vsetko sa rozsvieti... No nechapem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:33 am    Předmět: Citovat

Typoval bych to na dve moznosti. Bud ji pred tebou melo nejake pr*se, co se v tom slusne pohrabalo a nejspis tam mel neco dodelaneho (automaticke rozsveceni svetel, dalkove startovani, nebo neco podobneho a pak to nevratil do puvodni podoby - proste to spatne pozapojoval. Nebo mas nekde vyzkratovane vodice/konektory a dostava se ti pres ne napeti nekam, kam nema. To by mohla byt spatna i spinaci krabicka.
_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Polda
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.2. 2009
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:41 am    Předmět: Citovat

Další možnost je, že se někdo třeba pokoušel vyřadit imobilizér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:14 am    Předmět: Citovat

Tiez sa mi to zda na spinaciu skrinku, dufam ze sa to bude dat vymenit a nebudem musiet kupovat celu ridiacu jednotku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:18 am    Předmět: Citovat

kebyze sa mi niekto pokusa vytiahnut imobil, tak by to asi aj zle startovalo nie? skusala som aj iny kluc ale robi to stale, aj odpojit alternator od baterky a nic...

uz som na tej pume menila skoro vsetko, tlmice uchytenie tlmicov, silenbloky, dala frezovat prasknutu hlavu, rozvody, chladic...
takn dufam, ze to nebude nic vazne, len nejaky skrat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Ty dva prispevky si sluc - viz pravidla Wink

S tim imobilizerem to asi bylo mysleno tak, ze ho predchozi majitel zkousel deaktivovat (odpojit), aby nebyl potreba. Ale nevim, jestli by to slo - to by taky mohl byt duvod toho, ze by to tak blbne.

Mas tu Pumu uz dlouho? Predtim ti to delalo?

Ted taky bylo dost horko, takze by se klidne nejaka vada elektroinstalace mohla projevit.

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 12:32 pm    Předmět: Citovat

Mam ju uz rok. A blbne to teraz asi tyzden. Moze to byt tym teplom, dlho stala na slnku... asi ma upal:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

Jo, taky bych to videl na ten upal Very Happy
No, je fakt, ze kdyz je petatricet stupnu ve stinu, tak kolik musi byt v uzavrenem autu na slunicku... Rolling Eyes Rozhodne to pripadne zavady urychli.
Tak, kdyz to dela ted, az po roce, tak je asi vazne nejpravdepodobnejsi ta spinaci skrinka, nebo nejaky zkrat.
Budes ji muset asi zkusit vymenit a doufat, ze to je tim.

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

skus popozerat poistky a okolo nich ci sa ti tam nieco nezvarilo. radio, hodiny aj alarm su na rovnakej poistke F19.
Skusala si startovat so zhasnutimy svetlami? Co sa tyka toho imobilizera tak tomu stale akosi nerozumiem. Ma alebo nema puma klasicky RFID imobilizer??? Podla mna ak ho vobec nejaka ma tak az po fl. Skor sa mi zda ako by "imobilizer" bol len sucastou alarmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Polda
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.2. 2009
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

No nevím co je RFID, ale já si nechal udělat druhej nouzovej klíč (bez imobilizéru) abych se aspoň dostal do auta, kdyby něco. A tímhle klíčem teda rozhodně nenastartuju, myslím že součastí alarmu není. Auto je po FL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

Nevim, jestli to je presne technologie RFID, ale imobilizer Puma ma. A to i pred FL. Proste, kdyz nemas klic s kodem, tak nenastartujes Cool
_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 9:19 pm    Předmět: Citovat

mate pravdu Smile teraz som to skusal a bez k baterke pripojenej elektroniky v kluci to nenastartuje takze imobilizer to ma Smile
mna na celom tom probleme zaujalo toto
Citace:
Lenze potom som dosla na jedno, ze ked vypnem svetla tak mi motor zhasne ked tam neni kluc.
toto si neviem vysvetlit inak ako nejaky nechutny skrat. Mozno skrat medzi relatkom K41 a relatkami K36 a K37. Ak preraza napatie z tychto dvoch relatiek na relatko K41 tak by mal motor ostat bezat pri zapnutych svetlach aj po vytiahnuti kluca(nemam to odskusane ale podla schemy by to mohlo fungovat Smile )
nesvietia ti nahodou svetla pri nastartovanom aute aj ked su vypnute?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

Skusala som aj nastartovat bez svetiel vtedy to ide normalne aj vypnut klucom.
Ale mala som to v servise vcera. A vecer mi mechanik volal, ze vybral poistku z polohy 21 ci 20, ta ktora tam nema zervaj podla schemy byt a uz to nerobi (akoze je to opravene, ze mi tam niekto dal tajne poistku:))), neviem kto... Lenze potom sme zistili, ze bez tej poistky mi nejde radio ani hodiny ani mi nehlasi zapnute svetla pri otvorenych dverach, takze nato je ta poistka. Sveta mi funguju normalne, teda nesvietia ked su vypnute. Je ale mozne, ze ten manik co to mal predomnou tam mal vzadu zosilovac mal tam mega repraky, ze to nejako zapojil divne a nechal tam niekde kable, ktore sme ale zatial nenasli a tie to tam nejako skratuju. Inak technik to cele rozobral riadiaca skrina je v pohode (volala som aj do fordu da sa samostatne vymenit a stoji 65e-to len pre info), vsetko vyzera v pohode, takze je tam skrat, len ho treba najst...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

No ono ak to bola poistka 20 tak to je vyhrievanie spetnych zrkadiel, ak to bola poistka 21 tak to je spinac svetiel (nechem byt hnusny k tvojmu mechanikovi ale ked videl schemu tak musel vidiet aj to ze ak vytiahne poistku 21 tak ti prestanu fungovat veci ktore su na poistkach 6 a 7 cize zadne hmlovky,obrysove svetla, nastavenie sklonu svetiel, ten pipak ktory spominas, autoradio a najskor aj vyhrievanie skiel). skus tam vratit poistku 21 a vytiahnut poistku 7 nastartovat a zistit co to robi. malo by ti fungovat vsetko okrem pravych obrysovych svetiel. ak bude auto fungovat ako ma tak hladaj skrat za poistkou 7. ak nie tak vrat 7 a vytiahni 6. nemalo by ti fungovat ostatne co som spominal a skus sa autom presjst. ak bude fungovat spravne mas vacsi problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Trezalka
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 12:28 pm    Předmět: Citovat

OK, dakujem, nevies kde sa dostanem k scheme? je to v manuali? este som to nehladala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund