Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Motor + Olej?!
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Motor + Olej?! Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Timebuster
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 9:08 am    Předmět: Motor + Olej?! Citovat

Je nutné do Pumy dolévat olej?? Pokud je motor v dobrém stavu, kolik může spálit oleje na 1000Km?? Kdy se rozsvítí kontrolka na olej?? Myslel jsem si že na tyto otázky znám sám odpověď, ale je to tak, že i odpovědi odborníků, asi rádo by, se na tyto otázky neshodují. Já jen, že jsem v sobotu na D1 udělal motor, zarachtalo v tom asi na 5 vteřin, pak to chcíplo a konec - odtahovka a celá paráda kolem. Příčina - sucho, po oleji ani památky. Na olej jsem kouknul vždy tak 1x za 1,5 - 2 měsíce. Olej byl plně synttický a odjeto na něm 9.000 Km. Kontrola oleje červená ani neproblikla, nic nesvítilo. No tak nevím kde jsem udělal chybu. Ničeho si nejsem nějak vědomej. Není to moje první auto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
webster
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.12. 2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 10:07 am    Předmět: Citovat

Mne to zozralo asi 2 litre oleja na 8000 km. Ma najazdenych 150000. Mne sa to zda vela, ale niekto hovori, ze je to akurat. Olej kontrolujem raz tyzdenne pri umyvani auta a kedze robim v servise tak viem, ze 70% aut jazdi s olejom pod minimum a 20% ked pridu na vymenu, tak kontrolna tycka sa oleja ani nedotkne. Takze treba to sledovat castejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 10:15 am    Předmět: Citovat

koupil jsem auto po vymene a bylo tam oleje lehce nad max a kdyz mi ho melnili po 10tis (5W40) tak ho bylo na min - rysce (odhaduju tak litr ze je od min na max) a mam 163tis najeto

s tim ze ti nesvítila kontrolka, svítila ti pri startování? Nemohl jsi nekde prorazit vanu?

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SiD
Puma God
Puma God


Registrace: 2.7. 2006
Příspěvky: 1036
Bydliště: Home - Pardubice, school - Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

2Olili: pokud dolevas kazdych 300 tak urychlene vsechno zkontrolovat.. hlavne okoli motoru jestli neni neco od oleje.. to zakonite musi nekde tect!

jinak ja olej kontroluju zhruba jednou za 14 dnu a ted za poslednich 12tis km sem doleval asi litr a to proto ze mi olej tekl pres nejake tesneni a motor byl od oleje jak prase.. ted je dotesneno, olej dolit (mechanik rikal ze jeste pul litru dolil do max) a za 3tis jedu na komplet vymenu oleju a kapalin ;)

edit: jeste kdyz si predstavim ze bych mel co 300km dolevat olej tak to dolevam asi 2 tydne 8O to abych s sebou vozil porad dva litri oleje v kufru :(

_________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ No Past, no Future..._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ ...no Problems, just the Moment! _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Rem
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 5.10. 2006
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

tak na olej v motoru u pumy jsem mistr nad mistry. Pred 14 dny jsem dal 30 000 za generalku, protoze sem pred 3mi mesici jezdil 4 dny tak, ze mi v zatackach jemne problikavala kontrolka... Behem tech 4 dnu se chytla klika a 3 mesice (5 000km) dokonaly svoje (chycena klika, vylity salky, chycena hlava).

Kdyz mas pod motorem louzicku, bud rad, je to jen nejakou netesnosti, i tak ale okamzite do servisu (neautorizovanyho).

Kdyz mas velkou spotrebu a pod motorem sucho a motor taky cistej, tak s tim okamzite zajed do servisu (neautorizovanyho). Projevuje se to jeste modrym dymem z vyfuku. Vicemene ses v hajzlu (bude to drahy).

Obecne plati pravidlo: jakmile kontrolka blikne, okamzite vypnout motor, zavolat odtahovku a dolejt olej + pokud si to predtim pravidelne kontroloval a o ten olej si prisel najednou, tak urcite do servisu at se nato podivaji. Penize, ktery das za odtahovku se Ti vrati mnohonasobne, nez potom resit treba i tu generalku...

Pokud mas sebemensi pochyby, tak si zajed do servisu at Ti zmeri tlak oleje. Z toho dokazi poznat hodne veci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 11:08 am    Předmět: Citovat

Ja jsem tohle taky meril, mam najeto 145tis a zere mi to presne za ctrvt roku pul litru plnosyntetiky a ctvrt litru vody..pod motorem zadny kapky ani louzicky nemam kdyz parkuju, takze to proste sezere, po sraze jsem to sledoval na videu a treba na sprintech mi to vubec necadilo, tak nevim, rekl bych ze je to zvysena norma... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jmario
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 135
Bydliště: SR Nitra-Nove Zamky-Surany

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 8:09 am    Předmět: Citovat

Ak ti to zozralo take mnozstvo oleja po 1500km tak to auto muselo strase dymit....

Ja som pocas 12tis km dolial max. 1liter (Castrol 5W-40)

ale neni som s nim moc spokojny rychlo sa uspinil (je to len moj nazor) a teraz pojdem racej do MOBIL 1 (Mobil Super FE Special 5W-30)... tak uvidim Smile

_________________
SKYPE me! jmario666
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rem
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 5.10. 2006
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 10:39 am    Předmět: Citovat

Olili napsal:
SiD: Olej nikde neuniká. Měla jsem Pumičku i v servisu... A na nic nepřišli, jen že je motor dost ojetý a starý :roll: :cry:


Doporucuju Ti, aby jsi dojela do servisu a nechala si vymenit komplet tesneni v motoru. 1) Je to relativne palka, ale v dlouhodobym meritku (par mesicu) usetris, protoze ten olej taky neco stoji. 2) Nebudes to muset porad sledovat. 3) jednou nato zapomenes, motor se Ti zadre a vyjde Te to pak milionrkat draz.

Na jizni morave je dobrej clovek pres puma motory p. Merta 608742427
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger ICQ
SiD
Puma God
Puma God


Registrace: 2.7. 2006
Příspěvky: 1036
Bydliště: Home - Pardubice, school - Brno

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

2 Olili: promin ale pokud se nepletu tak ty motory mame vsichni zhruba stejne stary +- par mesicu.. ono sice pod motorem muze byt sucho, ale hlidal bych si jestli to nejak moc nekouri z vejfuku nebo treba z vejfuku jestli uz ten olej nekape.. uz i to sem videl.. nebyla to teda puma ale trabant.. ale videl :)
_________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ No Past, no Future..._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ ...no Problems, just the Moment! _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Michal
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 7.7. 2006
Příspěvky: 21
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 3:30 pm    Předmět: Citovat

ja mam Pumu 5 let , kdyz jsem ji kupoval tak mela najeto 20tis, ted 170tis a olej zere porad stejne ... cca 0,7litr na 5tis km pri normalni jizde ala predpisy, problem je kdyz pojedete sportovne nebo z Brna do Prahy celou cestu 200km/h (pokud to jeste dnes vubec jde) tak pak papka vic, ale to bude delat kazdy auto kdyz mu budete davat za usi ... menim kazdych 15tis km ...PS: Uz kdyz jsem ji kupoval tak me na to upozornil majitel, ze je potreba na to kazdych 2-3tis km kouknout (hlavne v lete kdy se jezdi svizneji), pokud se ale jezdi na pohodu tak to vyjde na 10tis km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

SiDe, ty jsi srandista, olej z výfuku Traboše Very Happy - no samozřejmě, když se úmyslně do paliva olej přidává a navíc 2takt má proti 4taktu daleko méně dokonalé spalování... rofl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Rem
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 5.10. 2006
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:24 am    Předmět: Citovat

Olili napsal:
Rem: Prosímtě a nevíš náááhodou kolik cca by to stálo? (výměna těsnění)

do desiti tisic by ses vesla urcite. Tusim, ze shozeni nahozeni motoru 3000 a vymena tesneni vcetne vymyti, atd... 5000. Nejlepsi budes mit, kdyz mu zavolas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger ICQ
cochee
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 15.8. 2006
Příspěvky: 384
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 3:08 am    Předmět: Výměna oleje Citovat

Musím se pochlubit vlastní blbostí, kdo jste stejně nezkušení jako já, tak pozor na to. Dneska jsem měnil olej, vše šlo hladce, až do doby, než jsem si řekl, že je vše OK a že tedy sjedu z rampy. Ještě že jsem měl stáhnuté okénko - po nastartování chvíli svítila kontrolka mazání, než se naplnil olejový filtr, pak zhasla a zároveň s tím se ozval zvuk tekoucí kapaliny. Krve by se ve mě nedořezal - zvlášť, když vezmu do úvahy fakt, že na té rampě, kde jsem měnil olej, se olej měnit nesmí... Embarassed okamžitě jsem vypnul, ale odhadem tak 1,5 l nového oleje (viz "Ceny") na zemi... Co se stalo? Když jsem sundal starý filtr, nevšiml jsem si, že na něm není jeho těsnení; zůstalo přilepené na vaně. Takže když jsem přitáhl nový filtr, staré těsnění se políbilo s novým a "vyhřezlo" a už to bylo. Měl jsem sice 5 litrů oleje, s tím, že mi něco zůstane na dolévání, ale teď jsem rád, že mám hladinu alespoň na rysce minima... Confused Drahá zelenáčská daň...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kdo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 26.4. 2006
Příspěvky: 141
Bydliště: kousek nad Prahou

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 9:41 am    Předmět: Re: Výměna oleje Citovat

cochee napsal:
Musím se pochlubit vlastní blbostí, ......... Drahá zelenáčská daň...


Tohle znám, v dobách mých začátků jsem tenkrát byl taky nadšený, jak jsem zvládl výměnu oleje na jedničku. Vypustit, vyndat starý filtr, vše očistit, nandat nový filtr a nalít nový olej. Nadšení mi vydrželo do doby, než jsem zjistil, že šlapu v oleji. Zapomněl jsem totiž na takový detajlík, jako je našroubovat po vypuštění zpět tan výpustný šroub na vaně. Nechal jsem to pořádně vykapat a zatím dělal vše ostatní, bohužel i s dolitím oleje. Tenkrát ale byl olej za půl darma, tak to tak nebolelo, ale zadělaná podlaha v garáži taky mrzela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 28.8. 2006
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 1:22 am    Předmět: Citovat

Ja dolevam tak co 2000 litr. Byl sem v servise Ford Thorne Cardiff a tam mi rekli uzasnou story....motory 1.7 VCT maji pry vysokou spotrebu oleje a nikdo nevi proc. V emisich nic neni, v chladicim systemu taky ne a netesnost zadna. Cili odbornik mi poradil abych proste dolival olej. Nutno jen dodat, ze Ford Puma je v UK vylozene tuctove auto.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund