Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - zapojení předních světel - help
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
zapojení předních světel - help Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 7:36 am    Předmět: zapojení předních světel - help Citovat

Zdravím, mám problém. Včera jsme jeli večer a několikrát přestala naráz svítit levá potkávačka, aby se po chvíli zase rozsvítila. To udělala několikrát a nakonec nesvítila vůbec. Říkal jsem si, že to je kontakt (i když se mi jednou před lety stalo, že žárovka takle poblikávala a bylo přepálené vlákno a jak se dotklo, tak svítila). Doma jsem ale zjistil, že to je horší. Pokud zapnu obrysovky, tak se normálně rozsvítí všechny, ale když zapnu potkávačky, levá potkávací se nerozsvítí a navíc levá obrysovka zhasne. Po přepnutí zpět na obrysovky se zase rozsvítí. Dálková se rozsvítí normálně.
Až jsem se orosil - jet ve tmě tako motorka jen s pravým světlem. Pojistkou to není, bo zadní levá nezhasne (jsou na jedné pojistce).
Moje naléhavá otázka: nevíte někdo, jak to je zapojené v levém předním světle?? Nejlépe nějaké schéma, jak vedou vodiče, jak jsou konektory, kde je to kostřené a vůbec.... Pokud se vám podaří mi odpovědět dnes do tří budu rád.

BTW, nejhorší jsou závady, kdy to nejde jen občas. Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 9:48 am    Předmět: Citovat

Mrkni do konektoru hned u světla, má tam být vložený takový děrovaný díl, aby se nedotýkaly jednotlivé konektory. Pokud tam není, dá se to nouzově vyřešit několika sirkami bez hlavičky.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 11:20 am    Předmět: Citovat

Elton napsal:
Mrkni do konektoru hned u světla, má tam být vložený takový děrovaný díl, aby se nedotýkaly jednotlivé konektory. Pokud tam není, dá se to nouzově vyřešit několika sirkami bez hlavičky.. Smile


Díky za tip, podívám se, ale myslím, že nějaký zkrat by se projevil na pojistkách. A pokud by se dotkly plusy, svítilo by co nemá, ale díky.
Našel jsem tu fotku světla zezadu a je tam sedmikolíkový konektor, což by odpovídalo (4x plus žárovkek, kostra a dva k servomotorku náklonu.
BTW, dá se někde sehnat schéma zapojení světel??

Ještě dotaz, postup vyndání světla vím z manuálu, ale je nutné třeba na něco dát pozor?? Nebo nějaký fígl??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 8:38 pm    Předmět: Citovat

Taxem hledal na netu to schema, ale nikde nic... Crying or Very sad kdyztak pak dej vedet, jak to dopadlo...
Jinak vyndani svetla je bezproblemu...jenom dva srouby na mrizce, pak dva na svetle, pootocis takovym koleckem a je venku Wink Minulej tejden jsem menil už treti tlumenou za pul roku...nevim proc tak casto praskaj Sad [/code]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milopet
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.3. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 8:58 am    Předmět: Citovat

Shoří,tak rychle bo nemá dostatek chlazení,tak se rychleji zahřejí,přehřejí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 9:24 pm    Předmět: Citovat

Zacal jsem se pidit po silnejsich zarovkach a pac je tata prodejce nahr. dilu, taxe mi pozeptal vsude mozne a prej mi sehnal 100W bili do dalkovejch a 100W modry do tlumenejch...To jsem zvedav jak tam dlouho vydrzej...Ale spis by u takovyhle wataze mohli litat pojistky, to je levnejsi zalezitost Smile Pak dam info kde je sehnal a zakolik a jestli mi nebudou horet kabely... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 9:50 pm    Předmět: Citovat

Aluna napsal:
Zacal jsem se pidit po silnejsich zarovkach a pac je tata prodejce nahr. dilu, taxe mi pozeptal vsude mozne a prej mi sehnal 100W bili do dalkovejch a 100W modry do tlumenejch...To jsem zvedav jak tam dlouho vydrzej...Ale spis by u takovyhle wataze mohli litat pojistky, to je levnejsi zalezitost Smile Pak dam info kde je sehnal a zakolik a jestli mi nebudou horet kabely... Shocked


Začni šetřit na nová světla.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 10:23 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
Aluna napsal:
Zacal jsem se pidit po silnejsich zarovkach a pac je tata prodejce nahr. dilu, taxe mi pozeptal vsude mozne a prej mi sehnal 100W bili do dalkovejch a 100W modry do tlumenejch...To jsem zvedav jak tam dlouho vydrzej...Ale spis by u takovyhle wataze mohli litat pojistky, to je levnejsi zalezitost Smile Pak dam info kde je sehnal a zakolik a jestli mi nebudou horet kabely... Shocked


Začni šetřit na nová světla.



Proc myslis? Bude jim horko? Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 11:37 pm    Předmět: Citovat

Aluna napsal:
Proc myslis? Bude jim horko? Surprised


O tom ani na chvíli nepřemýšlej.. Roztečou se. A navíc je to vůči spoluúčastníkům na silnici pěkná prasárna.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 6:44 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
Aluna napsal:
Proc myslis? Bude jim horko? Surprised


O tom ani na chvíli nepřemýšlej.. Roztečou se. A navíc je to vůči spoluúčastníkům na silnici pěkná prasárna.


No ja nevim, kdyz jsem mel prvni bavo, taxem tam mel v dalkovejch 130W zarovky a nic se nestalo, nez ze mi behem pul roku jedna praskla... Sad (jo vlastne jsem tam dal silnejsti pojistky...) Sice tam byly H1 tak ja nevim...Co kdybych teda zkusil nejdriv treba ty dalkovy a podle toho co to bude delat vymněnil ty tlumeny nebo jak rikas ty musel vyndat i ty dalkace... Crying or Very sad Kdyz tyhle seriovky jsou vazne des...na tlumeny neni poradne nic videt Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 7:04 pm    Předmět: Citovat

Drazí kolezi, silnější žárovky?? Smile Měl jsem tam 100W, moc to nepomohlo, smrděly kabely - ztvrdla a odrolila se izolace a chrom uvnitř paraboly zmatovatěl.. Confused Jedinná možnost je XENON.. cena od 7 tis výš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 7:09 pm    Předmět: Citovat

Elton napsal:
Drazí kolezi, silnější žárovky?? Smile Měl jsem tam 100W, moc to nepomohlo, smrděly kabely - ztvrdla a odrolila se izolace a chrom uvnitř paraboly zmatovatěl.. Confused Jedinná možnost je XENON.. cena od 7 tis výš..



A sakra...takovou radost jsem mel, kdyz mi tata rikal ze mi je sezene... Zato ted...asi budu ... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

HID sada HB3 se dá sehnat za 9950,-Kč Confused
_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 12:48 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:
HID sada HB3 se dá sehnat za 9950,-Kč Confused


Na xenony uz jsem taky koukal, ale hod jsem odkaz kde se daj sehnat za 10k. Ja jsem nasel jenom za 14,5k bez dane a to radna rana Sad
tady http://www.ptservices.cz/objednavka.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 1:05 pm    Předmět: Citovat

To Aluna: http://www.extrem-audio.cz
_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund