Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - kto tu ma najsilnejšiu kopiu tigry ?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
kto tu ma najsilnejšiu kopiu tigry ? Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Falcon
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 15.7. 2010
Příspěvky: 64
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 3:11 pm    Předmět: Citovat

Odpovědně můžu říct, že cca po dva dny byla pro mě otázka Tigra vs. Puma dost aktuální - když jsem minulý rok sháněl auto a dva bazary mi daly slušnou nabídku Smile Takže jsem si udělal celkem detailní průzkum, obě auta projel a prohledal net - zejména fóra, kde se zrcadlí praktické užívání ojetin středního věku Smile Obě porovnávaná auta byla stejně stará, 1999, dovoz z německa, v dobrém stavu.

Tigru jsem zkoušel ve verzi 1.4i 16V Ecotec 66kW. Dle zkušeností automechaniků je 1.6i poruchovější a celkově se u ojetin nedoporučuje. Tigry se dají sehnat v atraktivnějších barvách než Pumy, tahle měla světlemodrou metalízu. Interiér neutrální, ale pěkná kaplička přístrojů, velký otáčkoměr mám rád. Během jízdy nabídla solidní dynamiku, ale hlavně pocit rychlosti - možná je to tím, že je motor víc slyšet, kdo ví. Bohužel výbava byla chudá, zejména klimatizace chyběla (a jak jsem se díval na jiné nabídky, není to moc obvyklá výbava). Poté jsem prohledal fórum, abych zjistil, že se na ní sype prakticky vše - koroze, zatékání, podvozek, elektrika, brzdy, motor, posilovače.

Pumu jsem zkoušel ve verzi 1.7 16 VCT 92kW. Automechanik mě zapřisáhnul, že jestli koupim 1.4, tak ani nemam jezdit, že to peklo nemazací opravovat nebude. Test proběhl na dvou kusech - atraktivější červená a zachovalejší, ale fádní stříbrná. Interier neutrální, palubka zklamání. Puma mi přišla ohledně jízdní dynamiky zvláštní - člověk to prožene, přeřadí, přeřadí, čeká na ten "feeling" - a najednou má na okresce 140 aniž by si toho všimnul Smile Můj subjektivní pocit byl, že Puma nic nedokazuje řidiči, prostě je to rychlý auto takovým neokázalým způsobem. Výbava mě nakousla - klimatizace, vyhřívané přední sklo, centrál a alarm na DO v základu. Po prohledání fóra (tohoto Very Happy) sice vyplavaly potíže, ale v několika ohraničených "bolestivých místech" a které se daly řešit plug&play. Nedočetl jsem se, že se něco nedá sehnat, že je něco drahý že si na to musim vzít provident apod.

No a tak jsem si koupil Pumu, no Smile

_________________
<i>Když mi bylo šest, měl jsem mnoho přání, ale nebyly prachy... Teď prachy jsou a šest je mi pořád.</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
marwi
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 31.10. 2010
Příspěvky: 52
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

falcon: pekne si to napisal tiez ked som si vyberal auto som sa rozhodoval medzi tigrou a pumou... sadnes raz do 1.7 a uz nemas oci pre inu Surprised podla mna je to nenapadna bestia Smile

inak je to tak ako kupovat skarede kacatko ked vidis na kazdom rohu same vytunene tigry zo spoilermi z formule... akoze ja si jazdim kludne som na ceste tolerantny ale ked vidim ze sa na mna tlaci tigra a chce sa predviest, bez problemov jej ukazem kto tu je selmou Razz a to zo seriovym autom bez tuningu...

_________________
Ford Puma 1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Falcon
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 15.7. 2010
Příspěvky: 64
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 12:27 pm    Předmět: Citovat

Marwi: Tak nabuzenou Tigru jsem ještě nepotkal, ale minulý týden se mnou vehementně chtěl závodit Seat Alhambra TDI; nějak ho vybuzovalo, že mu mizim z křižovatek potichu a rychle, zatímco jeho turbokamna burácely a gumy kvílely Very Happy
Podobným pakošům jdu raději z cesty, zvlášť ve městě, na mokrý silnici s teplotou kolem nuly, raději věnuju pozornost podstatnějším věcem, jako jsou výtluky a dekly kanálů Smile

_________________
<i>Když mi bylo šest, měl jsem mnoho přání, ale nebyly prachy... Teď prachy jsou a šest je mi pořád.</i>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mamtigru
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 9:55 pm    Předmět: Citovat

hm.... pekne ste si pokecali ale to čo ma realne zaujímalo na to mi nikto neodpovedal...

vie mi niekto odpovedať aj na to čo som sa pýtal ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 10:09 pm    Předmět: Citovat

Ok tak ja ti odpoviem. Co sa tyka servisnej knizky tak tu nemam. A co sa tyka vykonu tak podla mna tu nieje vela ludi tory by mali chut cas a peniaze nejako specialne upravovat motor. Ten je dobry taky aky je aj bez uprav(urcite lepsi ako ten v tigre).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: pá únor 25, 2011 11:50 am    Předmět: Citovat

Ja treba servisku mam vyplnenou...
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
PUMAra
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.6. 2010
Příspěvky: 375
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 25, 2011 2:39 pm    Předmět: Citovat

Njn, Mamtigru nikdo se tu s blbcema co maj ošklivý auta a záviděj nebaví takže tu nečekej žádnej konflikt na kterym by ses mohl ukájet Very Happy Very Happy
a jak píše majsi Pumy už jsou supr auta takže neni do nich třeba tlačit desetitisíce jako do Tiger Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
mamtigru
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 25, 2011 9:01 pm    Předmět: Citovat

blbeckama co maj oškliva auta ??? vy sa medzi sebou nebavite ? to ma mrzi... Sad

takže všetci čo maju 1.7 tu maju vlastne najsilnešie auto z Vášho klubu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: pá únor 25, 2011 9:22 pm    Předmět: Citovat

My se mezi sebou bavime, takze v tom problem neni..., dlasi vec je, ze pokud si nekdo upravuje pumku, tak staci par veci..., je tady par lidi, co maji trosku vyšroubovany vykon..., ale asi nikdo z nic nebyl na brzde, aby to zjistoval presne... To, ze nam vyhovuje i vykon v zakladu (ktery je na pumku 1.7 dostacujici), je snad dobre..., muzeme lepe investovat do lepsich soucastek na jinych mistech vozu a tim padem mame i pumky v dobrem stavu...
_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 9:02 pm    Předmět: Citovat

Abych se taky vyjádřil...

Když jsem si kupoval auto, tak jsem chtěl něco co je pěkné a zároveň výkonné. A myslím, že jsem si vybral dobře (Puma 1,7). Za 5 let provozu jsem na tom nepotřeboval nic opravovat, co jsem si sám nezničil(přední nárazník,..., trošku rozsáhlejší oprava po nehodě). Takže jen běžná výměna provozních hmot, filtrů, brzd.

Známý měl Tygru 1,6. jeli jsme za sebou několikrát na docela dlouhé tratě a vždy jsem mu ujel a to o dost. Zkoušeli jsme i serpentýny a v místech, kde mě to dělalo co já jsem chtěl, tak on se dostával do smyku a jednou se otočil o 180°. A řidičem to nebylo. A ve výsledku se mu něco vy*ralo na motoru a oprava ho vyšla na skoro 10tisíc.
Pak jsem si půjčil pumu 1,4 a pokračovali jsme v testech. sice byl o něco rychlejší jak puma jedna čtyřka, ale v zatáčkách opět on měl problémy jako prase a čtrnáctka vedla a kdyby nezdržoval, tak bych mu i ujel. Nakonec jsme to zakončili tak, že jsem jel první a on se mě snažil držet jak jen to šlo ale ve 140kmph vyletěl ze zatáčky a válel chvilku sudy. Auto na odpis a známý zlomenou pánev a něco s krční páteří.

Docela bych byl rád, kdyby se vyjádřil i někdo, kdo vlastnil oba tyto vozy... Je jich u nás v klubu hodně...

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
R.o.u.
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st březen 02, 2011 9:19 pm    Předmět: Citovat

Brácha má Tigru, sice 1,4 takže ve výkonu je hloupost se srovnávat, ale co se týče provozních nákladů a spolehlivosti, jasně vedu. I on sám je schopnej potvrdit, že si čas od času hodně rád půjčí moje klíče, aby si jízdu trochu užil. Když tyhle 2 auta porovnám já, Puma je motokára s TP a Tigra demoverze Pumy... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PUMAra
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.6. 2010
Příspěvky: 375
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 4:44 pm    Předmět: Citovat

tak jsem se to hezky schrnuly, Mamtigru k tomu nemá co napsat Very Happy a my se s nim loučíme Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Arvy
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 16.7. 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 12:01 pm    Předmět: Citovat

Na mojej 1.6 raz šoféroval jeden pán, v minulosti ako pretekár jazdil rally. Cestovali sme z Prešova na letisko Balice pri Krakowe. Cesta nám zbehla v celku rýchlo, keď nepočítam cikpauzy. Pripomínala nám dlhšiu rýchlostnú skúšku Laughing Prechádzali sme rôzne cestné úseky, ako kľukaté serpentíny, tak diaľnice. Puma je veľmi živé autíčko. Na rozbitom povrchu, pri prechode cez horizont, či dobrzďovaní do zákruty sa auto chovalo neutrálne a stabilne, s rezervou na omnoho tvrdšie zaobchádzanie, čo sme si už na otvorenej komunikácii viac nemohli dovoliť. Jazdu sme si vychutnali obaja. Smile Auto sa mu veľmi pozdávalo, navrhol, že by ho kúpil. Čo samozrejme neprichádzalo do úvahy:)
Puma nieje len na parádu, určite si zaslúži prirovnanie rally auto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
pumami
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 15.10. 2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Michalovce (Slovenskoo)

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2014 7:17 pm    Předmět: Citovat

Tak chalani ja som mal tigru 1.4 a teraz mam pumu 1.4 obe auta tahalju pekne Smile ale do tigry by som uz nesiel nikdy... dizajnovo je pekna to asi tak vsetko... skusal som aj zopar 1.6 tigier a isli velmi pekne no poet skusal som aj niekolko 1.7 vct pum a neda sa to porovnat... takze tigra : hrdzaveje strasne, este menej priestoru ako v pume (vzadu), original podvozok onicom, interier onicom, caste zavady...
kupil som pumu a neviem ju vynachvalit ( musim zaklopat) interier pekny, dizajn nadcasovy, podvozok je super, hrdzu nechytam, a vymena len spotrebny material... takze tak Smile tigra na pumu proste nema ! ale napriek tomu mam rad obe auta Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
absinth
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 30.9. 2012
Příspěvky: 618
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 4:46 pm    Předmět: Citovat

Bohužel tigra je prostě jen CORSA B s jinou kastlí. a to sériová, nikoli třeba steinmetz úprava.

Tigří motor 1,6 (X16XEL - dával se i do ASTRA G) je konstrukčně vadný žrout oleje, bez jakéhokoli sportovního potenciálu

Puma je sice na platform fiesty a podvozek je sic v něčem shodný rozměrově ale už ne hmotnostně a motor 1,7 VCT je unikátně atypický pro pumu

Pumíka jsme s kolegou s kterým máme auto pořad rozebrali do mrtě ve video recenzi

Kód:
http://eastwoodcarshow.cz/ford-puma/

_________________
ND ORIGINAL FORD - SLEVA PRO FORUM 6-42%
http://www.eastwoodcarshow.cz - nezávislé recenze automobilů
ex.: ASTRA G, FORD PUMA, BMW E30
now: Rover 416 99´
work: Ford Transit 2.2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund