Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Pumka dojazdila...spojka - problém
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Pumka dojazdila...spojka - problém
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soprano_Tony
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 58
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 4:03 pm    Předmět: Pumka dojazdila...spojka - problém Citovat

O spojke je tu toho az az, ale ziaden podobny problem ako mam ja. Od kúpy som si vsimol, ze ked Pumka po jazde chvilku postoji, je pod nou mokro, najprv som myslel ze to je olej, ale teraz mam podozrenie na brzdovu kvapalinu kvoly spojkovemu valcu...

Momentalne mam dva problemy:

1) Takze, ked sadnem do auta tak pri rozjazde okolo 2000 otacok je pocut zachrcanie, kratucke a potom nic, zase sa to ozve ked auto postoji par hodin.

2) Predvcerom som sadol do auta a pri odchode som si vsimol, že spojkovy pedal je nejaky mäkky, myslel som ze je to stuhnutim od zimy, ale ked som pocas jazdy vyhodil rychlost, pedal sa mi uplne lahucko prepadol a bolo po radeni, na volnobehu som dosiel na parkovisko a kym som cakal na odtah tak som si pod autom vsimol uz vacsiu mlaku brzdovej kvapaliny...auto teraz stoji pred blokom, spojkovy pedal nezabera a ja sa bojim ze oprava bude kvalitne mastna...

Viete mi k tomu niekto nieco poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
sqo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.2. 2008
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 6:20 pm    Předmět: spojka Citovat

Tak po vymene hydraulickeho vytlacneho loziska a spojkovej lamely by malo byt vsetko v poriadku. Dobry mechanik od forda urcite zisti vsetko okolo toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
stanki
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.11. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Sabinov, SR

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2008 6:53 pm    Předmět: Citovat

ten hydraulicky valec je ked dobre mislim spolu s loziskom. To stoji okolo 3400 bez blocka. a lamela podla vyrobcu, od 3000 aj do 20 000. Ja som menil tanier, lamelu (valeo) a to lozisko, spolu z pracou okolo 11000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 10:03 am    Předmět: Citovat

Az tam budes davat spojkovej valec, tak si kup z fiesty...je trosku jinej ale jde tam a na funkci to nic nezmeni...ja to tak mam a usetril jsem dva litry... Wink S timhle pripadem me tak napada otazka...Je mozny, ze by ze spojkovyho posilovace vytekla ta brzdovka az tak, ze by to prestalo brzdit kdyz to ma spolecnou nadobku?
_________________
************ Ford Mondeo 2.2 TDCi Titanium ***********
*** Ford Puma - motor yamaha 1679ccm, 92kw, 1108kg *** - prodáno
***** YZF R1 - motor yamaha 998ccm, 110kw, 194kg ***** - prodáno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bedo
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 2.1. 2008
Příspěvky: 87
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

určite ne, aj keď Ti vytečie brzdovka ze spojky. Je to udelaný tak, aby brzdy zostali v tomto prípade funkční. ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 5:57 pm    Předmět: Citovat

Cau. Ja mam dost podobny problemy, ale nejspis v zacatku tak nevite nekdo co bych mel vymenit a nebo to mam dojezdit, nic jineho se zmrskat nemuze?
Soprano_Tony napsal:

1) Takze, ked sadnem do auta tak pri rozjazde okolo 2000 otacok je pocut zachrcanie, kratucke a potom nic, zase sa to ozve ked auto postoji par hodin.

me taky Sad

A kdyz jedu dlouho po dalnici tak se ten spojkovej pedal taky dost zmeni, hlavne na tuhosti a prijde mi, ze uz je lehce propadlej...
Ten pedal blbne (mirne) i v hodne zakroucenych dlouhych zatackach Crying or Very sad

Nevite nekdo prosim co s tim?


mod. edit: spravne pouzita "citacia- quote"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Soprano_Tony
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 29.6. 2008
Příspěvky: 58
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2008 8:03 pm    Předmět: Citovat

Takže odišiel pomocný spojkový válec, ktorého súčasťou je aj vypínacie ložisko.

Takže v Auto Kelly cena ND zn. LPR 1800,- Sk po zľave, ale musel by som čakať 2 týždne, takže objednali sme v Elit-e zn. Sachs za 3200,- Sk.

Cena práce 3000,-

Ešte šťastie že spojka bola ako nová, pravdepodobne menená predchádzajúcim majiteľom, zn. Valeo.

Popri tom mi vymenil brzdové valčeky, ktoré som sa chystal meniť pol roka Smile dolial pol litra prevodového oleja a vymenil komplet brzdovku.

Celkove ma to vyšlo na 7200,- SK a ako bons mi zohnal oko na ťahanie, keďže som vlastné nemal a z Fabie, ani Focusa mi nepasovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund