Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - PROČ-Puma
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
PROČ-Puma Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PumaDedek
Banned
Banned


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 11:29 pm    Předmět: PROČ-Puma Citovat

Arrow OD MRTVÉHO MOTORU,chci navázat debatu,která by se týkala názorů,proč jsem si koupil,zrovna Pumu. Question Určitě se nám všem moc líbyla.......V mém případě,to nebyl pouze vzhled,ani mi nezáleželo,jestli to bude 1.4..či 1.7..náhodou jsem natrefil na 1.6ku.Při koupi,jsme s mamčou už nemuseli koukat na velikost kufru a podobné detaily pro rodiný auto.Jednoduše řečeno,pro nás velmi atraktivní a vyhovující Pumí, jak na pošusty,tak na cesty domu na šumavu,cca 300km.-jedna cesta,Mé požadavky na uspokojení, Ford Puma,plně splňuje... Cool
_________________
Důvod zákazu přístupu na fórum: Poškozování dobrého jména klubu, soustavné porušování pravidel, urážení členů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hydrovar
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 8.3. 2007
Příspěvky: 86
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 12:10 am    Předmět: Citovat

No já vždycky snil, že si pořídím nějakýho malýho "teréňáčka" - suziki Vitara, Samurai, Jimny, nebo tak ... a pak jsem jednou v úterý náhodně objevil Pumu na internetu v bazaru kousek od nás, ve středu ji šel prohlídnout, potom projet a prohlídnout a ve čtvrtek jsem ji koupil Very Happy .. vyluxoval jsem si účet skoro do sucha, ale byla to láska na první pohled Exclamation

A jak mi řekl můj skoro padesátiletý svobodný kolega: "Je vidět, že jsi svobodnej ... a mladej" Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
1,4 ZETEC SE, r.v. 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
SiD
Puma God
Puma God


Registrace: 2.7. 2006
Příspěvky: 1036
Bydliště: Home - Pardubice, school - Brno

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 9:02 am    Předmět: Citovat

S tatkou jsme koukali po necem co by se dalo pro me jako pro mladyho kluka - ja sem automaticky stare nebo velke auta zavrhl, to radsi ty penize shovam a ze az casem neco.. pak se skrz ceu zaclo koukat po tigrach.. staly okolo 80-90 tisic coz bylo i prijatelne.. objelo se po cele republice par mist pak nam jednou i v Ackach v Praze ukazali pumu /do te doby sem o pume vubec nevedel/ s tim ze to je mazec auto, hafo koni a na plyn ze je, ale ani na prvni pohled me moc nezaujala.. ale po ceste dom po dalnici kolem nas jedna stribrna ciste nahodou jela.. kdyz sem videl jak jede a jak vypada na silnici tak sem dost zmenil nazor ale furt sem si rikal ze tomu neco chybi.. pak se asi dva mesice koukal znamej po nemecku co by dotahl.. poslal postupne asi 15 ruznych pum na fotkach a jednu tigru, na posled poslal dve fotky - moji pumu a cervenou pumu, kdyz sem videl kola a snizeni a to ze je cerna bylo rozhodnuto, zvlast za cenu 90 tisic. pak se asi tyden cekalo a kdyz tatka zavolal at jdu pred barak na parkoviste... sel jsem, tatka akorat prijizdel.. kote hlubokej zvuk, velke kola, nizoucka.. to byla chvile kdy sem se zamiloval.... jenze se hned zjistilo co vsechno to ma v haji, kde byla borena atd.. a v tuhle chvili puma vysla na nejakych 155 tisic.. ja sem skrz opravy nadaval chvili.. ale laska byla silnejsi a chci investovat dal a nechat si ji dokud bude asi jezdit.. tatka to uz tak nevidi.. nadava do dnes ze to byla nejhorsi koupe co slo, furt se neco opravovalo, dost dlouho nejela vubec atd... a uz vidi jak ji budu zhruba za tri roky prodavat ze do toho nema smysl investovat.. mno ale ja to tak nevidim.. penize vydelane mam.. a setrit az budu starsi?? k cemu? penize se zas vydelaj.. a za par dnu to bude presne rok co sem se svoji laskou (30.6.)
_________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ No Past, no Future..._ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ ...no Problems, just the Moment! _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Timebuster
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 11:01 am    Předmět: Puma je Cool Citovat

Puma vypadá opravdu slušně z venku i vzhledem k roku výroby, je hodně nadčasově udělaná. Já po ní koukal když se pohybovala tak kolem 230.000,-v plné výbavě 1.7, dost mi ji známej nabízel, ale to bylo fakt dost peněz. Před 4 rokama. Jinak teď jsem si ji koupil tak abych měl nějaký přibližovadlo do města a v jeho okolí do 100 Km. S tím že stejně pojedu na moře a auto bude stát, než se zase vrátím.

No teď se trochu změnila situace a s odjezdem na moře to nevypadá tak rychle a horce a navíc budu tak trochu pracovat na moři v Chorvatsku a příští rok taky. Tak jsem se rozhodl Pumu vyměnit, za Focuse, když z ní člověk vystupuje po 1200 Km odjetých v kuse tak má docela dost. Tak uvidím jak to dopadne, je fakt že hlavní plusovej parametr u Pumy pro mě je vzhled a výbava, která je fakt slušná. Ale Focus taky nezaostává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ventilek
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 29.5. 2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 12:45 pm    Předmět: Citovat

Pumu sem uvidel v jednom bazaru kdyz sem prodaval Fiestu, okamzite sem si rekl ze ji musim mit, nadherny auto a pro moje potreby naprosto vystacujici, dokonce me loni odvezla i do chorvatska, i kdyz cesta to byla zajimava, opravdu po tech 1000 km sem mel dost,jeli sme ve 4,tak ani nemluvim o lidech co sedei vzdau Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
webster
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.12. 2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

U mna to bolo podobne....Vedel som odjakziva, ze nejaka Puma existuje ale nikdy som jej nevenoval nejak pozornost. Az ked som sa rozhodoval, co kupit. Moje kriterium bolo, aby auto dobre vyzeralo, stalo do 150 tis Sk, malo viac ako 100 hp. Stale som rozmyslal nad alfou 156, ale nakoniec som na nete objavil pumu. Super vybava, super look, paradny motor a uz som vedel, ze sa v takej budem vozit. S priatelkou sme do toho isli a uz nam skoro pol roka robi radost. Pred tym som mal dve audi 80 ktore boli zakazdym starsie odo mna a aj fiat seicento a ani jedno som nemal viac ako par mesiacov. Toto je moje asi siedme auto a vobec nerozmyslam nad zmenou. Som jednoducho spokojny. Detsku sedacku zatial kupovat nejdem a sme dvaja, takze priestor mi vyhovuje a ked niekedy potrebujem, tak mam k dispozicii aj sedemmiestny Mercedes Viano, takze nie je problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
supecek
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.2. 2007
Příspěvky: 119
Bydliště: Kojetín okr.Přerov

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:27 pm    Předmět: Citovat

Proč PUMA? U mne to byla jasná srdeční záležitost. Když jsem ji poprvé uvidel v 97 roce v nějakém časopisu a prečetl si recenzi,věděl jsem,že TO JE ONO!!! Přesně to CHCI! Krasný, sportáček se slušným výkonem,plnou výbavou..... Jenže vysoká cena,žena,dvě děti... Trpělivost a čas to vyřešil. Jsem vrstevník PumaDedka a řešil výměnu auta obdobně. Rodinný auto už nepotřebuju,tak něco,co jsem si nemohl z celé řady duvodu dřív dopřát. No a už JI mám, stříbrnou 1.7 a proháním ji po moravských silnicích. V srpnu mi bude 50,ale když sedím v té šelmičce,cítím se jak mladý kluk. Syn má 22 a vlastní Hondu Civic 1.6 CRX,ale rád si pujčuje mou krasavici a já už tu jeho "motokáru" ne. Mám auto podle svých představ a všem,kdo o jeho koupi uvažují, říkám ANO kupte si ho!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

proc jsem si koupil pumu?

chtel jsem sportovní auto okolo 100tis, ktery bude spolehlivý, nebude moc starý, nbebude moč žrát, chtel jsem abysme se tam vesli dva se zavazadlama.. Vedel jsem ze Puma je sportovni ale netusil jsem ze pro sebe vyberu az tak dobre, doted si myslim ze do cca 130ti tisíc je to nejlepší sportovní auto mezi podobne staryma autama.. Vzhled Pumy pro me moc velkou roly nehrál..

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sajmon.Fenix
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.4. 2006
Příspěvky: 239
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 4:33 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že na tom budeme všichni podobně, do pumi se člověk proste zamiluje na první pohled.

Jednou jsme šly s maminkou kolem bazaru a tam stála pumí (tenkrát jsem ji vyděl poprvý), docela se nám líbila, tak jsme se na ni šli kouknout z blízka a jak jsme ji elou viděli, tak jsem si řek, že to autí prostě chci. Asi za měsíc jsme ji kupovali Smile

Pak boužel přišla ta nehoda, ale s pumičkou jsem byl tak spokojenej, že jsem ji prostě chtěl znovu. Co zbylo ze starý jsem rozprodal a šetřil a šetřil a asi půl roku po nehodě jsem si koupil novou Smile

_________________
Puma 1.7 ZETEC 92kw
r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bill
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 22.4. 2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 12:21 am    Předmět: Citovat

Já jsem pumu uviděl poprvé může to byt tak těch 7 let z5. Zahlídl jsem ji tenkrát kdesi za Brnem a tak jsem ji trošku okoukl.. Říkal jsem si tenkrát, že je to docela pěkný auto, že by se mi takový líbilo.. Čas postoupil a došlo i pomalu na nákup nějakýho pořádnějšího auta.. Napřed jsem pokukoval po BMW E36 318is, potom 320i coupé, ale hrozně mě odrazovala cena/rok/km.. Probíral jsem auta dál a najednou jsem si vzpomněl na pumu.. pokoukl jsem trošku po netu a zjistil, že 1,7i by mohlo byt zajímavý.. Tak jsem začal shánět.. Říkal jsem si: buď Focus, nebo puma.. Focus byl zamítnut z důvodu vyšší pořizovací ceny, tak jsem hledal pumu.. Hledal jsem hledal asi tak měsíc, až jsem si všiml jedné takové pěkné ve zlíně.. Hned další den jsem se na ni zajel mrknout a rovnou ji vzal, protože se mi moc líbila. Bude na ní sice ještě nějaká práce a investice, ale co už.. Na kterým autě nejsou.. Hned mě chytla za srdce a drží se ho pevně šelma Smile Jsem maximálně spokojenej.. Krásný obratný a živý autíčko, za kterým se každej otočí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bigworm
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 8:40 am    Předmět: Citovat

Ja pumu kupoval protoze sem asi uchylnej na tridveraky.....mel sem megana coupe s tim sem bohuzel boural..jeste nez sem megana kupoval tak sem se rozhodoval mezi nim a pumou..vyhral megan, puma byla v te dobe o neco drazsi ale furt me to pak mrzelo.....po ty bouracce sem hned vedel ze dalsi auto ktery me uspokoji peknym designem je jedine puma...1,7 motor byl povinost..megan mel jen 90 ps....puma pusobi porad jako prizrak svojim vzhledem..proste nadcasovej vzhled....pritelkyne je z ni taky u vytrzeni...akorat ji v uvozovkach stve ze jich je tu v nasem okoli uz nejak moc Smile))...mozna si jich jen vic vsima, ale je pravda ze taky koukam ze hodne pribyvaj...nezda se vam to taky????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

PROČ PUMU Question

vzhledem k tomu jak tu pišete sem se rozhodl taky neco pisnout.
Tak popravde receno mne se puma nikdy moc nelibila ale moje draha polovička byla přesvědčena od chvile kdy ji uvidela ze je to auto pro ní jako stvorene.Vzhledem k tomu že ja auto "měl" Arrow k tomu se dostanu.se zacala shanět pumice jak jinak než černa 1,7 Wink ve slusnym stavu do 150 tis Laughing No po asi třítýdením procházení inzerátů a bazarů
se zdalo zhola nemozné sehnat něco co by odpovídalo mé představě(ne predstave me mladé tý se líbily všechny Laughing )pak přišela na řadu cizina ktera se velmi rychle zavrla do finanční částky se jich vešlo hodně ale tech. stavem minymum"neco jako psal sid" a tak uz to vypadalo pro miky spatně. pak mi najednou zazvonil telefon a tam byl brachanec a ten mi řika že k nim přivezly pumu 98 1,4 minymum vybavy ale perfekt stav kterej se da doložit. No co myslite jedem tam mrknout a odjíždíme dvouma
autama Laughing První tyden s novou krasavicí jezdí mladá až do chvíle kdy my vypovídá muj mazel službu Evil or Very Mad proto nasedam do pumyce ja. a nemuzu se od ni odtrhnout v zatačkach sedí jak prilepena tech 90 koniku do města bohatě stačí a zjištuju že proti 626 je stim i kde zaparkovat Very Happy a protože nemame rodinu kde něco brečí a musí se na to tahat čtyřkolka bez motoru tak "zavazdlovy" prostor bohatě stačí.

Tahle laska vznikala trochu dyl než u ostatních jak sem četl ale ted už bych ji za nic nevyměnil a dokonce se mi i začala hooodně líbit.a tak všem vřele doporučuji koupi teto damy nebo spiše slečny na čtyrech kolech ktera vam da to co žadna jina nedokaže a dokonce i v 1,4 Wink

tak uz toho bylo dost nějak sem se rozvašnil tak si pudu pohrat s tou svou milenkou.zatím ahoj a někde na silnici Super

PS:taky se mi zdá že jich přibívá ale to se mi zdálo u kažýho auta co sem měl snad až na 120 Very Happy

_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Bruni
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 5.2. 2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Košice,SK

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

ja som sa k pume dostal ako slepa kura k zrnu Laughing

moja manzelka zacala spievat o aute,tak ja ako zaryty japonofil som hned zacal obzerat micry a yarisy.ale yaris sa mladej nepaci,micra bola nad nase financne moznosti a v tom moja draha ze ona by celkom tigru...ked uz male auto tak pumu...bola moja odpoved.ked som jej ju ukazal,bolo vymalovane Laughing nasledovali tyzdne zhanania,spekulovania s dovozom a potom mi prisla do rany jedna z Nitry.kontaktoval som majitela,stetli sme sa previezli,boli sme na diagnostike,vsetko v poriadku a viezli sme sa domov.

musim povedat,ze pumí je skvele auticko.sam mam primeru GT,ale ked sadnem do pumí,pletiem si z ruk vianocku a kazdy so mnou chce zavodit Very Happy

ako moj kamos-redaktor slovenskeho AT povedal:"je to presne ten typ auta ake chlapi kradnu po veceroch svojim manzelkam a priatelkam aby si zajazdili.za predpokladu ze sami nemaju v garazi nieco zabavnejsie"
Wink

_________________
Japan positive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

Pekne se to cte, tak ja taky pridam trochu vody do mlyna...Puma uz je moje treti auto...Pred ni jsem mel bawo 325e a VectruGT. Jsem ze zavodu zvyklej jezdit svizne, takze jsem chtel rychly auto, jenze zas jezdim denne do prace, tak kdyz na to nebudu slapat, aby to moc nezralo...Rodinu zatim neplanuju, takze jsem chtel nejakyho malyho sportaka. Mel jsem jasno, ze kdyz uz to ma bejt sportovni auto, tak jedine tridverak a benzin. No a temito pozadavky se mi vyber dost zuzil, prolistoval jsem kvuli recenzim hafo casopisu a procetl plno clanku na odbornych webech...potom uz jsem se rozhodoval jen mezi 323F, Civicem a Pumou. No na plno aut jsem se byl podivat a hlavne svist a kdyz jsem mel moznost poprve ridit pumu, uplne me to vzalo...Nikdy jsem si ji nevsimal, s tim ze je to spis pro zensky, ale nevim proc jsem to mel taklhle hloupe zafixovany...no uplne jsem otocil a uz jsem shanel jen Pumu, jezdil po bazarech...zase cetl clanky vsude mozne...Takhle probihalo hledani vhodne pumicky od ledna az do 13.cervna kdy jsem si ji privezl...ted me napada, ze pozitri bude mit kocka u me uz druhy narozeniny...ale darek je asi jasnej...pomaze na stk holka... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mircelo
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 20.3. 2006
Příspěvky: 642
Bydliště: Čadca,SK (pri Žiline)

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 3:11 pm    Předmět: Citovat

... ja som sa dostal k pume len cistou nahodou. pred nou so mal renault megane. ked som bol na svojom predoslom aute zvarovat vyfuk u kamosa tak som si vsimol ze pod plachtou sa skryva daky mali sportiak...
odhrnul som plachtu a uz som presne vedel ako bude vypadat moje buduce auto...pred tym som ani nevedel ze take auto existuje a ze ford je schopny vyrobit take krasne auto (okrem mustangov sa mi stare fordy hnusili ) ...takze, som si na nete kukol dake parametre o pume a dake to info, tyzden na to som predal renaulta a nechal som si doviest jemne buchnutu pumu z belgicka... a teraz ... proste ked ju milujes nie je co riesit Smile

_________________
... Ono to utahne ...

1,4 Zetec SE 98HP+
r.v.: 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund