Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Nestartuje
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Nestartuje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Raiwen
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 4.1. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 12:13 pm    Předmět: Nestartuje Citovat

Zdravím Pumáci. Mám problém s pumou ohledně nastartování. Puma asi 3 měsíce stála po vletění do pole Sad a následných opravách. Během toho jsem ji chtěl nastartovat ať se vše promaže atd jednou za čas. Zde nastal problém. Otočím klíčkem ať se rožnou kontrolky, počkám než zhasnou a chci nastartovat. V ten moment kdy by měla naskočit se nestane vůbec nic. Jako bych klíčkem neotočil. Když připojím startér k baterce, tak je funkční. Pokud se nepletu, tak při otočení klíčkem do polohy kdy se rozsvítí kontrolky na palubce by mělo palivové čerpadlo sepnout na chvíli a natlačit benzín. Zde je problém a začínají další. Zkontroloval jsem tedy pojistku, ta je ok a relátko taky. Když jsem odpojil konektor co vede do nádrže (pod zadními sedadly) tak jsem na něm nejaké hodnoty naměřil. Bohužel nesnáším elektriku, takže jí ani nerozumím, ale hodnoty tam byly, tak jsem šel dál k čerpadlu. Sundal jsem nádrž vyndal čerpadlo neboli tu soustavu celou a připojil na tvrdo k baterce a opět funkční. Takže čerpadlem to také není. Tudíž mě napadá vrátit se z5 k naměřeným hodnatám u konektoru o kterém jsme se již zmínil. Stále napetí je tam 10.1 V, které podle mě nejde přímo k čerpadlu, ale možná k plováku či čemu je třeba. Další napetí také stále je 1.2 V, které jde podle mě už k čerpadlu. Tam bude podle doměnky potřeba 12V pro čerpadlo, ovšem jak je tam dostat Very Happy Ještě poznámka. Kontroloval jsem nějakou pojistku, která by měla odpojit benzín při bouračce, takový červený čudlík u levých dveří, ten je zamáčknutý a tak by také měl být ne? Jo a ještě při měření napětí na tom konektoru se napetí vůbec nemění, ani na chvíli kdy by teoreticky mělo natlačit benzín před startováním. Omlouvám se za dlouhý popis mého problému snad jste se dostali až sem a předem děkuji za každou, každičkou radu. Já už jsem zralý na provaz Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 12:47 pm    Předmět: Citovat

Trochu se v tom ztrácím, ale...
Pokud chceš startovat a a nerozběhne se ani startér, tak nejdřív řeš proč nejde startér a né čerpadlo. Kontrolka imobilizéru zhasne po otočení klíče do 2. polohy?

Ještě jestli máš na baterce napětí 10 V, tak to znamená, že je hooodně moc vybitá. Se startérem na prázdno ti možná točí, ale s celým motorem už je asi problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Raiwen
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 4.1. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 1:19 pm    Předmět: Citovat

Baterka je v pořádku. Imobilizér, myslíš to červené svetýlko vedle hodin? Very Happy To stále stejně bliká. Zkoušel jsem dva další klíče a stále to samé. Jinak podle tebe zda chápu správně. Kdyby startér a vše kolem bylo v pořádku, pouze problém někde v té palivové soustavě, tak auto normalně začne točit?
PS: Měj se mnou prosím trpělivost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 1:43 pm    Předmět: Citovat

Ano auto bude točit, ale jelikož nebude mít benzín tak nenastartuje Smile

Kontrolka je to ta vedle hodin a musí zhasnout. Zaměř se na to ať nemáš kolem klíčů kovové přívěsky atd... pak sundej obložení spínací skříňky a "prozkoumej" snímací kroužek (laicky prvně konektor).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
R.o.u.
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 2:39 pm    Předmět: Citovat

Přesně jak píše xseries, problem je v nacteni imobilizeru. Pokud kontrolka u hodin blika, nespusti se starter a pravdepodobne ani cerpadlo. Takze urcite uplne jako prvni res imobilizer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 6:20 pm    Předmět: Citovat

100% imobilizer, ale problem muze byt i v elektrice nekde jinde.. Vsechny pojistky a relatka jsou ok? Pripadne mel jsem stejny problem, kdyz se povedlo omylem skripnout jeden kablik po cisteni "domecku" kam jdou hadice s chladici kapalinou v motorovem prostoru
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Raiwen
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 4.1. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 1:03 pm    Předmět: Citovat

Tak děkuji Vám za rady. Dnes jsem zkoušel najít imobilizer. Je to takový černý plastový bazmek nasunutý na spínačce jak jste psali a k němu vede zelený konektor se čtyřmi stejně tlustými drátky. Ten jsem odpojil oddělal od něj drátky zda někde tam není zrada očistil smontoval a do konektoru stříknul lehce kontaktol. Bohužel nepomohlo. Červené světýlko stále bliká ve stejném intervalu ať tam klíč je nebo ne.
Ještě mám dotaz zda při použití červeného klíče se imobilizer deaktivuje nebo nastane nějaká změna. Na internetu jsem se dočetl spoustu věcí, tak nevím co jsou fámy a co ne. Každopádně u mě jsem momentálně rozdíl nepoznal. I při použití červeného klíče kontrolka stále bliká a nelze nastartovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 1:21 pm    Předmět: Citovat

To co je u spínačky je jen snímač. Samotný imobilizér je součástí řídící jednotky (součástí software).
Teď bych postupoval takto:
-proměřit kabeláž od snímače k ŘJ (schémata tu jsou někde na fóru...)
-změři odpor cívky v tom snímači (jestli není přerušená)
-zjistit diag. jestli má jednotka v paměti vůbec uložené nějaké klíče (mohlo dojít k jejich vymazání) to umí i ForDiag

-vyměnit snímač ( jeden tu mám Smile )

Ty máš k Pumě celočervený klíč? Myslel jsem, že Puma nepoužívá systém "Master" klíče ale systém "Dvou" klíčů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund