Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - demontáž rádia a zadního tapecírunku
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
demontáž rádia a zadního tapecírunku Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2006 9:16 am    Předmět: demontáž rádia a zadního tapecírunku Citovat

Chtěl bych opět poradit, jak vyndat rádio a zadní boční tapecírunk. Rádio musím vyndat, protože jsou asi nějak blbě zapojené reproduktory. No, když zmáčknu tlačítko bal/ fad. jednou- naskočí balanc a při přesunuti signálu doleva hraje levý (správně), ale při přesunu vpravo hrajou oba. Když to tlačítko zmáčknu znova, měl by naskočit fader, ale hupne tam zpět stanice. Přitom to fader má. Dále bych rád věděl, jak se dostat do místa zadních repro, které nemáme, ale rád bych je tam dal. Předpokládám, že jsou v prostoru za mřížkou u loketní opěrky. Taky se potřebuju podívat, zda tam jsou vůbec natažené dráty od rádia. Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2006 11:47 am    Předmět: Citovat

Vyndání rádia:
Nejrychlejší je cesta do servisu, kde na to mají speciální "U" nástroj. Vytáhnutí rádia je zdarma a mají to za 5s. Pokud máš servis daleko, tak se obrň trpělivostí (JX potvrdí Smile), vezmi si dva hřebíky velikosti zdířky po straně. Oba je zasuň na jednu stranu a snaž se, aby rádio vyskočilo. Poté opakuj postup na straně druhé. Dělal jsem to už minulý rok, tak si to moc nepamatuju...

Zadní tapecírunk:
Odmontuj zadní sedačku ze sklopného držká (2x2 šroub Torx), spodní část je pouze zacvaknutá v plastových držácích + hákem vzadní části - vycvaknout. Sundej koberec po straně, sundej plastové krutky šroubů a všechny odmontuj (jsou tam tuším 3-5, velikost 10). Sundat plast (je ještě "přicvaknutý") lehkým násilím a z háčků kolem zadního okýnka. Tím se dostaneš k zadnímu repru.

Každopádně dle mého názoru jsou zadní repra ve všech Pumách bez ohledu na výbavu a ročník, takže chyba bude nejspíš v kabeláži.



P7010038.jpg
 Komentář:
Ozvučnice zadního repra - série.
 Velikost:  129.35 kB
 Zobrazeno:  43640 krát

P7010038.jpg



P7010036.jpg
 Komentář:
Pohled na odmašlený zadní tapecírunk. Original repro.
 Velikost:  139.31 kB
 Zobrazeno:  43640 krát

P7010036.jpg



_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2006 9:30 am    Předmět: Citovat

Díky za info.
Nevíš náhodou rozteče těch šroubů, resp. rozměr elips. reproduktorů?
Asi tam nejsou, v autě bylo původně rádio 3000 Trafic (soudě podle toho, že manuál byl v deskách spolu s manuálem na 5000ku, která v autě je) a to je dvoukanálové.
Oddělal jsem u B sloupku tapecírunk, ale je tam ještě ta kovová mřížka. Pokusím se to prosvítit, jestli se mi něco ukáže. Doufám, že vedení tam bude. Proč by se dělali s dvěma typy svazků pro montáž.
Ad rádio: je mi divný, proč zlobí i ty dvě přední repra, IMHO i když jsou zapojený jen dva, mělo by čtyřkanálové rádio fungovat jako se čtyřmi. Tedy pokud je vybaveno Fa/Bal, mělo by po zmáčknutí tlačítka přepnout na FA a při přesunu signálu dopředu, by přední měly hrát pořád stejně, jako v neutrálu (všechny stejně) a při přesunu dozadu by přední měly stichnout, protože signál jdem do větví, které nejsou zapojené. Při dalším zmačknutí by teporve měl naskočit Bal. Přitom ale (jaxem psal nahoře) Fa vůbec nejde. Při mačkání tlačítka se střídá Bal a hned zpět na stanici. Bal zase při přesunu vlevo hraje správně - levý, aale vpravo hrajou oba beze změny. Nechápu to, předpokládám vzadu nějaký ISO konektor s daným zapojením. No uvidím, co uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2006 12:12 pm    Předmět: Citovat

Kdo napsal:
Nevíš náhodou rozteče těch šroubů, resp. rozměr elips. reproduktorů?

Náhodou vím.

Přední: Vnější průměr 160mm, průměr díry 130mm, instalační hloubka 60mm

Zadní: Vnější rozměr 220x160mm, rozměr díry 195x135mm, instalační hloubka 80mm

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2006 7:31 am    Předmět: Citovat

Každopádně dle mého názoru jsou zadní repra ve všech Pumách bez ohledu na výbavu a ročník, takže chyba bude nejspíš v kabeláži.


Legenda nelhala, jsou tam Very Happy , povedlo se mi tam podívat bez demontáže. Po odtáhnutí tapecírunku vepředu pomocí zrcátka a baterky se šlo podívat zkrz tu plech. mřížku, takže chyba je fakt jinde. Takže vyndat rádio. Udělal jsem si U-čka z drátu, ale zatím se mi to nepovedlo. Není problém to tam strčit, pohybem o strany odjistit nějaké západky, ale nedaří se mi rádio vytáhnout. V servisu asi mají ny koncích U-ček nějaké bambulky, za které se dá zatáhnout směrem ven. Každopádně díky, budu bojovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2006 11:08 am    Předmět: Citovat

Citace:
V servisu asi mají ny koncích U-ček nějaké bambulky, za které se dá zatáhnout směrem ven.

Ano. Na konci jsou zářezy. Vem si pomocníka, který bude rádio táhnout směrem ven např. pomocí kazetové mechaniky.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: po květen 08, 2006 10:14 am    Předmět: Citovat

tak už jsem koupil tu nabořenou pumu a demontuju a demontuju a najednou koukám, že na každé straně je repro vzadu jiné a přitom oba orig. ford.. je to možné?
jinak je docela zajímavé objevovat jak někteří rádoby odborníci opravují auta. CO TAM SE NAJDE BASTLŮ A FUŠEŘIN.. např. 2mm vrstva tmelu na blatníku atd.. Sad ale i tak je na ní dost použitelných dílů - skoro pokladů jako alespoň přední a zadní světlo, plato, orig rádio 6000 s cd, a našel jsem tam i univerzální DO, tak ho zkusím oživit a hodit na tu svou.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: út květen 09, 2006 11:31 am    Předmět: Citovat

Taxem včera rozebral ten tapecírunk a vyndal rádio, abych zjistil, že to opravdu měl v ruce "odborník"! V rádiu zezadu zapojené jen čtyři fousy, co jdou k předním reprům a to tak, že levý byl zapojen na výstup pro levý zadní a pravý plusem na pravý přední a mínusem na plus pro levý zadní. Zbytek vodičů ustřiženej a zamotanej páskou. Vypadalo to, že v origu jsou konektory zastrčené v nějaké kostce, která se jako celek zasouvá do výstupů repra (jako napájení) v rádiu. Po přeměření zadních vodičů se mi neukázal nikde obvod. Ad zadní repro: po demontáži zjištěno, že oba jsou odpálené, bo nemají obvod ani na svých výstupech a vodič mínusu pravého je někde přerušený. To jsem našel pod kobercem vedle dveří. Někdo ho odborně prostě přefik. Důvod se asi nikdy nedovíme. Takže jdu shánět nová repra, aby pasovala do původních úchytů. Jojo, není nad to, když to dostane do ruky machr.
Jo, dá se a za kolik sehnat rádio s CD mechanikou? Jsou stejná, jako třeba ve Fokusu?
Abych nezapoměl, rádio má v sobě nějakou logiku, protože pokud jsou zapojeny jen dva reproduktory, ať přední, nebo zadní, funkci Fade nenabízí, ale stači zapojit i jen jeden další a funkce se aktivuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: st květen 10, 2006 8:09 am    Předmět: Citovat

rádio ve focusu je stejné, stejně tak v mondeu.. orig forďácký rádio je občas k mání na stránkách mondeo klubu http://mondeo.fordclubs.org/ tak to zkus.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mircelo
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 20.3. 2006
Příspěvky: 642
Bydliště: Čadca,SK (pri Žiline)

PříspěvekZaslal: st červen 28, 2006 11:03 pm    Předmět: Citovat

Takze, ja mam za sebou mensiu predelavku svojho audio systemu
a vyzeralo to nasledovne:

Demontaz tapacirungu v pohode, bordel pod sedackami od vselijakych
debilit. REPRAKY boli zapojene a aj fungovali(ale podla radia nie)
Inak, odpojil som ich a pripojil ku nim predlzovacie kable na repraky
do kufra.

Demontaz Radia. Po 2 hodinach, a oskreni pristorojvky Evil or Very Mad , sami
podarilo demontovat radio. A ako som cakal, presne ako kolega Kdo,
som mal precvaknute droty od zadnych reprakov a predne na hovno
zapojene, takpo po 15 min som to dal s kamaratom elektrikarom
dohromady(chybal material, robili sme to pred intrakmi= u vas kolej)

Dosku v zadu mam drevenu- bal som sa ze to bude moc velka zataz
s reproduktormy, ale pumicka to statocne zvladla.
(aj ked trafim daku tu jamu tak to drzi)
Zo spodu dosky mam este tlmiacu penu.

Reproduktory: vybral som si Magnaty Bull Power 6930, hlavne koli
vzhladu Smile . no co a nehraju spatne
( http://www.magnat.sk/c_bullpower.html )

A vysledok: zatial som nadmieru spokojny. Sice som este repraky
nezatazoval, cakam nech sa zabehnu, ale zatial to znie celkom v poho.

Fotky su ,ale nemozem najst kabej od fotaku Laughing

_________________
... Ono to utahne ...

1,4 Zetec SE 98HP+
r.v.: 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Maw
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2006 8:38 pm    Předmět: Citovat

.

Naposledy upravil Maw dne po únor 22, 2010 12:46 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 3:54 am    Předmět: Repro do plata Citovat

Není to teda úplně k tématu, ale: Dal někdo z vás repráčky a/nebo subík do kufrového plata? V kladném případě - máte to někdo v fotkách v profilu? (je nás tu už dost, bude dlouho trvat, než se ve všech profilech podívám...) nebo by to pro mě mohl vyfotit a ukázat tady? Zajímá mě hlavně náhrada origoš "papindeklového" plata. Pokud to někdo má jako třeba MAd normálně na podlážce kufru, ten papindekl se dává pryč, nebo se to dá poslouchat i s ním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 9:21 am    Předmět: Citovat

To cochee: Viděl jsem to u někoho na druhém sraze (Mircelo ?)

V podstatě dávat koaxy do plata je nesmysl, protože místo jim je již předurčeno (viz. foto výše). Subwoofer do plata: to je kapitola sama pro sebe. Musel bys udělat samozřejmě plato nové, vyztužit úchyty a použít tzv. subwooferový měnič, který je určen pro FreeAir. Výsledek stejně nebude nic moc.

A jestli je sw v kufru slyšet ? Přijď si poslechnout Smile Pryč se original platno nedává, jelikož nízké tóny se velmi dobře přenáší i přes překážky.

_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ahá, takže pokud chápu správně, na středy a výšky používáš původní umístění repráků (byť s jinými, vyměněnými, měniči - dívám se i na tvůj profil) a v kufru máš jenom "tlustý zvuk"? A koaxy by ale měly být směřovány "na ucho", kvůli směrovosti výšek, ne?
Samozřejmě, pokud příští sraz klapne a sedne mi to, rád přijedu a omrknu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 6:28 pm    Předmět: Citovat

MAd napsal:

Přední: Vnější průměr 160mm, průměr díry 130mm, instalační hloubka 60mm

Zadní: Vnější rozměr 220x160mm, rozměr díry 195x135mm, instalační hloubka 80mm


Myslis ze by mi sly dopredu tyhle repraky? Pravej mi pri vetsim zatizeni chrchla, tak uvazuju o vymene...maj i vetsi...17cm ale nechci nic vrtat nebo rezat do dveri...no a jeste jsou za prijemnou cenu...Nebo co bys mi doporucil ty? Dik



Obraz036.jpg
 Komentář:
 Velikost:  48.24 kB
 Zobrazeno:  42919 krát

Obraz036.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund