Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Osvětlení ovladačů topení
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Osvětlení ovladačů topení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fifinho
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 30.6. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 8:23 pm    Předmět: Osvětlení ovladačů topení Citovat

Chtěl jsem se zeptat, zda se dá nějak vyměnit podsvícení pod ovladači topení - svítí mi to tak napůl, třeba prostřední ovladač v pohodě, čísla bez světla... Díky za rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
asps
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.1. 2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

Jasne ze se tam daji dat nove zarovecky, je to jednoduce - staci ti vytahnout ten panel
_________________
Ford Puma 1.4 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karel
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 19.8. 2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Zdravim..u pristroje desky jsou zarovicky kde? Jaky je postup vymeny. Diky Karel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fifinho
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 30.6. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

Právě by mě zajímalo, kde za to vzít, abych tomu neublížil Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
asps
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.1. 2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

jako prvni musis vydelat radio(vidlicky mas??) potom tam najdes asi 2 sroubecky ktere odsroubujes a vytahnes panel a ze zadu najdes zarovecky
_________________
Ford Puma 1.4 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fifinho
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 30.6. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Vidličky bohužel nemám, jdou něčím nahradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sqo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.2. 2008
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: so září 19, 2009 10:41 pm    Předmět: drot Citovat

Ohni si kus oceloveho 2ky drotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
asps
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.1. 2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 7:07 am    Předmět: Citovat

Presne jak pise sqo, je to nejrychlejsi a nejlevnejsi reseni pro tebe
_________________
Ford Puma 1.4 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pumas
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.11. 2007
Příspěvky: 174
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Anebo použij svařovací drát Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska zas hooodně moc zklamanej. Crying or Very sad

Chtěl jsem udělat osvětlení v pumičce do modrý barvy komplet a tak jsem si řek, že začnu u středovýho panelu kde jsou ovladače topení, cirkulace vzduchu a klimy.
Rozebrání je vesměs hračka, odpojit pár konektorů a panel byl venku.

Tři kroutící ovladače vzduchu a topení osvětllujou dvě malý žárovky na 12V (myslím že se dávaj i na osvětlení přístrojovky). Pak jsou tam ještě 4 LEDky. Dvě zelený a dvě žlutý. Ty odvěstlujou spínače sirkulace a klimy a indikujou jejich zapnutí. LEDky jsou 3mm.
Když jsem to viděl, říkal jsem si....ok...tohle předělat bude brnkačka. Místo žárovek jsem chtěl dát modrý LEDky 5mm supersvítivý. Vypočet sem odpor, naletoval, zbastlil do patice pro původní žárovky, a zapojil. Aćkoli LEDky svítí mnohem víc než původní žárovky, panel ze předu byl pořád skoro neosvětlenej. První zklamání. Je to tím, že celej panel je zespoda z průhlednýho plastu ale ještě nad nim je taková zelená folie, aby to ven svítilo zeleně. Ta je bohužel na prd a nic ji víc neprosvítí. Vyndat by šla ale za předpokladu, že se to rozebere a ono je to jaksi všechno zatavený. Takže by se to možná při rozebírání zlámalo. Tak jsem se na to vysral.
Další krok, co s těma 3mm LEDkama co osvětlujou ty čudlíky. Chvilku jsou koumal, měřil napětí a s plnou hubou sprostejch slov sem usoudil, že to taky vyměnit jen tak nepůjde.
Zelená a žlutá LEDka mají vůbec nejmenší napětí. Něco kolem 2V. Modrá potřebuje 3,5V, takže vyměnit jen tak je na prd. Navíc sem stejně 3mm neměl. Napadlo mě vyměnit odpory. Našel jsem u každý LEDky odpor kterej k ní asi patří, ale ouha :-O má 120 ohmů?? Dost blbost, protože na zelenou LEDku při 12V by měl bejt odpor něco přes 400 ohmů. A ještě jsou ty odpory SMD.
To už sem byl dost nasranej, nadával na kluky od Fordu jak to maj pěkně na hovno a panel zas smontoval.

Takže můj závěr. Kdo se do toho chce pustit, je to bohužel práce trošku na levačku a asi to nebude jen tak, pokud by to mělo fakt pekně svítit.
A jestli už jste to někdo dělal, tak sem napište nějakej postup a tipy. Možná že jsem ztratil nervy moc brzo a jde to udělat pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

Hele moc elektrice nerozumím, no vlastně vůbec. Ale když je to tam takhle nahovno, tak nebylo by jednodušší udělat nový podsvícení namísto předělávání toho stávajícího? Prostě ty stávající světýlka vyhodit a dát tam celej novej okruh? Nevím kolik je tam místa a co by to všechno ovlivnilo, ale snad by to šlo. Napájení vzít třeba ze zapíku a signál na rozsvícení vzít ze světel? Můžeš si dát kolik diod chceš a kam chceš. Nejsem si vůbec jistej jestli to takhle jde ale zní to jako jednoduchý řešení.
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

To by určitě řešení bylo. Ale rozhodně už by to nebylo tak jednoduchý na čas. Za druhý bys musel tak jako tak odstranit tu zelenou folii co je mezi tím horním krytem a tím transparentním plastem co má vect světlo. Ale jak už jsem psal, tyhle dvě plastový části jsou k sobě přivařený. Neříkam že to nepůjde, ale je to potom velkej zásah a potom by možná bylo použít ty otočný čudly z nějakýho novýho auta, kde jsou už v základu líp osvětlený a ten přední plast co vidíš udělat celej znova třeba z nějakýho plechu a dát to do nějaký barvy nebo něčim potáhnout.
To už by se asi vyplatilo víc než přidávat tam několik diod (jejich napojení neni problem) který ovšem stejně nijak zázračně nepodsvítí stávající čudly....

Celkem rád bych viděl někoho kdo to už dělal jak mu to svítí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund