Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Jak zapojit tubu?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Jak zapojit tubu? Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nic.Nebude
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 8.6. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha (Chodov)

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 2:28 pm    Předmět: Jak zapojit tubu? Citovat

Ahoj
již delší dobu plánuji dát do auta hodně malou aktivní tubu. Ceny už klesly a tak začíná plánování jak celou věc realizovat. Jelikož mé zkušenosti s autoaudiem končí výměnou repráků, nebo autorádia, zajímalo by mě jak taková věc vlastně funguje a odkud se natahují dráty.

Berte to prosím s nadhledem-hudbu nahlas neposlouchám, spíš mi jde o drobný vytažení basové linky. Zatím mám 2 favority
Kód:
http://aukro.cz/item697617612_aktivni_tuba_subwoofer_nejlevneji_na_aukru_16_cm.html
http://aukro.cz/item688677060_tuba_aktivni.html


*Na fotkách vidím cinch L a cinch R. Hádám, že sem paraelně připojím zadní repráky.
*12V+ je jasný, ale zajímalo by mě zda budu muset vést drát až od baterky i pro takhle malou tubičku?
*jakým způsobem tubu vypínat? Pod proudem jí nechávat stále je blbost

Na další dotazy určitě přijdu časem ;c) Díky za odpovědi na pro vás možná hloupé dotazy - každej umíme něco jiného. Já třeba obstojně vařím Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Míň keců = víc spaní.

Bart Simpson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

Zvuk muzes vytahnout od repra, kdyz je to takhle malej vykon...jinak + bych dal od baterky a s pojistkou (!)...minus das kamokoli na kastli. Jinak je tam jeste 3. kabel a to je "remote" je to ten kabel co zapojujes i v radiu..tam mas taky na napajeni 3 kabely....takze z nej to vytahnes a zapojis do tuby. Kdyz se pak zapne radio tak se zapne i tuba. Jednoduche a spolehlive Smile...ale uprime muzu rict ze takhle malou tubou to zacina a pak clovek chce lepsi a lepsi...Smile..bacha na to je to zavislost Very Happy
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u


Naposledy upravil cubec dne pá červenec 31, 2009 3:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
R.o.u.
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

Kabely budeš muset určitě tahat od baterky, na 100% +, kostru najdeš např. pod zadníma sedačkama pod bezp. krabičkama na pásy. Tuba pod stálym proudem nebude, protože se ještě musí natáhnou tenkej kabel ke kontaktu REM. Nový rádia maj tenhle výstup, u starších se to řeší zdrojem např. zapojení na elektrickou anténu. Je to pro zesilovač impuls, že je rádio zapnutý nebo vypnutý, podle toho běží zesilovač. A naposled už ti zbejvaj zapojit sinche od rádia. Kdyby bylo něco nejasnýho, ptej se dál, můžu ti po SZ poslat foto mého zapojení. Když tak dobře vaříš, za tuto službu si účtuju svíčkovou Very Happy

Edit: No jóóóóóóó, aby náhodou čubec nebyl pozadu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nic.Nebude
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 8.6. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha (Chodov)

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

OK.
+ povedu od baterky (přez pojistku) dírou vedle motorku stěračů a následně povedu kudy? podel dveří až do kufru? stejnou cestou povedu REMote na rádio a když už budu muset tahat tolik kabelů, tak asi rovnou natáhnu i cinche a kabel na otevírání kufru jak tady psal Pajos_ návod. Jak nad tím tak přemýšlím, tak to samé co dám za mikro tubu dám i za kabely Sad

Co říkáte na ty tubičky? Mám vzít tu užší+delší; širší+kratší, nebo radši nějákou starší používanou? Jde mi hlavně o cenu a aby to nezabíralo v kufru moc místa. Jelikož nemám garáž, vozím všechno nářadí stále sebou a už mi v kufru moc místa nezbývá.

2Cubec: No doufám že tak nedopadnu a takhle malá mi bude stačit. Twisted Evil
2R.o.u.: Svíčková je v pohodě-jen to maso je dost drahé. Nechá se udělat i "falešná" z hovězí pečeně. Když to nedám, nepůjdu do servisu, ale do mastny Very Happy

_________________
Míň keců = víc spaní.

Bart Simpson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 4:56 pm    Předmět: Citovat

kdyz odendas gumu okolo dveri tak ti pujde odchlipnout koberec a tam je mista dost, pak sup pod zadni sedacku a ses v kufru Smile...ale bacha koberec je prichicenej na 2 mistech takovejma plastovejma "těma" k ty gumě. tak to neurvi jako ja Smile jeden je hned u pojistek a druhej asi 30 cm od neho
nevim kde je moturek sterace ale ja to tahl v pravim hornim rohu kapoty (pohled zepredu auta) je tam takova guma kerou proriznes a kabel prostrcis az pod nohy ridice Wink
co se tyce tub tak v tom ti neporadim...ale vetsi prumer je vzdycky lepsi Wink a kabely...mno sou drazsi mno Smile....ja za ne dal cca 700 Smile...ale urcite se da sehnat i levneji a to vyrazne, kdyz najdes nejaky elektro a nebudes hledat celou sadu, ale koupis si jednotlivy kabely..

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jendaj
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 9.12. 2008
Příspěvky: 51
Bydliště: Plzeň a Komárov

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

to je nějaká náhražka sony ptž na tý tubě na aukru i na repru je nápsáno xlopd a sony vyrábý xplod, [/img][/code]


xlopd.jpg
 Komentář:
nahrazka
 Velikost:  59.91 kB
 Zobrazeno:  42392 krát

xlopd.jpg



xplod.jpg
 Komentář:
pravy sony
 Velikost:  28.96 kB
 Zobrazeno:  42392 krát

xplod.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

to Cubec: mas uplnu pravdu,presne moj pripad,najprv nove repro,potom tuba a uz to ide,,, Smile Smile Confused
_________________
..........DLD Acoustics................
..tuning zraz Svidnik 139.7db ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Crash
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.4. 2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Malá Morávka

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

No, když to tady tak řešíte, tak by mi mohl někdo poradit s mím oříškem.
Na tubě (aktivní) mám levý a pravý vstup, ale na rádiu je výstup na subwoofer jen jeden. Já zapojil jen jednu stranu a hraje to docela solidně, ale napadlo mě, jestli jsem na rádiu neměl spíše použít ty výstupy na 4-kanálový zesilovač.
Tak jsem z toho trošku v knedli, snad někdo poradí.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

(jano)..hm,ake radio mas neverim ze na nom nemas ,,cinc,,vystup R-L,ak nie tak napoj tubu cez repro...
_________________
..........DLD Acoustics................
..tuning zraz Svidnik 139.7db ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Nic.Nebude
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 8.6. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha (Chodov)

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Jo, tak presne toto mam i ja-pouze jeden cinch. Radio Panasonic (ale na typ se me neptejte-auto je zrovna u Eltona a ja jsem mimo CR).

A kterou z nich byste doporucili vy? Nazvu jsem si samozrejme vsiml taky. Xlopd vypada divne a tak bych ji urcite obratil vzhuru nohama, aby napis nebyl videt Very Happy Na aukru se prodavaji uz dost dlouho a nikde jsem na ni nevidel stiznosti, takze byt to je nahrazka typu Puna, Mike, ... nemusela by byt uplne nejhorsi. Navic za podobnou cenu aktivni tubu proste nesezenu i kdyby mela byt jeta Sad

Kdyz uz jsme u te ceny-na kolik vyjde vlastne kabel od baterky? Co jsem jich par videl, tak vypadaj docela kvalitne (tzn draze).
____________
Srry za tak blbe dotazy, ale bohuzel mam vse od bytu pocinaje a pumickou konce na splatky a kazdy peniz navic je v rodinnem rozpoctu znat.

_________________
Míň keců = víc spaní.

Bart Simpson


Naposledy upravil Nic.Nebude dne ne srpen 02, 2009 11:33 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Martuch.rs
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.5. 2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Kutna Hora

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

KDO TO ZASE VYMYSLEL ZAPOJOVAT SIGNAL DO ZESILOVACE OD REPRAKU,TO JE TEDA PEKNA PRASARNA. OD TOHO JE NA RADIU VYSTUP. ZA PRVE JE STINENY A ZA DRUHE TAM JDE JEN SLABY SIGNAL ANE ZE TAM PUSTITE SIGNAL VYKONOVEJ CO JDE DO REPRA. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

prasarna neprasarna, u takhle malejch vykonu je to jedno...a nevim jak u tuby ale na zesiku si nastavis silu vstupniho signalu ne?...Wink...
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Martuch.rs
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.5. 2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Kutna Hora

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Jedno je kolecko u trakare.Tak to potom jo,odbornik se pozna hned Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

Ale to víš že jo....sem lama..to se pozna hned Wink...dik za pokec a pa
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

(Jano)..to Martuch.rs: sa bavime ze ak nema radio ,,cinc,,vystup na zosilovac pripadne aktivnu tubu je moznost stahnut signal cez repro,niektore aktivne tuby maju na to urceny vstup....ja osobne tuby nemusim,ak basy tak poriadne..
_________________
..........DLD Acoustics................
..tuning zraz Svidnik 139.7db ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund