Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Projekt: Ford Puma by Johnik (10let spolu)
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Tuning

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Projekt: Ford Puma by Johnik (10let spolu) Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 2:59 pm    Předmět: Citovat

tak uz bylo zase na case Wink a musime delat, dokud nas nebrzdi pupky Very Happy
_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1964
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2016 4:42 pm    Předmět: Citovat

S tímhle se prostě musím pochlubit.

Životní úspěch několika leté práce (Autoslalomům se věnuji od roku 2009).
"Johnik" s vozidlem Ford Puma: Mistr 2016!!! Pošumavského automobilové slalomu ve skupině A2 (automobily s minimem úprav nad 1400ccm).

Puma je ještě stále konkurence schopná, přestože moderní HotHatche jí ryclostně už předbíhají. Za deště či při technické trati se výkony srovnali.
Za celý rok mě potkala jediná technická porucha: Vylitá voda od ostřikovače.



slalom 095_800.jpg
 Komentář:
Mistr 2016!!!
 Velikost:  169.59 kB
 Zobrazeno:  53619 krát

slalom 095_800.jpg



_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2016 6:58 pm    Předmět: Citovat

Mooooc gratulujeme ...
_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1964
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2021 7:25 pm    Předmět: Citovat

Pokročím trochu s Pumou a oživím toto téma. Teď už je to 15let spolu!

2016

Mistrovská sezóna v autoslalomech byla zmíněna, ale podařilo se toho mnohem víc. Třeba výzva čtyři státy v pěti dnech (vlastně pět států, když počítám i domácí ČR). Romantické silnice v okolí Bodamského jezera přímo vybízeli k návštěvě. Zatímco údajně pátá nejznámější silnice Evropy, Romantische Strasse, vlastně nijak extra zajímavá nebyla, Deutsche Alpen Strasse už celkem ano. Flexenpass je jedna ze vstupních bran do Alp, úzká silnice vedoucí kolem prudkých svahů naháněla strach. Uklidnění přichází u Bodamského jezera. Čtyři německy mluvící státy a každý tak rozdílný. Z hlediska motoristy se pozná snad jen díky odlišným značkám.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/romantische-strasse-2016/


Po několika letech jsem opět zavítal i na český Puma sraz, takže jsem mohl srovnávat atmosféru a zábavu se zahraničními. Získal nové kontakty a kamarády.

2017

Puma nemládne. Není proto divu, že se pomalu začínám dostávat ze soudobých strojů k těm veteránským. Začínáme na Legendách v Praze, které mě neoslovili, tak jak jsem od toho očekával. O to víc mě nadchl sraz v Mlékojedech. Tamní Veteráni na pláži byla jedna z nejlepších akcí roku. Překvapivě jsme i obdrželi cenu za Orientační závod.

Ještě více jsme si užili výročí 20 Jahre Ford Puma v Německém Kolíně nad Rýnem, které jsme si prodloužili o návštěvu Spa-Francorchamps trati.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/a20-jahre-ford-puma/


S oceněními ještě nekončíme. Znovu návštěva českého Ford Puma srazu a překvapivé obdržení ceny TOP auto Puma srazu v Mohelnici, kterému stále ještě nemohu uvěřit a je postavené mezi nejvýznamnější trofeje.

Ani na slalomech jsem letos nepřišel zkrátka. Dva straty v MČR proměněné ve dvě 2. místa, což stačilo v konečném pořadí na 4. místo, přičemž v Přerově se podařilo vystoupat i na 2. místo v rámci Zóny Střední Evropy ve třídě SPC.

Díky zvětšenému zájmu majitelů Ford Puma o autoslalomy, vyhlašujeme v rámci Pošumavského Cupu Ford Puma Cup. První ročník 3. místo v konečném pořadí.

Po sezóně odvážím auto na plánovanou velkou opravu… Vyvaření!

2018

Oprava Pumy s pár modifikacemi končí krátce před mou svatbou koncem června, aby mě mohla Modrá blecha odvést k tomu velkému dni. Co se vše na ní změnilo? Kompletní vyvaření lemů a spodku, nové přední blatníky, levé dveře, výztuhy do motoru a kufru, nové bubny, zadní ložiska, celolak a ještě technická proběhla.

Modrou blechu čeká velký týden na svatební cestě v Itálii. Dostatečně neprozkoušené auto po opravě vystavuje ve Florencii stopku. Nové zadní ložisko se kouslo. Zažít opravu auta v Itálii je něco, co nechcete zažít… Když už si myslíte, že to bude dobré, mají siestu.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/giri-d-italia-2018/


Týden po Itálii byla navíc naplánovaná Expedice Grossglockner a my jedeme, vše dobře dopadlo, ložisko se opravilo a ani horečka mě nezastavila. Škoda jen, že se tahle akce nedokázala lépe propagovat. Kdy se zase podívají tři Pumy, tři Fiesty ST180 a Focus RS na podobném místě?

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/grossglockner-2018/


2019

Zase jednou chudý rok dalo by se říct. Po stěhování z bytu do domku jsem byl rád, že jsem si v září našel čas vyrazit na Evropský Puma sraz do Valkenburgu.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/efpm-in-valkenburg-2019/


2020

Malý vlezlý přítel z Číny s číslovkou 19, zastavil prakticky všechny mé aktivity s Pumou. A tak teď Modrá blecha smutně čeká v garáži, až jí budu moct zase více projet.



1_IMG_1641a800.jpg
 Komentář:
Flexenpass 2016
 Velikost:  408.25 kB
 Zobrazeno:  41084 krát

1_IMG_1641a800.jpg



2_IMG_8380b800a.jpg
 Komentář:
20 Jahre Ford Puma 2017
 Velikost:  312.28 kB
 Zobrazeno:  41084 krát

2_IMG_8380b800a.jpg



3_IMG_4350a800.jpg
 Komentář:
 Velikost:  498.05 kB
 Zobrazeno:  41084 krát

3_IMG_4350a800.jpg



4_GG_800.jpg
 Komentář:
Grossglockner 2018
 Velikost:  351.08 kB
 Zobrazeno:  41084 krát

4_GG_800.jpg



5_IMG_6158a800a.jpg
 Komentář:
Valkenburg 2019
 Velikost:  279.36 kB
 Zobrazeno:  41084 krát

5_IMG_6158a800a.jpg



_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1964
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: so červenec 01, 2023 9:55 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že jsem skončil rokem 2020. Měl bych zas něco doplnit. Laughing
_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Johnik
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1964
Bydliště: Za Prahou

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2023 9:34 am    Předmět: Citovat

Navážu na příběh Modré blechy.

2021
Svět byl stále svázaný pravidly, jak odstranit jedinou trvalou věc z Číny. V Čechách na našem malém písečku se pereme o Puma Cup. Prořídlé pole ukazuje ústup ze slávy. Z mnoha účastníků zůstala jen hrstka. O co menší radost mi dělala kvantita Pum v autoslalomech, o to větší radost si užívám na Maďarském Puma sraze u jezera Szelid při letním putování. Pořadatelé jsou skvělými hostiteli.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/hungarian-ford-puma-meeting-in-szelid-2021/


Po návratu o cestě píši článek. Ford v Kolíně nad Rýnem vyhlašuje soutěž o nejlepší roadtrip. Cestopis překládám do Německého jazyka, a nejen k mému úžasu byl vybrán odbornou porotou mezi nejlepší tři toho roku. Zbytek je už jen dílem osudu a spousty přátel. Z kraje následujícího roku se mohu radovat z Ford Fan Award 2021, za který později obdržím voucher na víkend v Mustangu v nádherném rakouském hotelu.

2022
Do ročníku 2022 vstupujeme s Puma Cupem jako buď anebo. Jelikož s Michalem Staňkem jezdíme ročník pouze ve dvou, byl to autoslalomový "zatím" poslední ročník. 6 let, 5 mistrovských titulů, 3 šampióni, 18 jezdců, 28 závodů… to je ve zkratce bilance seriálu "levného závodění". Restart je budoucnu možný jen u většího počtu účastníků.

Rok patří čtvrtstoletí Fordu Puma. V létě tak jedeme na kultovní místo. Nizozemský Pumadrivers.nl a německý Puma-Team.eu pořádají oslavu na Nürburgringu. Modrá blecha je u toho. Dokonce patříme ve společných strávených letech a v nájezdech k favoritům některých soutěží. Domů si pak přivážíme nápady pro český sraz pořádaný v Roudnici nad Labem, který přes nepřízeň počasí snad zaujal.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/25-jahre-ford-puma-2022/


Rok zakončujeme poloúspěšným lodním výletem do Barcelony a Marseille, kam putujeme Modrou blechou. Daří se projet ďábelský Gotthard Pass, ale ikoničtější Furka Pass, kde se natáčela bondovka se Seanem Connerym z důvodů špatného počasí už ne.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/gotthard-pass-2022/


Ze závad stojí za zmínku nefungující Airbag řidiče. Na vinně byl poškozený konektor na volantu.

2023
Poslední rok, kterému se budu věnovat. Měl tři hlavní body. Všechny zabrali mnoho času, plánování a příprav.

V červnu to byl Puma sraz u Sečské přehrady. Povedlo se dostat do zdejšího kempu až nebývalý počet Pum. Navíc jsem mohl alespoň částečně oplatit pohostinnost maďarským pořadatelům ze Szelidu. Nejvíc času na přípravu zabralo letní dobrodružství "Starým Fordem za polární kruh", což nebylo nic jiného než putování s Modrou blechou po Norsku. 6284km, bez závady a navštívené silnice Trolí stezka, Atlantická cesta a Lofoty. Po návratu, nám v hlavách leží spousta dalších divokých nápadů, ale než je zrealizujeme, musíme zpátky na zem.

Kód:
https://pumatrip.webnode.cz/atlanterhavsveien-a-trollstigen-2023/


Posledním zrealizovaným majstrštykem byla Oldtimer Bohemia Rally, kterou jsme úspěšné absolvovali. A nejen to. S pokorou, s potřebnou dávkou štěstí, výborným navigátorem na sedadle spolujezdce a hlavou na svém místě, jsme jí i ve své třídě vyhráli.

Těším se, jaké další dobrodružství mi to malé modré auto přinese…

_________________
PumaTrip.webnode.cz

S Pumou navštívená místa: Nürburgring Nordschleife, European Ford Puma Meeting Valkenburg, FordFair in Silverstone, Stelvio Pass, 15 Jahre Ford Puma Dorsel, Isle of Man, Hungaroring, Lausitzring, Transfagarasan, Romantische Strasse, 20 Jahre Ford Puma Köln, Grossglockner Hochalpenstrasse, Hungarian Ford Puma Meeting Szelid, 25 Jahre Ford Puma Ahrdorf... Fordem tam, vlakem zpět rulezzz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Tuning Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund