Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Signalizace rozsvicenych svetel
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Signalizace rozsvicenych svetel Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 6:34 pm    Předmět: Signalizace rozsvicenych svetel Citovat

Ahoj, chtel bych se optat, jestli nekdo nevi, kde je v Pume 1.7 (r.v.1998) schovanej ten pipak, co se vzdycky tak silene rozerve, kdyz se projevi muj smysl pro zapominani na rozsvicena svetla, otevru si dvere a namirim si to ven? Jeste jsem se po nem nekoukal, ale mam v planu nejak zmenit ten zvuk (spise hluk) co vydava na prijemnejsi. Protoze treba, kdyz si jdu otevrit vrata, necham nastartavano a rozsviceno a otevru dvere, tak (hlavene rano kolem pate, kdyz je u nas na dedine celkem ticho Joking ) to fakt rve priserne Confused Smile Jinak mi to nevadi, vzhledem k moji pokrocile skleroze a zkusenostmi s vybitym predchozim autem Very Happy Jen ten zvuk me nadzvedava Evil or Very Mad Smile
_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

nekde tu byl o tomhle uz prispevekj....Very Happy jinak elton tam radil, nacpat do nej molitan, nerve to tolik Very Happy ale kde ho najdes to ti nepovim....
_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

ano, řešilo se to tu, já do něj narval molitan a je dole na palubce jak jsou pojistky..

vyšroubuj ty dva šroubky, vycvakni pojistkovku a pusť světla a poznáš hned, kterej je ten šmejd uřvanej..

rozdělej a ucpi mu hubu.. Wink

sopen to řešil nějak citlivěji - zkus hledat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Pokud já mam nastartováno a otevřu dveře, tak u mě nic neřve... Řve to jenom když zhasnu motor a otevřu. Confused
_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
supecek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.2. 2007
Příspěvky: 119
Bydliště: Kojetín okr.Přerov

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

Tak tento problém jsem taky řešil a VYŘEŠIL. Ta potvůrka je přesně tam jak píše Elton. Vypadá jako relé a když jsem ho vyndal osvětlení vnitřku nešlo vůbec. Tak jsem sundal ten černý kryt a pod ním je celý obvod stmívání a rozsvěcování na plošném spoji. A je tam takový černý váleček o průměru cca 10 mm vysoký asi 8 mm a má nahoře dírku. Vypadá to jako malý mikrofon či jak to pojmenovat. No a to je ten šmejd. Je připájený jako tranzistor, tak jsem pod něho zasunul malé nůžky na nehty a ustříhl ty dva drátky. Jednoduchá amputace toho šmejda a je klid a osvětlení mi funguje normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 3:33 pm    Předmět: Citovat

Omlouvam se, ze opakuji temata, ale snazil jsem se to nekde najit (hlavne v casti elektrika) a neuspel jsem Sad Smile
Kdyz jsem se do toho zaposlouchal, tak jsem si myslel, ze to jde nekde odtamtud. Takze to tam fakt asi bude. O vikendu se na to musim mrknout podrobneji Smile
No, rady jako ustrizeni nebo zakryti jsou dobre a mozna na ne i dojde Very Happy , ale pokusim se vymyslet nejakou mirumilovnejsi metodu. Nejradsi bych ten obvod vymenil za nejaky jiny s lepsim zvukem. Diky elektro skole a domacimu bastleni by mi to snad mohlo i vyjit Smile Tak uvidim, kdyztak tu pak zverejnim i vysledky, kdyz bude co Very Happy
Zatim diky vsem za rady Wink

4 Puman:
Hmm, to me to bohuzel rve i kdyz mam nastartovano Sad Jinak bych to vubec neresil...
Cool

mod. edit: pouzivaj tlacidlo EDIT ... precitat pravidla !

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sopen
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 235
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 3:17 am    Předmět: Citovat

Ja ho puvodně vyndal uplně a jak se mi doma ten pípák válel u pájky a měřáku, začal jsem si s tím hrát.
nyní když otevřu dveře, tak krátce asi vteřinově zapípá jako upozornění na svetla a poté je klid. Dvere mohu mit otevrene, svetla rozsvicene, motor v behu a proste mlčí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

mno a me se to nejak cely po*ralo...kdyz otevru dvere ridice tak tak to nepipa a ani se nerozsviti vnitrni osvetleni...u spolujezdce to funguje normalne, asi bude v haji ten spinac na signalizaci otevrenejch dveri Sad
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

4 Cubec:
Jo, mas pravdu, typoval bych to na snimac dveri u ridice.

4 Sopen:
Jo, kdyz nevymyslim jinej zvuk, tak bych to asi taky vyresil nejakym podobnym zpusobem, jeste uvidim Smile Tys to resil nejakym RC (odpor-kondenzator) clenem? Nebo sloziteji?

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sopen
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 235
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 8:55 pm    Předmět: Citovat

to pumAvatar:
Ano, puvodne jsem zapojil RC jak pises, ale melo to za nasledek asi vterinový klouzavě klesající tón. Poté jsem našel na jedné desce malé relátko 6V o velikosti integrace, které se vešlo do krabičky pípáku a které právě ten pípák spíná. Vteřinové sepnutí relátka je nastaveno opět tím RC.
Šlo by místo relátka asi použít i nějakej tranzistor, ale když už jsem objevim to maliké relé ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

Kreativni reseni Wink Libi se mi to Smile Diky za rady. Uz toho mam v hlave dost a co nejdriv se na to musim vrhnout. I kdyz ted mam doma po pokoji rezdelane akvarko, coz bude mit asi prednost, abych uvolnil zas kousek mista Very Happy Ale urcite sem pak doplnim vysledky Smile
_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Puman napsal:
Pokud já mam nastartováno a otevřu dveře, tak u mě nic neřve... Řve to jenom když zhasnu motor a otevřu. Confused


Tak to maj asi sakra od 1999 lepe reseny! Je to desny! Nechapu kterej vul vymyslel ze to bude piskat i pri pustenem motoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Nic.Nebude
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 8.6. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha (Chodov)

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Arrow Spis by to mohlo hrat melodii z knight rider-a, nebo aspon nejakou rokovou pecku Wink

Kazdopadne bych radsi nejaky vic jednoduche reseni, protoze me to taky stve a elektrotechniku jsem nemel.
btw. jaky zvuk maji ostatni fordy? Ty by mohli mit stejne velky "repracek", kterej huci na jine (prijemnejsi) tonine.

_________________
Míň keců = víc spaní.

Bart Simpson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Pajos_
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

CUBEC: mrkni estli se ti pri otevreni dveri u ridice rozsviti ta kontrolka na palubce znacici otevreni dveri nebo kufru...
Estli ti bude svitit pri otevreni tak je chyba v tom samotnym pipaku!
Totiz jak uz tu nekdo psal, jakmile ten pipak (je to mensi obvod) vyndas,tak ti podle otevirani dveri ani nepiska ten jeb a ani nesviti to svetylko ve vnitr..

Ten pipak je presne tam jak pravil Elton :
je dole na palubce jak jsou pojistky..vyšroubuj ty dva šroubky, vycvakni pojistkovku. Zezhora ty pojistkovky jsou relatka a jedno z nich ma postrane dirky a to je prave ten "urvanej smejd" Laughing Vypada jako relatko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ne-e..ta kontrolka se nerozsviti. Takze je to ten spinac nebo kabel k nemu. ale nejak to zatim neresim..na takovou drobnustku zatim neni cas...asi to budu resit az bude teplo cca nekdy v kvetnu Smile
_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund