Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Slabá autobaterka?
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Slabá autobaterka?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flyingislife
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 12.5. 2013
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 12:49 am    Předmět: Slabá autobaterka? Citovat

zdravím,
chcel by som sa spýtať či niekto nemal podobný problém.
Počas tepla a cez deň mi motor normálne chytával na prvú šupu, naozaj takmer hneď.
teraz ak je motor studený, trvá to asi 3-5 sekúnd a motor naskočí ale akoby veľmi nízkym voľnobehom.
Všimol som si že keď na voľnobehu napríklad trochu otočím volantom a pohnem servom, tak sa znížiia otáčky. Aj keď tlačítkami na posúvanie okien vodiča a spolujazdca zatlačím nahor akoby som chcel zavrieť okná, zníži sa mi jas podsvietenia budíkov a zníži sa aj výkon svetiel. neviem či je to tým že motorček v oknách zavrie okná nadoraz a tým pádom sa mu zvíši odber a ten zapríčiní to že klesnú otáčky, ale robí mi to aj pri pohybe volantom
Ak je motor teplý tak zhasnem motor a naštartujem ho zas na prvú šupu.
Nenviem kedy bola menená autobaterka a neviem v čom hľadať problém, keď pri studenom štarte zvýšim voľnobeh tým že zatlačím trošku plynový pedál, tak sa to celkom chytá, nemám problém stým že by som nenaštartoval, ale chytal mi motor naprvý krát aj za studena a teraz nie.
Nestretol sa s tým niekto? momentálne som mimo domov tak tu nemám bohvie aké náradie, ale ak by som niečo mohol overiť napríklad stav akumulátora a podobne, tak to samozrejme spravím. hneď ráno sa pozriem na štítok ak tam nejaký je a skontrolujem dátum výroby.
Ako som písal, pri teplom motore môžem aj 10x zhasnúť a 10x po sebe naštartovať a motor chytá hneď.
Ešte by som dodal že motor má nový olej,(4L Total 5W40) a nový olejový aj vzduchový filter aj tesnenie veka ventilov( prejdené s týmito úpravami asi 600km, no problém so štartom som si všimol až dnes)
Ďakujem (:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 2:11 am    Předmět: Citovat

kolísání je normální, 5W40 už moc ne ale co.. může bejt baterkou, když je hodně unavená tak ti po zapnutí elektriky projedou ručičky
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Pokec
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 21.2. 2013
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 8:53 am    Předmět: Citovat

Nevim jesi je to problem ale ja mam baterku starou pul roku a dela me to to stejny.. jako bych to psal ja tady ten topic Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
flyingislife
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 12.5. 2013
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 9:47 am    Předmět: Citovat

Ďakujem za info,
Ten olej nebola moja voľba, to mi tam dal strýko, má autodielňu, vraj to je OK.
Chcel som tam Ford Formula 5W 30. Asi to čoskoro vymením.
Takže máte tiež problém s dlhším štartom? vždy mi to chytalo super a zrazu včera 3-5sec nie, keď potom trošku pridám plyn chytí sa to a pri zohriatom motore to proste chytá okamžite aj keby som štartoval 100x po sebe.
Tie ručičky neviem, keď dám kľúč do polohy 2 normálne sa nastaví hladina paliva a všetky kontrolky potom zhasnú.
Neviem či za to nemôže štartér Že má veľký odber a pri teplom motore proste motor naskočí ľahšie, ale hovorím stalo sa to včera, inokedy to išlo stále a prvú šupu.
Rolling Eyes
Citace:
Pokec napsal:
Nevim jesi je to problem ale ja mam baterku starou pul roku a dela me to to stejny.. jako bych to psal ja tady ten topic Very Happy


Tak potom fakt neviem, ja som pozeral aj imobilizér, ak dám kĽúč do polohy II tak dá červená Ledka zasvieit a po pár sekundách zhasne.
Dnes som štartoval na prvú šupu okolo obeda s úplne studeným motorom.
nerozumiem tomu

mod.edit.: při vkládání přístpěvků následujících v krátkém časovém intervale můžeš použít EDIT Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund