Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - nesviti svetla
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
nesviti svetla
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 9:40 am    Předmět: nesviti svetla Citovat

Zdravim borci)
Prosim o pomoc...Minuly tyden zastavim na krizovatce, nejaky pan v dodavce zastavi vedle me a povida, ze mi nesviti ani jedno zadni svetlo, jestli o tom vim. Nevedel jsem, svetla kontroluji jen zhruba jednou za dva mesice. Podekoval jsem a na parkovisti zkusil vymenit zarovku-nepomohlo, zkouknul jsem snad vsechny pojistky-vsechny se zdaly ok. Zadni svetla proste nesviti. Nevite cim by to mohlo byt? Zkoumal jsem takove ty PDF prirucky k pume, z tech schemat sem ovsem docela jelen a vubec nevim ktera bije, z hlediska vedomosti v elektrickejch schematech se radim do kategorie prumerny samice. Dalsi indicie k tomu jsou: 1) dva tydny predtim mi prestaly svitit budiky-mozna ze ve stejnou chvili prestaly svitit i ty zadni svetla 2) predni svetla sviti normalne, ale.. 3) kdyz vypnu motor, svitit prestanou. Stejne tak kara nepipa, kdyz se zapnutyma svetlama a vypnutym motorem otevru dvere. Nemate nekdo nejakou fajn radu, ktera by me zachranila? : )
Optimalne bych si predstavoval:

Tyvole, to je jasny, nefacha okruh X62B48C-1 a proste vymen pojistku pod volantem vole cervenou treti zleva nahore a mas to posefovany!

Neoptimalne bych si predstavoval:

Hmm, tak to mas v hajzlu nekde celou elektriku zejo, nekde odpadnul drat a zkratovalo tam cosi a si v haji, odvez to do servisu a utrat 10000 at podporis kalouskovu ekonomiku a hádépé

..Auto samozrejme jinak do servisu povezu, jen bych ho potreboval jeste na silvestra, proto se ptam tady : / kdyz nesviti zadni, lidi na me blikaj, a kdyz to vylepsim aspon zapnutim mlhovek, tak blikaj taky, coz me cini smutnym. Diky moc : )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 11:10 am    Předmět: Citovat

všechno co ti nefunguje je na jednom okruhu, pojistku doporučuju vyměnit i když se zdá být v pořádku, zkontroloval jsi oba pojistkové boxy? zkontroluj relátka prostě je dotlač, dále kontakty na pátých dveřích (prostříknout třeba WD40) jinak budeš mít někde zkrat na kabelech
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

juch, diky za radu, to me trochu uklidnilo Smile Netusis, ktera pojistka by to mohla byt? Boxy jsem prohlizel oba. Kontakt na zadnich dverich bych netipnul, svetla nejsou na dverich-ty kontakty imho obstaravaj pouze brzdovy svetlo+zamek?+sterac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 11:23 am    Předmět: Citovat

měly by to být pojistky 6 a 7 obě 10A takže tuším, že červené. Je to divný ale může to být i jenom kontaktem, třeba focus to má stejně Confused


pojistky.JPG
 Komentář:
 Velikost:  7.62 kB
 Zobrazeno:  7565 krát

pojistky.JPG



_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
AL
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.11. 2011
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 11:28 am    Předmět: Citovat

Diky tisickrat za radu! : ) jen tak, tohle je skrinka pod palubkou, nebo pod kapotou? Me napadlo, ze to asi bude spis nakej kontakt (docvaklo mi to az ted), protoze kdyz prestaly svitit budiky, tak to bylo tak, ze nenaskocili hned po startu, ale az za chvili..pak az prestaly jit uplne. Byt to pojistka, tak to asi prestane jit hned a naporad. Ale kazdopadne to vyzkousim, super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
johnyzi
Puma God
Puma God


Registrace: 25.10. 2009
Příspěvky: 1115
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

tohle je v interieru pod kaslíkem u levé nohy:) zkontroluj si jestli to tam nemáš mokrý
_________________
Focus ST 2008 FL, 285ps 465nm
-------------------
Moje ex:Ford Puma 1,7 Futura r.v.2000 v Recaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund