Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Jak muzete dopadnout v Krkonosich
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Jak muzete dopadnout v Krkonosich
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DarthVader
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 4:00 pm    Předmět: Jak muzete dopadnout v Krkonosich Citovat

Tak bych se chtel pochlubit (a treba i varovat ostatni), co se mi stalo v Krkonosich, temer 4 tydny zpet. Bylo to asi 2 dny predtim, nez nastala ta strasliva snehova kalamita po cele republice, nicmene v Krkonosich je snih vetsinou jako jeden z prvnich.

Abych se dostal k veci. Jeli jsme s pritelkyni k ni na chatu do Krkonos. Presnejsi umisteni - Dojet do Strazneho v Krkonosich, pak vjet do KRNAPu a pokracovat po velmi uzke asfaltce dalsich 5 do kopce nad Straznym nez dojedeme do utulne horske rodinne chaty. Jeste musim dodat, ze z te asfaltky musime jet odhadem dalsich 200 m po polni ceste nez se dostaneme k chate.

I vyjeli jsme tedy, samozrejme na letnich gumach Very Happy , necekal jsem totiz ze na zacatku rijna tam nasnezi, to se posledni 4 roky nestalo. Dojeli jsme na chatu, par dni pobyli a rozhodli se, ze tedy pojedeme zpet. Prvni 3 dny bylo jen pod mrakem, preci jen uz podzim a posledni ctvrty den od rana lehounce, ale opravdu lehounce padat snih. Okolo poledne jsme tedy zacali balit (stale jen prselo a lehce do toho snih), nicmene uklidit obrovskou chatu, umyt nadobi, vymest 3-je kamna, sbalit vsechno obleceni atd. atd. Nam trvalo zkruba do 4 hodin. To uz venku bylo odhadem 1 cm sneh. pokryvka a vyjelo se. Musel jsem ujet tech 200 metru polni cesty abych se dostal na tu asfaltku, s prominutim blbych 200 metru a hura domu. Jel jsem tak 25km/h, ale bohuzel cesta je porostla travou a kdo jel po mokre trave tak bude vedet o cem mluvim. Po 150-ti metrech nastal maly hup a za nim se cesta staci lehce doleva, ale ejhle auto nezatocilo a jelo po tecne ven Evil or Very Mad . Klasicky nedotacivy smyk. Na te trave to proste uklouzlo, jako bych jel po cistem ledu.
A protoze okolo te 4-te odpoledne se tam nahore najednou zacalo stmivat (nehlede na to ze bylo pod mrake a zacinalo snezit cim dal tim vic), tak jsem myslel z toho dostanu snad infarkt. Bohuzel jsem skoncil tak, ze z cesty mi koukalo jedno kolo ve vzduchu a auto lezelo jakoby na brise (na motoru a prevodovce), zbyle 3 kola byla stale na ceste.

Po asi hodine snahy o vyprosteni (podlozeni kol prknama, snaha zablokovat kolo ve vzduchu silnou lati, aby se zacalo tocit to co bylo na zemi, vubec nic) jsme rekli ze to nema cenu, prespali na chate az do rana pak nastalo nekolika hodinove kolecko volani na asistencni sluzbu, zda budou schopni poslat nekoho takhle do kopcu. Bohuzel vsichni do jednoho (mluvil jsem asi se 4-mi ruznymi majiteli vyprostovacich sluzeb) take na letnich a nikdo nahoru nechtel prijet. Nakonec jsem po 6-ti hodinach (to uz byly zase 2 odpoledne a stale snezilo) jednoho ukecal a prijel pro nas Jeep Cherokee. Ten bohuzel nic nezmohl, protoze v te dobe uz tam bylo odhadem 10 cm snehu a on na letnich nemel sanci, jen se mu protaceli gumy na miste a s pumou nehnul. Vzal me alespon dolu do vesnice a tam jsem asi po hodine obchazeni nasel velmi hodneho pana Heltu, ktery vlastni traktor a ten bez ptani mi rekl ze me vytahne. Bez nej bych tam byl asi jeste stale zapadly. Timto mu VELMI DEKUJI. Pak uz to bylo raz dva, traktor prijel, zatahl, vytahl me a pak me jeste nasledoval z kopce dolu, pokud bych spadl, ze by me vytahl znovu Smile pripadne.

Autu se tedy narazem nic nestalo, alespon si to myslim, mohl jsem normalne odjet, zadne divne zvuky, nic neteklo, vsechno fungovalo jak ma.

Takze jen varovani, na letnich nemate na snehu ci mokre trave zadny grip, nema to cenu ani zkouset, pomuze jen ZETOR Very Happy .


mod. edit: zmazane fotky, ktore nevyhovovali pravidlam... max. rozlisienie - vid. pravidla v sekcii Obecne



DSC_0075.JPG
 Komentář:
Takhle to vypadalo asi hodinu po poledni.
 Velikost:  115.14 kB
 Zobrazeno:  6700 krát

DSC_0075.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DarthVader
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

A tady nejake dalsi obrazky, druhy den rano kdy jsem to mohl vzit mobilem.


4.JPG
 Komentář:
 Velikost:  39.91 kB
 Zobrazeno:  6695 krát

4.JPG



3.JPG
 Komentář:
 Velikost:  34.54 kB
 Zobrazeno:  6695 krát

3.JPG



2.JPG
 Komentář:
 Velikost:  43.65 kB
 Zobrazeno:  6695 krát

2.JPG



1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  49.26 kB
 Zobrazeno:  6695 krát

1.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ejina
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.7. 2008
Příspěvky: 237
Bydliště: Plzen

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 4:20 pm    Předmět: Citovat

Mne sa niečo podobné stalo začiatkom roka.To bolo snehu a snehu.Ja som zas vyrazila na vrchol Čerchova s pumkou.Celú cestu sme s kamarátom zmakli v pohode a v cieli pumka už nevládala a zapadli sme.Tam bol sneh asi pol metra a bola vyfrezovana cesta,nakolko je tam hospoda kamarátova a lyžiari tam chodia na výlety.Kamarát mi povedal,že auti nechame na začiatku ale ja že nie,že ju chcem mat pred očami,tak sme šli a zapadli sme.Ale nakoniec sme sa toho dostali,s lopatami kluci vyhrabali sneh spod pumky,pomohli nám 4 nemci,ktorí tam chvalabohu boli,tak sme pod jedno koleso dali koberček z pumi a tak-tak sme dostali pumku zo snehu na bezpečné miestečko.No v mojom prípade si to odniesol nárazník,kúsok sa odlomil,ale už mám druhý.
Bol to tiež zážitok ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DarthVader
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 4:50 pm    Předmět: Citovat

Jeste me tak napada : Chci s tim zajet do servisu nechat si zkontrolovat spodek, preci jen si to lehlo a mohlo neco utrpet ujmu. Napada Vas na co se predevsim zamerit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

tak uchycení převodovky a motoru jestli je v pořádku bych zkontroloval ale jestli to nebyl vyloženě náraz nějakej tak by mělo být všechno OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sopen
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 235
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 1:38 am    Předmět: Citovat

Dobrá slohová práce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund