Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Dojezd s rozsvícenou kontrolkou paliva
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Dojezd s rozsvícenou kontrolkou paliva Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scary
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 26.6. 2007
Příspěvky: 645
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

mala by byt rezerva cca 7 litrov...
ja som skusal tiez dojazd 60km, ale ako viacery tu, tiez som uuuplne zmenil styl jazdy a siel som tak ze snad to menej zrat nemohlo... aaale necukalo to ani tak v aute ako vo mne... cely cas som rozmyslal co budem robit ked to zastavy Very Happy
inac max som dotankoval asi 34 litrov....

_________________
1/4 mile piestany 2009 - 16,432
1/4 mile mimon 2010 - 16,432
to je presnost... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger ICQ
semo1
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 902

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 9:24 am    Předmět: re Citovat

no tak ja som zatial najazdil 65 a este s tym vobec nic necuka....pre istotu mam ale v zadu bandasku zo stavou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koco
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.3. 2007
Příspěvky: 272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 9:42 am    Předmět: Citovat

no ked ti cukat zacne, tak moc daleko uz nezajdes Smile

minule sme to so scarym preberali, nemoze dojst k poskodeniu nejakej casti, ked nasaje palivove cerpadlo vzduch?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
semo1
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 902

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 10:12 am    Předmět: re Citovat

nemalo by sa jazdit do prazdna.....moze odyst cerpadlo respektivne sa ti usadi zvyskami necistot
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
semo1
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 902

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

takze.....na rozsvietenu kontrolku som asi dnes trhol rekord aj napriek tomu ze mi vypovedala lamela...ostalo mi poslednych 300sk a na pumpu som dorazil asi tak ze pri dojazde mi blafol motor co mi dosiel bezin..tak som natankoval 7,55l bolo to na MYJAVE a siel som az do BA celu cestu 90km/h to jest zhruba 130km cez NM PN TT SC po starej ceste a dorazil som stastlivo. SCARY asi som ta tromfol.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 12:49 am    Předmět: Citovat

V současné době jezdím za 6,7 l/100km (motor 1.6) - poslední dojezd byl 613 km a následovné tankování 41 l doplna. Dosáhl jsem toho tím, že při každém stání (na červenou etc.), když předpokládám dobu delší než minutu, vypínám motor. Ovšem nedělám to ze začátku jízdy, dokud je motor ještě studený. (I tak jsem zvědavý, co na to poví paní baterka.) Tím jsem stlačil spotřebu o více jak půl litru na sto. Jinak můj dojezd na oranžovou kontrolku viz můj starší příspěvek v tomto vláknu, kde jsem dal odkaz na jiné vlákno, kde už jsme to kdysi diskutovali.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Paradko
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 88
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

A ja som si robil hlavu kvoli 25 kilakom Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

2cochee: 41l? To me se tam nikdy nepodarilo narvat vic nez 35l a to uz mi svitila kontrolka...Asi nemam tak pevny nervy... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

ted na poslední nádrž jsem najel 450km (do rosvícení kontrolky) a jel jsem s tim 2x 190km v kuse rychlosti 120-140km/h mimo obce.. a pak jsem se jel sobotu rano projet po okreskach.. Myslim si ze na vytížení motoru slušnej dojezd.

re: já jsem tam nejvíc natlačil 36 litrů, pak už se bojim jezdit..

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Ja som sa tiež prvý krát bál že nedojdem do ciela,nejakých 29km od zasvietenia konrtolky paliva Smile

Každú chvíľu som vyradoval do neutrálu,ale došiel som Very Happy

_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Beastie: to je chyba, vyřazovat na neutrál - při neutrálu to relativně dost žere. Lepší je prostě sundat nohu z plynu. Pokud řídící jednotka zjistí, že takto vlastně brzdíš motorem (poloha plynového pedálu neodpovídá vysokým otáčkám motoru, nevyšlápnutá spojka atd.), úplně uzavře přítok paliva do motoru.

Aluna: rekord mám 41,66 l. Jak se rozsvítí kontrolka, odmáčknu si denní počitadlo km a vím, že na tankování mám ještě 90-100 km čas. Jinak už tu byl kdysi jiný thread o dojezdu a spotřebě atd., tam jsem popisoval, jak jsem vyjel nádrž dosucha. (Vím, že se to nemá, ale byl jsem na to připraven, včetně rychlé reakce.) Surprised

Edit: tady to je, ten starý thread

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

cochee napsal:
Jak se rozsvítí kontrolka, odmáčknu si denní počitadlo km a vím, že na tankování mám ještě 90-100 km čas.


Jojo, takhle to jde praktikovat v České republice. V zahraničí to moc nedoporučuju. Už se mi několikrát stalo, že už jsem ujel 50km na svítící kontrolku a říkám si, že je nejvyšší čas natankovat (v noci).

Dlouho nic.. Po pár km benzinka.. zavřená, další .. zavřená, další .. zavřená. Už se smiřuju s tím, že mě někdo odtáhne Surprised No nakonec to dopadlo dobře, ale ponaučení pro příště: natankovat hned při prvním příležitosti Smile

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Tak kdyz jsem vcera jel domu, v puli cesty se mi rozvitila kontrolka...Dneska rano jsem jel do prace a odpoledne pojedu na Melnik na Shelku, takze kdyz mi to nikde nezdechne (asi by me kleplo... Confused ) Tak ujedu na rezervu 50km, ale vic se uz neodvazim...Uz dneska v kopci sla rucicka az nekam uplne pod minimum, hroznej pohled...No jsem na to zvedavej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SiD
Puma God
Puma God


Registrace: 2.7. 2006
Příspěvky: 1036
Bydliště: Home - Pardubice, school - Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

k tomu jak pise MAd, taky uz mam svoje zkusenosti s dojezdem v zahranici.. v lete to bylo s pumici v anglii tam sem na danici na benzinku narazil jednou za 200-300 km po ceste na sever takze to bylo co benzinka nebo co druha benzinka a brali sme do plne.. pokazde se bralo okolo 30ti litru

a tedka mesic zpatky se mi podarilo na slovensku s tatkovim autem, rozsvitila se rezerva, palubni pocitac rikal ze 100km v pohode, tak ok, jeli sme snowboardovat, ale jaksi po 30km bylo na pocitadle najednou 10km dojezd... na 0km podle palubniho pocitace sem dojel asi 20km k benzince - Mircelo by mohl vypravet jaka tam byla atmosfera, sedel v tom aute se mnou a jeste dalsi 4 lidi :D :D

ponauceni: jak se rozsviti rezerva tak zbytecne necekat s tnkovanim, stejne me to nemine..

_________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ No Past, no Future..._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ ...no Problems, just the Moment! _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

SiDe to je ten pc nejakej spatnej a nebo se to stalo tim, ze tata mel prumernou spotrebu 5,5l a ty si ji za tech 30km zvednul na 8l/100km a pak by to odpovidalo, ze to najednou ukazalo tak malo... Laughing Ale tu atmosku si dokazu predstavit, kort jestli jste vezli s sebou zensky...aspon ta moje by uz plasila a mozna bych chytil i nejakou tu nadavku... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund