Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Puma vs. Mini Cooper
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Puma vs. Mini Cooper Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrovar
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 8.3. 2007
Příspěvky: 86
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:00 pm    Předmět: Puma vs. Mini Cooper Citovat

Tak začínám přemýšlet o obnově vozového parku. Puma je sice fajn, ale ta moje už má přecejen dvanáct let a chce to něco mladšího. Chvilku jsem přemýšlel o 1,7 rv. 2000 a výš, ale jednak se mi nechce pátrat po nějaké v dobrém stavu a jednak se jich u nás nějak množí. Jen po Znojmě jich jezdí asi pět.

Ale narazil jsem na žluťounkýho Mini Coopera z roku 2002, kožené potahy, 1,6, 115 koní a přijde mi to jako zajímavá stylovka, byť v jiném stylu než je Puma.

Máte někdo s tímhle autíčkem nějaký osobní zkušenosti? Co jsem si tak pročítal recenze, tak má docela "lenošnej" motor, ale zato poměrně dobrej podvozek.

_________________
1,4 ZETEC SE, r.v. 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
negro25
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 1.1. 2009
Příspěvky: 302
Bydliště: Havirov

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:21 pm    Předmět: mini Citovat

No kdyz lide rikaji ze úpumicka je dost mala tak co potom tohle ? only one people Razz , nic ve zlem je to jen muj nazor jelikoz toto autisko k smrti nemam rad Smile)) POohledl bych se spise uplne po necem jinem Smile
_________________
Very Happy Puma byla vždy můj sen , ted sen řídím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:25 pm    Předmět: Citovat

Já bych to bral hned ale za tu cenu jsou i jiný auta.jde o to co chceš.ve zrychlení to bude stejný jako puma.Každopádně v tomto cenovym rozpětí bych volil spíš Toyotu Celicu nebo spíš už Focus ST170.výhoda je že dělali 3dv. i 5dv.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hydrovar
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 8.3. 2007
Příspěvky: 86
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

to negro25: no popravdě už jsem si zvykl na nepraktické a nerodinné auto a je pravda, že oproti Pumě má tohle opravdu poloviční kufr a s těma koženýma sedačkama je to vzadu "nouzovka". Ale jako svobodnýmu a bezdětnýmu je mi to celkem jedno. Koukal jsem se i po jiných autech, ale tohle je asi jediný v rozumný cenový kategorii, který mne opravdu oslovilo. Ještě jsem sice zahlídl pěkný AUDI TT, ale tahle žlutá potvora mě dostala.

to misakxt: no popravdě, v týhle chvíli mi jde spíš o neotřelost auta a samozřejmě jízdní vlastnosti laděný do sportovna. Na Celicy jsem se koukal, ale neshledal jsem na nich nic okouzlujícího a pokud Forda ST, tak jedině oranžovýho dvouapůllitra a ten se (zatím) pohybuje v jiné cenové hladině. Navíc jsem si zvykl na třídvířko a abych pořídil 5d, tak by to muselo být opravdu vyjimečné auto Smile

_________________
1,4 ZETEC SE, r.v. 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 4:17 pm    Předmět: Citovat

já s timhle cooprem mam docela zkušenosti, má ho kámoš. Má ho v červený s bílejma kolama a vypada fakt dobře to se musí uznat, jinak dynamika je srovnatelná s naší pumou, puma bude mít možná víc síly v nízkejch otáčkách, subjektivě to jede asi tak stejně bych řek ale papírově na zrychlení bude puma možná přecijenom o něco rychlejší.
Teď k podvozku: Ten je hodně tvrdej do města, asi tak jako Puma bych řekl Smile ne jako vážně na sportovní ježdění má podvozek naprosto skvělej, jede jako motokára, což se o pumě ale dá říct taky, jestli k sobě maj ty dva motorově blízko tak podvozky maj uplně stejný Smile
Dál ten cooper bude asi míň hlučnější na dálnici, místa vzadu je málo i v Pumě takže to si nemaj co vyčítat.
Počítej že Mini patří mezi dost nespolehlivý auta a servisuje se u BMW takže náklady jsou nesrovnatelný, to neni jako s Pumou, kterou ti udělá pak Knotek z Prahy za pětinovou cenu jako třeba Bychl BMW Smile
Já mám Pumu 2000 v kůži Recaro, sedačky mám lepší než má Mini určitě ale zbytek interiéru má zase určitě lepší a kvalitnější Mini.
Řeknu ti to takhle, kdyby předemnou za stejnou cenu stála moje Puma a Cooper tak vemu Coopera, kdyby ale Cooper byl o víc jak 40 nebo 50 tisíc dražší tak bych hodně váhal a vzal asi Pumu nevim no...
Za 200 je ten žlutej docela dobrá nabídka s 60 tis. km ale chtělo by ho to vidět no, moc italům nevěřim Smile
Vtipný je že hranice mezi timhle Mini a Pumou 2000 s Recaro interiérem nebouranou z Německa je přesně těch 50 tisíc co sem říkal Smile protože Pumu v německu fakt ňákou ve špičkovim stavu v Recaro interiéru tak za těch v přepočtu 150 seženeš ale bude mít tak do 100 tis. km...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 5:09 pm    Předmět: Citovat

Kdybych mel kupovat nove auto (teda kdyby to bylo az za minimalne 3-4 roky, jak doufam), tak uz to rozhodne bude neco rodinneho. Puma me fakt zasahla do srdce a ozelel jsem mensi prostor i tridverko hlavne pro to, ze se chci jeste vyradit a jsem svobodny a bezdetny...
Jinak Coopra bych nebral. Muze byt srovnatelny s pumou, ale (je to jen muj nazor) moc se mi nelibi. Taky bych neveril, ze bude spolehlivej a hlavne bezpecnej. S takovym vykonem takovej kocarek... Nevim, co to udela kdyz proletis prikopem...

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Každopádně jestli chceš labužnický a sportovní auto tak bych volil Hondu Integru.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 5:36 pm    Předmět: Citovat

Jj, tomu uz celkem rozumim Cool
Kód:
http://www.virtualtuners.com/data/509/Honda_Integra.jpg

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Hele Mini je pekny ale za podobny penize sezenej si mysli lepsi auta. Kdyz chces neco nepraktickyho tak se podivej po TT...za 230 se da sehnat 1,8 180PS a to neni zas tak spatny auto..levny nahradni dily, snadna udrzba a zas tolik lidi ho taky nema...
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

od kdy jsou na TT levný nahradní díly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Od ty doby co VW, Audi, Seat a Škodovka placaj auta s tech samejch dílů Wink nebo myslis ze TT je neco jako Ferrari a kazdej dil je original? Smile
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 6:43 pm    Předmět: TTčko Citovat

Schodou náhod jsem se bavil o TTčku s kamarádem co dělá v jednom servise motory a řikal mi že co se týče TTčka tak náhradní díly jsou opravdu dost drahý a hlavní problém je že něktré díly se nedaj vůbec sehnat jako repliky a origo audi jsou pěkný pálky.Konkrétně mi řikal o přední nápravě a např ložisko v replice se nedělá a origo jedno sotjí 5000Kč a to se vyplatí.i další obyčejný věci jako třeba svíčky jsou dost mastný.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ttoomm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.2. 2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:22 pm    Předmět: Citovat

jj přesně tak, TTčko je sice golf s hezčí karoserií podvozkově ale stejně je spousta dílů zesílenejch a modifikovanejch a jsou to fakt pálky, zlatá Puma v tomle případě, a motor 1,8 180PS taky asi dostával zabrat, nedivil bych se kdyby třeba pískalo turbo a to je nejmín 30 a víc tisíc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Nechci se hádat ale nemá TTčko přední nápravu jako Superb tzn. ta hrozná hliníková úchylnost?
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
july
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 5.5. 2007
Příspěvky: 586
Bydliště: Sabinov

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

(jano)..Mini sa mi paci,ale Pumu by som nevymenil Cool
_________________
..........DLD Acoustics................
..tuning zraz Svidnik 139.7db ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund