Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Logitech do pumy ?!!!
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Logitech do pumy ?!!! Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Jako zapojit se to da jednoduse...Tata ma na prodejne menice 24/220 nebo 12/220 bezne, berou to kluci do nakladaku a da se na to pripojit uplne vsechno...tv, ntb, ps a klido i tohle aktivni repro...Jenze do osobaku?? Do toho bych nikdy nesel... Confused
_________________
************ Ford Mondeo 2.2 TDCi Titanium ***********
*** Ford Puma - motor yamaha 1679ccm, 92kw, 1108kg *** - prodáno
***** YZF R1 - motor yamaha 998ccm, 110kw, 194kg ***** - prodáno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:27 pm    Předmět: Citovat

Já jsem takovouhle zástavbu provedl loni do Favorita, výsledek je vzhledem k ceně více než uspokojivý.

Montoval jsem Logitech Z3, což jsou teda jen 2.1 a mají o dost nižší výkon, ale co se týče basů, tak žádnými konvenčními reproduktory do ceny cca 1000 (= pořizovací cena těch PC repráků) takový basy prostě neuděláš.
Má to ale pár háčků.

1. Předělání napájení repráků na 12V!
- to je zásadní věc, žádný opičárny s měničem na 220V. Některý repráky mají přímo vstup na 12V, a do něj se zapojuje adaptér. To jsou ovšem ty slabší 2.1 třeba od Creativu, ale ty moje co jsem tam montoval to neměli. Musel jsem tedy rozdělat subwoofer, kde je veškerá elektronika a poměrně pracným způsobem najít na desce s plošným spojem kam připojit 12V.

2. Umístění satelitů
- to je veliký problém No.2, protože je nemůžeš vyndat z tý origo krabice. Když to uděláš, ztratíš 80% zvuku. Je to vypočítaný jako ozvučnice a prostě to tam být musí. Já jsem je vyndal z krabice, protože jinak mi prostě nešly nikde uchytit, a výsledek byl děsný. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem místo satelitů použil klasický koncenční obyčejný repráky. Na středy a výšky to stačí, i když někdy mi trošku schází středy(střední vlnový frekvence).

3. Umístění subwooferu
- neni problém, hodí se do kufru, připevní se, natáhnou se kabely, ovládání mám přivedené mezi sedadla.

4. Zdroj zvuku - hudby
- vzhledem k tomu že ty moje 2.1 neměli jiný zvukový vstup než 3.5 jack, použití klasického staršího autorádia, které nemá žádné nezesílené výstupy, bylo nemožné. Ne že bych to já osobně potřeboval, protože vždy hraju hudbu ze svého Wm Pocket PC, ale je to spíš takové prozatimní řešení. Samostatné autorádio by prostě v autě mělo být.

Shrnutí:
Pokud si chceš rychle a levně v autě užít solidní zvuk, plné basy, tak je to fajn řešení. Nevím přesně jak je na tom puma s originálním ozvučením, ale slyšel jsem že poměrně dobře. Každopádně proti levnému ozvučení ve většině obyčejných aut je to rozhodně velký skok k lepšímu. Především basy jsou výborné, z kufru duní ještě líp než doma pod stolem. Slabinou jsou středy a to jen při vyšších hlasitostech.
Pokud ale chceš udělat definitivní řešení, tak bych šel rozhodně do konvenčních komponent přímo do auta.
Pro začátek bych koupil kvalitní autorádio, k němu nějaké lepší přední středobasové repráky, dozadu lepší ovály a pokud by to bylo málo, tak do kufru malý aktivní subwoofer.
Nejsem zrovna fanoušek předimenzované audioaparatury, ale moc rád si poslechnu kvalitní basy.

Smile to je vše

... ještě bych doplnil - teplotní stálost je jak v zimě tak v létě bez problémů, připojený to mám na napájení z klíčku, takže to hraje až když je zapnutej, a s baterkou neni problém. Hraje to i několik hodin v kuse bez motoru. Ještě jsem baterku nevybil(teda jo, ale zimou a ne rádiem Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

Jo, do Favorita bych si to klidne taky namontoval. Ale do Pumky bych to nerval, bylo by to jako pest na oko. A rozmontovat to a delat na to nejake specialni mista, se vazne nevplati - jak napsal Jonage, ztrati to pak vykon.
_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

No, ono kdyby vyměnil ty satelity za klasický konvenční repro, tak to ani nemusí být vidět. Ale koukal jsem na ty 5.1 Logitech X-540 a stojej dneska cca 2300,- To už bych zauvažoval, trochu došetřil a za 3500,- koupil nějaký lepší rádio, než zničit ty repráky, který mnohem líp posloužej u pc Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund